Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Czy wiesz, że...


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus, jako pierwszy na świecie producent lustrzanek cyfrowych, zastosował profilaktykę w zakresie ochrony zdjęć przed brzydkimi plamami, będącymi śladem obecności kurzu na matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa
Czy wiesz, że...

Coraz popularniejszy w cyfrowych lustrzankach tryb Live View, czyli podgląd fotografowanej sceny na ekranie LCD pojawił się po raz pierwszy w modelu Olympus E-330, który miał swoją premierę na początku roku 2006. Jego cechą charakterystyczną, było zastosowanie w nim dwóch przetworników obrazu, z czego jeden znajdował się w układzie wizjera za dodatkowym półprzepuszczalnym lustrem. To nowatorskie rozwiązanie to zapewniało ciągłą pracę autofokusa podczas pracy w trybie Live View.

Olympus E-330 - pierwsza lustrzanka z trybem Live View.

Olympus E-330 był pierwszą lustrzanką, w której tryb Live View (nazwa ta wymyślona została przez firmę Olympus, a następnie została przyjęta jako ogólna nazwa tej funkcji) był dostępny tak swobodnie, jak w aparatach kompaktowych. Pół roku wcześniej firma Canon zaprezentowała zmodyfikowaną wersję swojego modelu EOS 20D o nazwie 20Da, w którym tryb podglądu był dostępny tylko w trybie zdjęć nocnych. Sam aparat został zaprojektowany specjalnie dla potrzeb osób zajmujących się astrofotografią (zmodyfikowano w nim m.in. filtr dolnoprzepustowy, dzięki czemu możliwa była lepsza rejestracja podczerwonej części widma świetlnego). Uruchomienie podglądu w świetle dziennym groziło jednak uszkodzeniem aparatu.

Zobacz także
 
Specyfikacje techniczne: Olympus E-330, Canon EOS 20D
 
Artykuły:
Wiem, co kupuję: wyświetlacz LCD


Konkurs  Konkurs
Migawki z podróży

Fotografowanie w podróży, to nie tylko sposób na zachowanie wspomnień, ale także poznanie innych ludzi i obcych kultur. Czekamy na wasze wakacyjne fotograficzne odkrycia – światów dalekich i tych bardzo Wam bliskich.
Migawki z podróży
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[18.07.2018]
Autor:
Wojciech Domagała
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.268s.