Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Nowe kamery Sony Handycam


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze cyfrowe zdjęcie powstało ponad 30 lat temu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nowe kamery Sony Handycam
Dodał: Błażej Organisty 13.01.2016
Kamera 4K Handycam FDR-AX53 została wyposażona m.in. w nowy przetwornik obrazu CMOS Exmor R czy nowy obiektyw ZEISS Vario-Sonnar T. Natomiast kamery HD HDR-CX625 i HDR-CX450 to 5-kierunkowy system stabilizacji obrazu, szybki, inteligentny systemem AF oraz funkcja tworzenia animacji poklatkowych.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Sony przedstawił na targach CES 2016 nową kamerę Handycam 4K i dwie tego typu kamery HD.

FDR-AX53: kamera 4K Handycam
Nowy przetwornik CMOS Exmor R kamery FDR-AX53 umożliwia rejestrację szczegółowych filmów 4K. Jego piksele są około 1,6x większe i dlatego model FDR-AX53 odznacza się znacznie lepszą czułością niż jego poprzednik. Zapewnia dzięki temu wyraźny obraz i nieprzeciętną rozdzielczość nawet przy słabym oświetleniu.

FDR-AX53


Kamera FDR-AX53 jest wyposażona w nowo opracowany obiektyw ZEISS o szerokim zakresie ogniskowych: od 26,8 mm wzwyż. Za zbliżenia odpowiada optyczny zoom 20x oraz Clear Image Zoom 30x (4K) / 40x (FHD).

Zastosowanie zaawansowanej soczewki asferycznej (AA) i szkła niskodyspersyjnego (ED) znacznie ogranicza przebarwienia na krawędziach obiektów i zapewnia wierną kolorystykę nagrania. Wielowarstwowa powłoka ZEISS T osłabia niepożądane refleksy i poświatę. Dzięki niej obraz jest wyraźniejszy nawet przy filmowaniu na zewnątrz w pełnym słońcu.

FDR-AX53 to pierwsza kamera Handycam z udoskonaloną wersją firmowego stabilizatora obrazu Balance Optical SteadyShot: 5-kierunkowym systemem stabilizacji obrazu, który zapewnia szczegółowy obraz przy nagrywaniu z ręki, a dzięki nowemu inteligentnemu trybowi aktywnemu gwarantuje wyraźny film nawet podczas biegania. Ten niezwykle wydajny system doskonale spisuje się przy każdym kącie widzenia, także w ruchu i przy nastawionym maksymalnym, 20-krotnym zoomie optycznym. Nowy, inteligentny tryb aktywny pozwala uzyskać wyraźny obraz HD nawet przy filmowaniu w biegu.

FDR-AX53


Kamera FDR-AX53 nagrywa obraz o rozdzielczości 4K w wysoko wydajnym formacie XAVC S, przy przepływności 100 Mb/s. Każda klatka jest więc wypełniona mnóstwem szczegółów, takich jak rozpryskujące się fale czy wielobarwne confetti.

Szybki, inteligentny system AF kamery, wykorzystany również w korpusie Sony α7S II, optymalizuje wymianę danych między obiektywem a procesorem. W rezultacie system ten działa do 40% szybciej niż w poprzednich modelach i pozwala dokładniej przewidywać ruch obiektu.

Konstrukcja mikrofonu kamery FDR-AX53 umożliwia rejestrację dźwięku z pięciu kierunków i zapewnia bardziej realistyczne wrażenia przy słuchaniu. Dzięki udoskonaleniom konstrukcyjnym poziom zakłóceń zmniejszył się o około 40%, a efekt stereo jest mniej więcej dwukrotnie lepszy niż w poprzednich modelach. Pozwala to uzyskać wyraźne nagrania w wielu środowiskach. 5.1-kanałowy mikrofon rejestruje dwukanałowy dźwięk stereofoniczny przy nagrywaniu w formacie XAVC S 4K/HD lub 5.1‑kanałowy dźwięk przestrzenny w formacie AVCHD. Dodatkowo, podczas nagrywania funkcja My Voice Canceling tłumi głos użytkownika.

FDR-AX53


FDR-AX53 to pierwszy model Handycam z funkcją zapisu materiału filmowego Full HD przy 100 kl./s. Takie nagranie można później przekształcić w film w zwolnionym tempie, używając do tego bezpłatnego programu komputerowego PlayMemories Home.

W urządzeniu nie brakuje elementów zapożyczonych ze sprzętu profesjonalnego. Należy do nich pierścień ręcznej regulacji, przycisk o programowalnej funkcji (zoom, ostrość, ekspozycja) oraz wizjer elektroniczny, który ułatwia komponowanie scen w pełnym słońcu. Aby ułatwić sobie montaż nagrania, zaawansowani użytkownicy mogą skorzystać z kodu czasowego i bitów użytkownika.

Materiał filmowy w rozdzielczości 4K można wyświetlać w domu przy użyciu dostarczonego przewodu HDMI zarówno na telewizorach 4K, jak i HD. W tym drugim przypadku wbudowany w kamerę system automatycznej konwersji klatek 4K obniża ich rozdzielczość do Full HD. Kamera pozwala też wykadrować wybrany fragment obrazu 4K i wyświetlić go w jakości Full HD.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.171s.