Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Nowości od Sony


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus E-3 jest w chwili obecnej jedynym modelem aparatu łączącym w sobie mechanizmy mechanicznej stabilizacji matrycy, ochrony przed kurzem, Live View oraz obrotowego wyświetlacza LCD?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nowości od Sony
Dodał: Błażej Organisty 20.04.2016
Wobec szybkiego rozwoju segmentu 4K, obserwowanego zarówno na rynku sprzętu profesjonalnego, jak i elektroniki użytkowej, firma Sony ogłosiła wprowadzenie do oferty sześciu nowych monitorów profesjonalnych 4K z rodziny BRAVIA.


Wszystkie modele są zgodne z materiałami HDR i wyposażone w poprawiającą kolory technologię TRILUMINOS Display – z najbardziej zaawansowanymi funkcjami profesjonalnymi. Dzięki powiększonej do 16 GB pamięci oraz dwukrotnie wydajniejszemu niż w poprzednich modelach procesorowi X1 nowe monitory BRAVIA zapewniają nie tylko wysoką jakość obrazu i dźwięku, lecz także więcej szczegółów, które ułatwią firmom wzmocnienie przekazu w różnych zastosowaniach. Nowe modele mogą pracować nieprzerwanie przez 17 godzin dziennie i są przystosowane do instalacji w układzie pionowym i poziomym. Nowe modele wyposażono w udoskonalony system sterowania oraz nowe, zintegrowane rozwiązania.

4K jako nowy standard
Popyt na rozwiązania 4K stale rośnie i obejmuje nowe dziedziny. Monitory płaskie BRAVIA 4K rozszerzają więc zakres zastosowań technologii obrazowania o wysokiej jakości, z którą firma Sony kojarzona jest jako dostawca rozwiązań B2B. 4K szybko staje się nowym standardem. Oznacza to, że będzie rosło zapotrzebowanie na wprowadzenie tego standardu do miejsc pracy. Na podstawie badań z lipca 2015 r. firma Futuresource Consulting prognozuje, że w 2018 roku 80% rynku płaskich paneli konsumenckich będą stanowiły 60-calowe panele 4K. Wobec rosnącego popytu na duże ekrany przewidywane jest także przyjęcie się standardu 4K w firmach i edukacji.

Wbudowane rozwiązania profesjonalne
Sześć nowo wprowadzonych monitorów BRAVIA spełni potrzeby klientów w różnych zastosowaniach. Elementem platformy Digital Signage firmy Sony jest łatwe w użyciu oprogramowanie Digital Signage firmy TDM. Pozwala ono tworzyć interaktywne systemy Digital Signage oraz systemy oparte na działaniach. Dzięki rozwojowi innowacyjnych technologii użytkownicy monitorów Sony BRAVIA mogą teraz korzystać z nakładek dotykowych, wbudowanych rozwiązań do sal konferencyjnych oraz zintegrowanych, inteligentnych systemów automatyzujących. Te nowe możliwości świadczą o uniwersalności monitorów, a w połączeniu z inteligentnym zarządzaniem sygnałem wejściowym i specjalizowanymi łączami do użytku w salach konferencyjnych ułatwiają integrację w różnych środowiskach pracy.

Sony XD8501


Monitory B2B BRAVIA zapewniają ponadto oszczędność energii i niższe całkowite koszty użytkowania. Ze względu na wyjątkowo niską awaryjność nie wymagają praktycznie serwisowania. Elastyczne możliwości łączenia zapewniane przez platformę Android i technologię Google Cast znajdą zastosowanie w różnych branżach. Ich uzupełnienie stanowi wbudowana platforma Digital Signage, wbudowany system sterowania, możliwość pracy przez 17 godzin na dobę oraz sterowanie przez łącze RS232 i IP. Dodatkowym atutem, który zapewni spokój ducha w zastosowaniach o dużym znaczeniu, jest unikatowa 3-letnia gwarancja Sony, w ramach której sprzęt nie jest naprawiany, tylko wymieniany na nowy.

Sony XD8501


Nowe modele (FW-43XD8001, FW-49XD8001, FW-55XD8501, FW-65XD8501, FW-75XD8501, FW-85XD8501) mają ekrany o rozmiarze od 43 do 85 cali. Wszystkie są oparte na technologii 4K.

Sony XD8501


Aktualnie dostępny jest nowy model 75-calowy; monitory z ekranami 55", 65" i 85" pojawią się w maju, z ekranami 43" i 49" w – lecie 2016 r.

Strona producenta: www.sony.pl

Zobacz także:
Sony wyróżnione w konkursie TIPA
Pierwsza wideo kamera 4K od Sony
Nowy projektor Sony
Nowe obiektywy Sony FE
Sony World Photography Awards 2016
Nowa kamera sieciowa Sony
Prototyp od Sony
Polacy wyróżnieni w konkursie Sony
Nowa kamera kompaktowa od Sony
Trzech fotografów z Polski finalistami Sony World Photography Awards 2016

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.454s.