Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Sony World Photography Awards 2016 rozstrzygnięty!


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Popularnych ogniw litowo-jonowych nie wolno przechowywać rozładowanych?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Sony World Photography Awards 2016 rozstrzygnięty!
Dodał: Błażej Organisty 02.02.2016
Tegoroczną nagrodę za wybitny wkład w fotografię, przyznawaną w ramach konkursu Sony World Photography Awards, otrzyma RongRong & inri: znane małżeństwo fotografików , które wywiera ogromny wpływ na współczesną fotografię w Chinach i innych krajach Azji.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Oboje fotograficy zyskali duże uznanie. Krytycy doceniają ich drogę artystyczną i znaczący wpływ na azjatycką fotografię.

Ta nagroda zachęca nas do włożenia jeszcze większego wysiłku w rozwój fotografii. Wierzymy w to, co robimy, co wybraliśmy i co naprawdę kochamykomentują laureaci.

RongRong & inri


Zdjęcia duetu RongRong & inri są odbiciem ich własnego, intymnego świata i wyznaczają nowe kierunki w tradycyjnych technikach obróbki czarno-białej fotografii w ciemni. Fotograficy są także założycielami pierwszego w Chinach centrum sztuki poświęconego fotografii – Three Shadows Photography Art Centre. W 2015 r. Z ich inicjatywy odbył się festiwal fotografii Jimei x Arles Photo Festival, zorganizowany we współpracy z twórcami europejskiego festiwalu Les Rencontres d’Arles.

Chiński fotograf RongRong i japońska artystka znana jako inri odbiorą nagrodę 21 kwietnia w Londynie, na uroczystej gali Sony World Photography Awards.

Tsunami Story, fot. RongRong & inri


Z tej okazji w dniach od 22 kwietnia do 8 maja w londyńskim Somerset House odbędzie się specjalna wystawa aktualnych i dawnych prac duetu RongRong & inri. Zdjęcia zostaną zaprezentowane w ramach tegorocznej wystawy Sony World Photography Awards, a kuratorką wystawy będzie Zelda Cheatle. Po raz pierwszy publiczność spoza Azji będzie miała okazję podziwiać tak szeroki wybór prac chińsko-japońskiego duetu. Wystawa stanie się między innymi okazją do europejskiej premiery fotografii z najnowszej, wysoko ocenianej przez krytyków serii Tsumari Story.

Tsunami Story, fot. RongRong & inri
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.18s.