Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Nowa kamera kompaktowa od Sony


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszy aparat wykonujący zdjęcia barwne dzięki separacji światła na składowe RGB powstał już w 1904 roku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nowa kamera kompaktowa od Sony
Dodał: Błażej Organisty 25.02.2016
Sony PXW-Z150 to nowa, profesjonalna kompaktowa kamera 4K z wbudowanymi funkcjami transmisji na żywo i bezprzewodowego przepływu pracy. Szybka i bezproblemowa konfiguracja, obraz o studyjnej jakości oraz prawdziwa wszechstronność - to nowe korzyści dla twórców treści umożliwiające tworzenie doskonałych materiałów.


Firma Sony wprowadza do oferty nową kamerę PXW-Z150. Należy ona do serii XDCAM, w skład której wchodzą łatwe w obsłudze, profesjonalne kamery wideo z nowymi funkcjami umożliwiającymi bezprzewodową obsługę i nagrywanie w standardzie 4K.

Elastyczna i bezproblemowa konfiguracja przenośnej kamery PXW-Z150 sprawia, że można nią nagrywać obrazy, przedstawiając treść i wydarzenia w różnych sceneriach niezależnie od poziomu doświadczenia użytkownika oraz trudności związanych z realizacją konkretnego scenariusza. Kamera PXW-Z150 jest wyposażona w jednocalowy przetwornik obrazu CMOS Exmor RS, dzięki któremu użytkownicy mogą cieszyć się nagraniami 4K i 5-krotnie zwolnionym tempem w jakości Full HD.

Sony PXW-Z150


Kamera nagrywa w jakości Full HD z prędkością 120 klatek na sekundę. Technologia Clear Image Zoom działa z zoomem 24× w jakości HD i 18× w 4K, dzięki czemu stanowi doskonały dodatek do standardowego zoomu optycznego 12×. Pojedynczy duży przetwornik obrazu (1,0") o rozdzielczości 20 MP pozwala na uzyskanie wyraźnego obrazu nawet przy słabym oświetleniu. Daje on filmowcom doskonale wyrazisty i ostry obraz, który zapewnia większą swobodę nagrywania w zróżnicowanych warunkach. W odpowiedzi na rosnące oczekiwania szybko rozwijających się zastosowań korporacyjnych, użytkownicy mogą teraz korzystać z funkcji transmitowania materiałów na żywo oraz z w pełni bezprzewodowego przepływu materiałów za pomocą wbudowanej obsługi łączności Wi-Fi i FTP.

Sony PXW-Z150


Ekspresja twórcza nie zależy od skomplikowanej konfiguracji sprzętu. Kamera PXW-Z150 została zaprojektowana z myślą o ergonomii oraz prostocie obsługi podczas nagrywania. Kompaktowy, lekki korpus jest zgodny z zaawansowanymi funkcjami, dzięki czemu stosowanie wielu akcesoriów zewnętrznych nie jest konieczne. Wbudowany czterostopniowy filtr ND oferuje elastyczność w zakresie kontroli ekspozycji i głębi ostrości, a stopka Multi-Interface (MI) umożliwia pozbycie się kabli i pozwala na łatwą integrację kamery PXW-Z150 z akcesoriami peryferyjnymi Sony, np. mikrofonami bezprzewodowymi z serii UWP-D. Kamerę PXW-Z150 można z łatwością obsługiwać za pomocą smartfonu lub tabletu dzięki funkcji zdalnego sterowania za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Wydajny akumulator wystarczy nawet na 400 minut ciągłego nagrywania, dzięki czemu operator zawsze będzie gotowy do rejestracji wymaganego materiału. Wysoką widoczność o szerokim kącie widzenia i wysokim kontraście zapewnia wizjer OLED wielkości 0,39" z 1,44 mln punktów, a także 3,5" panel LCD z 1,55 mln punktów.

