Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Praktyka  >  Porady praktyczne


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszą cyfrową lustrzanką, która umożliwiała swobodny podgląd fotografowanej sceny w każdych warunkach był Olympus E-330?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa
Zabezpieczanie sprzętu zimową porą
Zima to okres, w którym można wykonać wiele wspaniałych zdjęć. Jest to też pora roku, w której powinniśmy wykazać się większą niż zazwyczaj dbałością o sprzęt fotograficzny. W innym wypadku ryzykujemy utratę zdjęć, a nawet uszkodzenie aparatu.
 
Fotografowanie pejzażu zimowego
Zimowa eksploracja nawet najbliższej okolicy może przynieść wiele nadspodziewanie interesujących efektów, ale należy się doń odpowiednio przygotować. W świat zimowej fotografii wprowadza Piotr Chara, fotograf, przyrodnik i regionalista współpracujący z Akademią Nikona oraz Szerokim Kadrem.
 
Problemy z zasilaniem podczas zimowych wypraw
Zima i zimowe wyprawy fotograficzne to duże wyzwanie dla naszego sprzętu. W środowisku o temperaturze wynoszącej poniżej 0 stopni Celsjusza, wiele urządzeń zaczyna się zachowywać w zgoła nieoczekiwany sposób. Dotyczy to również baterii i akumulatorów.
 
6 porad o tym, co i jak fotografować po ciemku
Od paru miesięcy noce są znacznie dłuższe niż dnie, ale wbrew ludowej mądrości nie oznacza to konieczności odłożenia aparatu do wiosny. Zdjęcia można robić również po ciemku...
 
Wakacyjne zdjęcia – zachowaj je na przyszłość
Wykonywanie zdjęć jeszcze nigdy nie było tak proste jak teraz. Łatwo jednak zapomnieć ile miejsca zajmują one w pamięciach aparatów czy smartfonów. Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto zastanowić się gdzie je upchnąć, aby nie trzeba było na gwałt kupować kolejnych kart pamięci.
 
ZOO i spółka – moja przygoda z fotografią w wielkim mieście
Nie trzeba jechać daleko, żeby dobrze się bawić i przeżyć przygodę z fotografią. Czasem wystarczy rozejrzeć się dookoła i poszukać w swoim mieście ZOO.
 
Co fotograf na wakacjach powinien mieć w plecaku
Przygotowując się do wakacyjnej wyprawy, warto sporządzić listę sprzętu, który planujemy zabrać ze sobą. Ułatwi nam to szybkie zapakowanie torby lub plecaka i da nam gwarancję, że o niczym nie zapomnimy. Na cóż bowiem przyda się nam na urlopie aparat bez akumulatora czy ładowarki?
 
Atlas pełen zdjęć – geolokalizacja cyfrowych kadrów
Integracja aplikacji do prezentacji zdjęci oraz internetowych galerii z atlasami geograficznymi, takimi jak Google Earth daje nam mnóstwo interesujących możliwości. Jednak aby móc w pełni i wygodnie z nich korzystać, dobrze jest poznać tajniki przypisywania do zdjęć informacji o położeniu geograficznym miejsca, w którym zostały one wykonane. Czynność ta nosi potoczne miano geotaggingu.
 
O fotografowaniu na Grenlandii słów kilka
Jadąc w polskie góry czy nad morze możemy liczyć na to, że nieudane zdjęcie uda nam się kiedyś powtórzyć. Jeśli jednak wybieramy się fotografować za koło podbiegunowe, dobre przygotowanie i planowanie to podstawa – druga okazja na zrobienie tych zdjęć może się już nie trafić. Łukasz Kuczkowski – pomysłodawca i współorganizator wyprawy fotograficznej na Grenlandię dzieli się z czytelnikami Fotografuj.pl swoim doświadczeniem w fotografowaniu tej arktycznej krainy.
 
Czyszczenie matrycy
Każdy użytkownik cyfraka odkrywa po pewnym czasie na swoich zdjęciach plamki, których nie powinno na nich być. Jak się często okazuje, przyczyną zanieczyszczenia fotografii jest zabrudzenie sensora aparatu. Dlatego też, wcześniej czy później konieczne będzie czyszczenie matrycy, które w wielu wypadkach możemy wykonać samodzielnie.
 
« poprzednia strona 1|2|3|4 następna strona »
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.88s.