Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Sony World Photography Awards 2016


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Aparat Olympus E-3 wyposażony jest w 11-polowy autofokus, który w momencie premiery był najczulszym tego typu układem zastosowanym w tej klasie lustrzanek cyfrowych?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Sony World Photography Awards 2016
Dodał: Błażej Organisty 29.03.2016
W edycji 2016 odnotowano rekordową liczbę zgłoszeń: 230 103 prace. Ogłoszono dziesięcioro zwycięzców w kategorii otwartej. Filip Wolak ma szansę otrzymać nagrodę w wysokości 5000 dolarów i tytuł Fotografa Roku w kategorii otwartej – ogłoszenie wyników 21 kwietnia.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Zdjęcie lotnicze nowojorskiego Central Parku wykonane przez polskiego fotografa Filipa Wolaka zostało uznane za najlepszą pracę zgłoszoną w kategorii otwartej „Architektura” jednego z największych na świecie konkursów fotograficznych: Sony World Photography Awards 2016.

fot. Filip Wolak, zwycięzca kategorii Architektura


Na tegoroczny konkurs nadesłano łącznie rekordową liczbę 230 103 zdjęć ze 186 krajów. Ich autorzy rywalizowali w trzech głównych kategoriach: profesjonalnej, otwartej i młodzieżowej. Zdjęcie Filipa Wolaka „Śnieżny Central Park z 10 tysięcy stóp” wybrano spośród 95 541 prac zgłoszonych w kategorii otwartej. Selekcji najlepszego pojedynczego zdjęcia w kategorii otwartej „Architektura” dokonał zespół ekspertów pod przewodnictwem Jael Marschner, byłej fotoedytorki w Time Out London i Sunday Times Travel.

Filip Wolak pochodzi z Torunia. Od 1999 roku mieszka w Nowym Jorku. Jako czynny pilot łączy swoje zamiłowanie do latania i fotografowania, tworząc, jak to określa, „unikatowe obrazy świata pod spodem”.

To był jeden z rześkich, zimowych dni w marcu 2015 r., gdy wszyscy byli już zmęczeni długą i ciężką zimą na północnym wschodziemówi Filip o okolicznościach powstania zwycięskiego zdjęcia.Byłem zaskoczony doskonałą widocznością panującą tego dnia. Wzbiłem się więc swoją Cessną powyżej zamkniętej przestrzeni powietrznej nad Nowym Jorkiem, co dało mi pełną swobodę przemieszczania się. Dość mocno wiało, widoczność była nieograniczona, bez śladu zamglenia. Dzięki odrobinie planowania (i szczęścia) udało mi się uchwycić idealne dopasowanie układu cieni do alej.

Wykonanie zdjęć wymagało wielkiego wysiłku: musiałem wychylić się przez otwarte okno samolotu lecącego na wysokości 3 kilometrów, przy minus 30 stopniach i porywistym wietrzedodaje Wolak. – Cieszę się, że spotkało się to z uznaniem.

Wolak jest jednym z dziesięciorga zwycięzców kategorii otwartej ogłoszonych dziś przez World Photography Organisation. Nagrodą dla całej dziesiątki będą aparaty Sony ɑ7 II. Zwycięskie zdjęcia zostaną opublikowane w roczniku Sony World Photography Awards oraz pokazane na wystawie Sony World Photography Awards 2016, która odbędzie się w londyńskim Somerset House od 22 kwietnia do 8 maja.

Wolak wraz z dziewięciorgiem pozostałych zwycięzców kategorii otwartej ma jeszcze szansę zdobyć tytuł Fotografa Roku Sony World Photography Awards 2016 w kategorii otwartej i nagrodę w wysokości 5000 dolarów USA. Nazwisko zwycięzcy całego konkursu otwartego zostanie podane 21 kwietnia w czasie uroczystej gali w Londynie. Organizatorzy zaproszą ponadto zwycięzcę do Londynu po odbiór nagrody.

fot. Alex Ingle, zwycięzca kategorii Uśmiech
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.145s.