Sony PXW-Z150


Kamera PXW-Z150 doskonale wpasowuje się w różne środowiska pracy i spełnia zróżnicowane wymagania edycyjne, ponieważ obsługuje format MPEG2HD (50 Mb/s, /35 Mb/s) oraz zaawansowany format Sony XAVC (Long GOP). Kamera PXW-Z150 zapewnia szeroką gamę wbudowanych opcji łączności, w tym obsługę profesjonalnego standardu 3G-SDI, wejść XLR i gniazd HDMI, Multi/Micro USB, REMOTE oraz gniazda kompozytowego – eliminując konieczność korzystania z adapterów. W celu wydłużenia czasu nagrywania i zwiększenia swobody przepływu pracy, wyposażono kamerę w dwa gniazda kart pamięci SDXC i SDHC. Dwa gniazda na nośniki danych dają różnorodne możliwości nagrywania, w tym wykonywania kopii zapasowych oraz nagrywania równoczesnego i naprzemiennego.

Najważniejsze cechy PXW-Z150:
  1. Kamera PXW-Z150 obsługuje rozdzielczość 4K (3840×2160) oraz formaty XAVC Long przy maks. 100 Mb/s i FHD 4:2:2, 10 bitów, 50 Mb/s (XAVC Long, MPEG2HD). Jednocalowy przetwornik obrazu CMOS Exmor RS zapewnia wysoką czułość i wydajność nagrywania przy słabym oświetleniu. Wysoka prędkość odczytu gwarantuje rejestrację w przyspieszonym tempie (ang. high-speed motion) przy minimalnym poziomie zniekształceń. Wysokiej jakości obiektyw 4K to 12× szerokokątny zoom 29–348 mm zapewniający uzyskanie wysokiej rozdzielczości i kontrastu na całej płaszczyźnie kadru.
  2. Kamera obsługuje ciągłe nagrywanie obrazu Full HD z prędkością 120 kl./s, co umożliwia zastosowanie 5-krotnie zwolnionego tempa. Użytkownicy mogą korzystać z zaawansowanych funkcji sieciowych, np. wbudowanej obsługi Wi-Fi do przesyłania transmisji na żywo oraz bezprzewodowej łączności z serwerem FTP (funkcje QoS będą obsługiwane po aktualizacji oprogramowania sprzętowego), aby zintegrować kamerę z bezprzewodowym środowiskiem pracy i nadążyć za stale zmieniającymi się terminami swoich klientów.
  3. Kamera PXW-Z150 zapewnia większą funkcjonalność dzięki trzem niezależnym pierścieniom obiektywu, a dodatkowo doskonałą widoczność za sprawą szerokokątnego wizjera OLED typu 0,39" z 1,44 mln punktów o dużym kontraście oraz 3,5" panelu LCD z 1,55 mln punktów. Obsługa odbiorników bezprzewodowego mikrofonu przez stopkę Sony MI zwiększa mobilność i ogranicza potrzebę stosowania dodatkowych kabli i wielu akcesoriów. Bogaty zestaw złączy kamery obejmuje następujące gniazda: 3G-SDI, HDMI, XLR, zimna stopka i REMOTE. Ponadto dwa gniazda na nośniki danych dają różnorodne możliwości nagrywania, w tym wykonywania kopii zapasowych oraz nagrywania równoczesnego i naprzemiennego.

Strona producenta: www.sony.pl

Zobacz także:
Trzech fotografów z Polski finalistami Sony World Photography Awards 2016
Nowości od Sony
Nowa kamera filmowa Panasonic VariCam LT
Nowa kamera 4K od Panasonic
Nowe obiektywy Sony
Sony przedstawia nowy aparat Alfa 6300
Sony World Photography Awards 2016 rozstrzygnięty!
Najnowsza kamera Sony Action Cam
Nowe kamery Sony Handycam
Nowe kamery Panasonic
Nowe kamery Canon
Sky HDR: nowa aplikacja Sony
Nowy aparat i kamera Polaroid
Sony wprowadza projektor VPL-FHZ57

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.697s.