Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Nowe kamery Canon


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Obiektywy typu zoom o rekordowo wysokiej jasności f/2 można spotkać wyłącznie w obrębie E-Systemu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nowe kamery Canon
Dodał: Błażej Organisty 08.01.2016
Canon zaprezentował dziś cztery nowe kamery konsumenckie z serii LEGRIA HF G i LEGRIA HF R. Model HF G40 został wyposażony w matrycę 1/2,84 HD CMOS Pro, oferuje pełną kontrolę manualną oraz Wi-Fi i pozwala rejestrować wysokiej jakości dźwięk. Do serii kamer LEGRIA HF R dołączyły modele LEGRIA HF R706, LEGRIA HF R76 i LEGRIA HF R78, które posiadają matryce Full HD CMOS oraz 57-krotny zoom.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Canon zaprezentował cztery kamery LEGRIA. Do serii LEGRIA HF G dołączył model HF G40. Wśród nowych produktów są także trzy modele z serii LEGRIA HF R: HF R706, HF R76 i HF R78.

LEGRIA HF G40
LEGRIA HF G40 oferuje nagrywanie w wysokiej jakości i rozbudowaną funkcjonalność, co sprawia, że jest to rozwiązanie dopasowane do potrzeb zarówno studentów (np. dziennikarstwa), jak i profesjonalistów, którzy potrzebują poręcznej drugiej kamery. Dzięki zastosowaniu matrycy 1/2,84” HD CMOS Pro i procesora DIGIC DV4 nagrywany materiał zawsze będzie w dobrej jakości, niezależnie od panujących warunków oświetleniowych. Produkt został wyposażony w szerokokątny obiektyw o ogniskowej 26,8-576 mm z 20-krotnym zoomem, dzięki czemu znajdzie zastosowanie przy realizacji zróżnicowanych filmów, np. ze ślubów, czy produkcji tworzonych w ramach projektów studenckich. Z kolei dzięki zastosowaniu 8-listkowej, okrągłej przysłony uzyskiwany efekt „bokeh” jest jeszcze ładniejszy – piękne rozmycie tła i mała głębia ostrości.

LEGRIA HF G40


LEGRIA HF G40 umożliwia zapis w formacie AVCHD 1080p ze zmienną ilością klatek i jednoczesne nagrywanie w formatach AVCHD i MP4 na dwóch kartach SD. Kamera oferuje także dodatkowe tryby, takie jak nagrywanie w zwolnionym i przyspieszonym tempie czy filmy poklatkowe. Dotykowy ekran LCD zapewnia dostęp do najważniejszych ustawień, takich jak przyciski sterujące, wartość przysłony, czas otwarcia migawki czy ekspozycja. Pierścień, który znajduje się na obiektywie, może służyć do zbliżania i ustawiania ostrości, a także sterowania przysłoną, co ułatwia filmowanie niezależenie od sytuacji.

Seria kamer LEGRIA HF R
Kamery LEGRIA HF R706, LEGRIA HF R76 i LEGRIA HF R78 pomogą zarejestrować obraaz w jakości Full HD. Zostały wyposażone w procesor DIGIC DV4 i matrycę Full HD CMOS, dzięki czemu materiał wideo jest bardzo szczegółowy. Optyczny stabilizator obrazu z trybem dynamicznym odpowiada za ostre i wyraźne filmy nagrywane z ręki – poruszenia są automatycznie redukowane, nawet podczas filmowania w ruchu.

LEGRIA HF R76


Dzięki funkcji automatycznej pomocy w kadrowaniu (Automatic Zoom Framing Assist) kamera szybko wykryje czy filmowany obiekt znajduje się w kadrze. W razie potrzeby automatycznie zmniejszy zoom, ułatwiając ponowne zlokalizowanie obiektu, po czym ustawi przybliżenie w pierwotnym położeniu dla uzyskania pożądanej kompozycji.

LEGRIA HF R78


LEGRIA HF R78 dodatkowo oferuje konwerter szerokokątny, który łatwo i szybko można zamontować i tym samym zmniejszyć wartość ogniskowej do 26,9 mm, poszerzając jednocześnie kąt widzenia kamery .

Funkcje kreatywne
Bogaty wybór kreatywnych trybów nagrywania pozwoli wydobyć z filmów jeszcze więcej. Filtry kinowe i funkcja touch decoration pozwolą, do już nagranego materiału, dodać m.in. animacje, ramki czy różnokolorowe filtry (np. sepia). Z myślą o rodzicach, kamery oferują tryb nagrywania dziecka (Baby Mode), który automatycznie zapisuje nagrania do spersonalizowanego folderu i pomaga dokumentować dorastanie dziecka.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.093s.