Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Edycja obrazu  >  Narzędzia do edycji


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Wartość przysłony f/1.0 nie jest graniczną (najmniejszą) wartością ciągu przysłon, i że istnieją obiektywy większej jasności niż 1:1.0?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa
Machinery HDR Effects 3.0 i profesjonalne kolorowanie obrazu
Pojawił się nowa wersja popularnej aplikacji do tworzenia obrazów HDR. Od wersji 3.0 Machinery HDR effects posiada unikatową dla programów HDR funkcję kolorowania obrazu przy pomocy tablic 3D LUT.
 
GREYCstoration i walka z szumem w GIMP-ie
Do odszumiania cyfrowych fotografii nie trzeba wcale używać drogich, komercyjnych narzędzi. W tym artykule pokażemy, jak przeprowadzić ten proces przy użyciu darmowej wtyczki do GIMP-a.
 
GIMP - alternatywa dla Photoshopa
GIMP jest darmowym programem do obróbki fotografii cyfrowych, uważanym za konkurenta Photoshopa. Photoshop to bez wątpienia najpopularniejsza aplikacja do profesjonalnej prac graficznych i świetnie nadaje się do obróbki fotografii, jednak warto zainteresować się darmowym konkurentem – szczególnie w przypadku ograniczonych możliwości budżetowych.
 
Adobe Photoshop Lightroom 4 - co nowego?
Od niedawna jest już dostępna finalna wersja najpopularniejszego programu do zarządzania zbiorami zdjęć i wywoływania fotografii zapisanych w formacie RAW. Czy wprowadzone zmiany są na tyle istotne, by uzasadnić zmianę numeracji na 4.x?
 
Adobe Photoshop CS6 - co nowego dla fotografa?
Dla wielu osób Photoshop i obróbka zdjęć to niemal synonimy, nic więc dziwnego, że premiera każdej kolejnej wersji tego (mającego zresztą znacznie szersze zastosowanie) pakietu budzi w środowisku fotograficznym spore emocje. Firma Adobe udostępniła nam wersję Release Candidate Photoshopa CS6, zatem jego wprowadzenie do sprzedaży jest już bardzo bliskie.
 
Photoshop CS5 dla fotografów
Najnowsza edycja popularnego Photoshopa posiada kilka nowych narzędzi szczególnie przydatnych fotografom. Przyglądamy się niektórym z nich i podpowiadamy, jak mogą ułatwić Wam pracę.
 
Adobe Photoshop Elements 8 PL – co nowego?
Elements to wersja Photoshopa przeznaczona dla użytkowników domowych, umożliwiająca organizowanie, a także prostą edycję oraz publikację zdjęć i klipów wideo. Choć premiera nowej aplikacji odbyła się jeszcze pod koniec zeszłego roku, to jednak polska edycja programu dostępna jest dopiero od niedawna. Zobaczmy zatem jakie nowości kryje w sobie ósma wersja tego popularnego narzędzia do katalogowania i edycji zdjęć.
 
Photoshop – ukryte elementy
Twórcy aplikacji będącej dziś synonimem programu graficznego już od pierwszej jej wersji ukrywają w niej zabawne elementy. Z okazji 20 rocznicy urodzin programu odkrywamy przed wami jego tajemnice…
 
Recenzja: Adobe Photoshop Elements 7
Photoshop Elements przeszedł długą ewolucję. Z niewielkiej aplikacji pisanej niemal "dla zabawy" stał się rozbudowanym narzędziem dla nawet dość wymagających fotoamatorów. Jego poprzednia wersja wprowadziła zupełnie nowy interfejs, który – choć nie pozbawiony wad – całkiem dobrze spełniał swoje zadanie. Teraz nadszedł czas na nową, siódmą już część programu. Postanowiliśmy sprawdzić dla Was, ile jest ona warta.
 
Adobe Lightroom – ciemnia cyfrowego fotografa, cz. V
Bogactwo udostępnianych przez naszą "cyfrową ciemnię" narzędzi edycyjnych jest tak duże, że w poprzedniej części naszego cyklu nie zdołaliśmy opisać wszystkich. Piąta część opisu możliwości Adobe Lightroom dotyczyć będzie tych właśnie, nieodkrytych jeszcze funkcji programu.
 
« poprzednia strona 1|2|3 następna strona »
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.11s.