Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Nowości od Sony


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Wartość przysłony f/1.0 nie jest graniczną (najmniejszą) wartością ciągu przysłon, i że istnieją obiektywy większej jasności niż 1:1.0?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nowości od Sony
Dodał: Błażej Organisty 16.02.2016
Firma Sony powiększa swoją ofertę projektorów z laserowym źródłem światła (Z-Phosphor) o średniej jasności. Nowe modele VPL-FWZ65 (6000 lumenów, WXGA) i VPL-FWZ60 (5000 lumenów WXGA) uzupełniają obecną ofertę produktów laserowych, w tym niedawno ogłoszony model VPL-FHZ57 (4100 lumenów).


Nowe modele powiększają ofertę profesjonalnych projektorów Sony z laserowym źródłem światła łącznie do 9 urządzeń. Mają one jasność od 2000 do 7000 lumenów i są dostępne w wersjach o rozdzielczości WXGA, WUXGA oraz 4K.

Sony wprowadza także dwa nowe modele z lampą: VPL-FW65 (6300 lumenów, WXGA) i VPL-FW60 (5200 lumenów, WXGA). Ułatwią one wybór optymalnego sprzętu w sytuacjach, w których lepszym rozwiązaniem może się okazać projektor z tradycyjną lampą. Nowe modele laserowe i lampowe są oparte na technologii paneli BrightEra, zapewniających naturalne i żywe kolory.

Nowe modele są wyposażone w rozwiązania takie jak „Reality Creation”: technologię zapożyczoną z zaawansowanych projektorów do kina domowego. System Reality Creation analizuje i przetwarza wszystkie sygnały wejściowe w celu poprawy szczegółowości, wyrazistości i ostrości obrazu oraz zwiększenia jego rozdzielczości. Zapewnia to wrażenie oglądania bardziej szczegółowego obrazu nawet przy korzystaniu z serii WXGA o mniejszej rozdzielczości.

VPL-FHZ65


Laserowe źródło światła eliminuje czekanie na rozgrzanie i wystygnięcie lampy, ograniczony zakres kątów instalacji projektora oraz trudności z równoczesnym uzyskaniem wysokiej jasności i wysokiej rozdzielczości. Projektory laserowe są projektowane do pracy praktycznie bez żadnej konserwacji przez okres do 20 000 godzin. Dzięki energooszczędnym funkcjom, takim jak automatyczne przyciemnianie czy automatyczna jasność, całkowity koszt ich eksploatacji jest niższy niż projektorów z konwencjonalną lampą.

Wszystkie cztery nowe modele są wyposażone w elektryczny system przesuwania osi obiektywu w szerokim zakresie. Nowe projektory mogą ponadto współpracować z różnymi opcjonalnymi obiektywami, między innymi do wyświetlania z małej odległości i obiektywem typu telezoom, zapewniającym współczynnik projekcji do 4,84:1. Wymianę obiektywów upraszcza i przyspiesza bagnetowy system mocowania.

Najnowszym modelem Sony z tej serii produktów jest VPLL-3003: wymienny obiektyw do projektorów 3LCD przeznaczony do wyświetlania z bardzo małej odległości. Dzięki systemowi dużych luster obiektyw utrzymuje ostrość i ogranicza deformacje obrazu. Przemieszczenie osi oraz ostrość można z łatwością regulować pilotem. Wynoszący 0,33:1 współczynnik projekcji umożliwia pracę w ograniczonej przestrzeni.

Obiektyw pozwala na wyświetlanie obrazu o przekątnej 203-762cm (80–300 cali) z bardzo małej odległości - 99 cm dla obrazu o przekątnej 356 cm (140"). Idealnie nadaje się do mniejszych pomieszczeń, muzeów i zastosowań Digital Signage.

Wszystkie nowe modele mają wbudowane łącze HDBaseTTM. Pozwala ono przesyłać jednym kablem o długości do 100 metrów wszystkie sygnały: wideo, audio, sterujące i IP. Upraszcz tym samym łączenie urządzeń i zmniejsza całkowity koszt systemu.

Firma Sony opracowała ponadto nowy, intuicyjny, zunifikowany protokół sterowania gamą swoich projektorów, który ułatwia integrację różnych modeli w obrębie jednej instalacji. Nowy protokół Sony będzie obsługiwany przez współpracujących producentów systemów sterowania, takich jak Crestron, Extron czy AMX.

Nowe projektory Sony zostaną wprowadzone na rynek europejski zgodnie z harmonogramem:
  1. VPL-FWZ65, 6000 lumenów, WXGA, laser, kwiecień 2016 r.
  2. VPL-FWZ60, 5000 lumenów, WXGA, laser, marzec 2016 r.
  3. VPL-FW65, 6300 lumenów, WXGA, lampa, czerwiec 2016 r.
  4. VPL-FW60, 5200 lumenów, WXGA, lampa, maj 2016 r.

Więcej informacji: www.pro.sony.eu.

Zobacz także:
Nowe projektory Casio
Nowy projektor Vivitek
Nowa seria projektorów Vivitek
Nowe obiektywy Sony
Sony przedstawia nowy aparat Alfa 6300
Sony World Photography Awards 2016 rozstrzygnięty!
Projektor 4K i inne premiery BenQ na targach ISE 2016
Mikrofon do GoPro
Najnowsza kamera Sony Action Cam
Nowe kamery Sony Handycam
Samsung prezentuje Galaxy TabPro S
Promocja Nikon
Premiera projektora BenQ
Sky HDR: nowa aplikacja Sony
Dwa nowe projektory Canon
Zdzisław Ryn promuje książkę we Wrocławiu
BenQ TH670 – uniwersalny projektor Full HD
Nowy projektor Casio
Świąteczna promocja lamp Quantuum
Ostatnie dni promocji Tokina i Hoya
Sony wprowadza projektor VPL-FHZ57
Przedświąteczna promocja na książki fotograficzne
Canon EOS w promocji
Premiera projektora BenQ W3000

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.999s.