Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Nowa kamera Sony


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Wartość przysłony f/1.0 nie jest graniczną (najmniejszą) wartością ciągu przysłon, i że istnieją obiektywy większej jasności niż 1:1.0?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nowa kamera Sony
Dodał: Błażej Organisty 22.04.2016
Firma Sony powiększa swoją ofertę o najnowszy kamkorder naramienny XDCAM PXW-Z450 z nowym przetwornikiem obrazu CMOS typu Exmor R 2/3" rejestrującym obraz 4K (3840x2160). Nowy model cechuje się znakomitym wyważeniem, niskim poborem mocy oraz bogatym zestawem funkcji sieciowych.


Model PXW-Z450, będący pierwszym na świecie kamkorderem naramiennym XDCAM z przetwornikiem obrazu typu 2/3" i rozdzielczości 4K1, przewyższa możliwościami tradycyjne urządzenia tego typu, przez co idealnie nadaje się dla stacji telewizyjnych produkujących programy w standardzie 4K – opisuje Lucie Wendremaire, menedżer ds. marketingu w dziale Sony Professional Solutions Sony Europe.

Kamkorder PXW-Z450 jest przystosowany do współpracy ze standardowymi obiektywami z mocowaniem typu B4. Można je montować bezpośrednio, nie używając adaptera. Ułatwia to wymianę i pracę z różnymi obiektywami. Duża krotność zoomu i głębia ostrości pozwalają uzyskać obraz wysokiej jakości.

Sony PXW-Z450


Szereg dostępnych formatów zapisu umożliwia użytkownikowi wybór między ugruntowanym standardem HD 1080p a obrazem 4K 59,94p. Kamera PXW-Z450 może nagrywać obraz 4K w formacie XAVC Intra i XAVC Long GOP, a ponadto MPEG HD422.

Wejście SDI pozwala zapisywać na karcie SxS sygnał z innej kamery, bez używania dodatkowych przenośnych urządzeń nagrywających.

Sony PXW-Z450


Model PXW-Z450 jest przystosowany do produkcji w terenie i ma wiele cech oraz funkcji modelu PXW-X400. Należą do nich „przycisk ONLINE”, służący do przesyłania plików proxy lub bezpośredniego streamingu do innych urządzeń podłączonych do sieci, niski pobór mocy oraz dobre wyważenie kamery z obiektywem, zapewniające komfort przy całodziennym filmowaniu.

Dla obecnych użytkowników modelu PXW-X400 firma Sony wprowadzi zestaw rozszerzający 4K CBK-Z450UK. Zapewni on identyczny zestaw funkcji jak w modelu PXW-Z4502.

Sony PXW-Z450


Kamera PXW-Z450 współpracuje z opcjonalnymi wizjerami HD OLED z serii HDVF (HDVF-EL20/EL30). Modele te doskonale sprawdzają się przy nastawianiu ostrości i idealnie spełniają surowe wymogi współczesnych twórców treści wideo.

Rozpoczęcie dostaw kamkordera PXW-Z450 jest planowane pod koniec 2016 r. Wprowadzenie zestawu CBK-Z450UK jest planowane w roku 2017.

Strona producenta: www.sony.pl

Zobacz także:
Nowości od Sony
Sony wyróżnione w konkursie TIPA
Pierwsza wideo kamera 4K od Sony
Nowy projektor Sony
Nowe obiektywy Sony FE
Sony World Photography Awards 2016
Nowa kamera sieciowa Sony
Prototyp od Sony
Polacy wyróżnieni w konkursie Sony
Nowa kamera kompaktowa od Sony
Trzech fotografów z Polski finalistami Sony World Photography Awards 2016
Nowości od Sony
Nowe obiektywy Sony
Sony przedstawia nowy aparat Alfa 6300
Sony World Photography Awards 2016 rozstrzygnięty!
Najnowsza kamera Sony Action Cam
Nowe kamery Sony Handycam

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.941s.