Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Sony World Photography Awards 2016 rozstrzygnięty!


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze zdjęcie zostało naświetlone nie na celuloidowym, ani nawet szklanym negatywie, lecz na płytce cynkowej pokrytej… asfaltem syryjskim?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Sony World Photography Awards 2016 rozstrzygnięty!
Dodał: Błażej Organisty 02.02.2016
Tegoroczną nagrodę za wybitny wkład w fotografię, przyznawaną w ramach konkursu Sony World Photography Awards, otrzyma RongRong & inri: znane małżeństwo fotografików , które wywiera ogromny wpływ na współczesną fotografię w Chinach i innych krajach Azji.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Oboje fotograficy zyskali duże uznanie. Krytycy doceniają ich drogę artystyczną i znaczący wpływ na azjatycką fotografię.

Ta nagroda zachęca nas do włożenia jeszcze większego wysiłku w rozwój fotografii. Wierzymy w to, co robimy, co wybraliśmy i co naprawdę kochamykomentują laureaci.

RongRong & inri


Zdjęcia duetu RongRong & inri są odbiciem ich własnego, intymnego świata i wyznaczają nowe kierunki w tradycyjnych technikach obróbki czarno-białej fotografii w ciemni. Fotograficy są także założycielami pierwszego w Chinach centrum sztuki poświęconego fotografii – Three Shadows Photography Art Centre. W 2015 r. Z ich inicjatywy odbył się festiwal fotografii Jimei x Arles Photo Festival, zorganizowany we współpracy z twórcami europejskiego festiwalu Les Rencontres d’Arles.

Chiński fotograf RongRong i japońska artystka znana jako inri odbiorą nagrodę 21 kwietnia w Londynie, na uroczystej gali Sony World Photography Awards.

Tsunami Story, fot. RongRong & inri


Z tej okazji w dniach od 22 kwietnia do 8 maja w londyńskim Somerset House odbędzie się specjalna wystawa aktualnych i dawnych prac duetu RongRong & inri. Zdjęcia zostaną zaprezentowane w ramach tegorocznej wystawy Sony World Photography Awards, a kuratorką wystawy będzie Zelda Cheatle. Po raz pierwszy publiczność spoza Azji będzie miała okazję podziwiać tak szeroki wybór prac chińsko-japońskiego duetu. Wystawa stanie się między innymi okazją do europejskiej premiery fotografii z najnowszej, wysoko ocenianej przez krytyków serii Tsumari Story.

Tsunami Story, fot. RongRong & inri
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.233s.