Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Nowa kamera sieciowa Sony


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Zaprezentowany w 2003 roku Olympus E-1 był pierwszą lustrzanką należącą do systemu Cztery Trzecie – zaprojektowanego od podstaw w pełni cyfrowego standardu SLR?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nowa kamera sieciowa Sony
Dodał: Błażej Organisty 24.03.2016
Firma Sony wprowadziła do oferty nową kamerą sieciową 4K SNC-VB770. Wyróżnikiem tego modelu jest praca w oświetleniu od 0,004 luksa wzwyż, możliwa dzięki najwyższej w tej klasie sprzętu światłoczułości: ISO 409 600.


Bardzo wysoka czułość idzie w parze z rozdzielczością 4K i zaawansowanymi możliwościami pracy w sieci. Dla branży profesjonalnej taki zestaw cech oznacza większą uniwersalność i możliwość zarejestrowania detali w skrajnie słabym oświetleniu.

Wysoka rozdzielczość i czułość oraz niski poziom szumów nowej kamery są zasługą dwóch fundamentalnych, opracowanych przez Sony podzespołów: procesora obrazu i pełnoklatkowego (35 mm) przetwornika obrazu Exmor. Przetwornik ten ma o wiele większą światłoczułość, ponieważ przechwytuje znacznie więcej światła i wytwarza mniej szumu niż standardowe matryce do kamer. W rezultacie może pracować w niemal zupełnej ciemności, w warunkach przekraczających zdolność widzenia oka ludzkiego.

Model SNC-VB770 jest przeznaczony do współpracy z obiektywami Sony z mocowaniem typu E, znanymi z dużych możliwości i dostępnymi w szeregu rodzajów: od szerokokątnych po teleobiektywy.

Sony SNC-VB770


Nowa kamera jest wyposażona w system strefowej redukcji szumów. Analizuje on zawartość obrazu i odpowiednio dzieli go na strefy (takie jak krawędzie, faktury czy obszary o jednolitym kolorze, np. niebo), a następnie skutecznie osłabia szumy. Dalszą poprawę jakości obrazu zapewnia technologia reprodukcji szczegółów.

Funkcja inteligentnego kadrowania pozwala użytkownikowi transmitować 3 lub 5 strumieni wideo równocześnie i w ten sposób połączyć całościowy obraz poglądowy z kilkoma fragmentami pochodzącymi ze źródłowego obrazu 4K. Funkcja ta może pracować w dwóch trybach: statycznym i dynamicznym. Pierwszy służy do dokładnej obserwacji kilku fragmentów jednej sceny. Pozwala też na jednoczesną rejestrację widoku ogólnego i wykadrowanych fragmentów. W trybie dynamicznym wykrywanie, kadrowanie i śledzenie ruchu obiektów odbywa się automatycznie, z wykorzystaniem inteligentnej detekcji ruchu.

Funkcja inteligentnej rejestracji sceny automatycznie dostosowuje jakość obrazu (jasność i kolor) do pory dnia, pogody i warunków oświetlenia. Kamera umożliwia także indywidualną regulację poszczególnych parametrów obrazu. Użytkownik może zapisać różne konfiguracje ustawień, a następnie zmieniać je ręcznie (za pomocą funkcji profilu obrazu) bądź zgodnie z harmonogramem (funkcja Picture Profile Scheduler), uzyskując w ten sposób najlepszą jakość obrazu w dzień i w nocy.

Nowa kamera SNC-VB770 będzie dostępna w Europie latem 2016 r.

Strona producenta: www.sony.pl

Zobacz także:
Prototyp od Sony
Polacy wyróżnieni w konkursie Sony
Nowa kamera kompaktowa od Sony
Trzech fotografów z Polski finalistami Sony World Photography Awards 2016
Nowości od Sony
Nowe obiektywy Sony
Sony przedstawia nowy aparat Alfa 6300
Sony World Photography Awards 2016 rozstrzygnięty!
Najnowsza kamera Sony Action Cam
Nowe kamery Sony Handycam

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.768s.