Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Czy wiesz, że...


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Zaprezentowany w 2003 roku Olympus E-1 był pierwszą lustrzanką należącą do systemu Cztery Trzecie – zaprojektowanego od podstaw w pełni cyfrowego standardu SLR?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa
Czy wiesz, że...

Coraz popularniejszy w cyfrowych lustrzankach tryb Live View, czyli podgląd fotografowanej sceny na ekranie LCD pojawił się po raz pierwszy w modelu Olympus E-330, który miał swoją premierę na początku roku 2006. Jego cechą charakterystyczną, było zastosowanie w nim dwóch przetworników obrazu, z czego jeden znajdował się w układzie wizjera za dodatkowym półprzepuszczalnym lustrem. To nowatorskie rozwiązanie to zapewniało ciągłą pracę autofokusa podczas pracy w trybie Live View.

Olympus E-330 - pierwsza lustrzanka z trybem Live View.

Olympus E-330 był pierwszą lustrzanką, w której tryb Live View (nazwa ta wymyślona została przez firmę Olympus, a następnie została przyjęta jako ogólna nazwa tej funkcji) był dostępny tak swobodnie, jak w aparatach kompaktowych. Pół roku wcześniej firma Canon zaprezentowała zmodyfikowaną wersję swojego modelu EOS 20D o nazwie 20Da, w którym tryb podglądu był dostępny tylko w trybie zdjęć nocnych. Sam aparat został zaprojektowany specjalnie dla potrzeb osób zajmujących się astrofotografią (zmodyfikowano w nim m.in. filtr dolnoprzepustowy, dzięki czemu możliwa była lepsza rejestracja podczerwonej części widma świetlnego). Uruchomienie podglądu w świetle dziennym groziło jednak uszkodzeniem aparatu.

Zobacz także
 
Specyfikacje techniczne: Olympus E-330, Canon EOS 20D
 
Artykuły:
Wiem, co kupuję: wyświetlacz LCD


Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.327s.