Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Nowe obiektywy Sony FE


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
System mechanicznej stabilizacji matrycy zastosowany w aparatach Olympus E-3 i E-510 nie powstał z myślą o fotografii cyfrowej?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nowe obiektywy Sony FE
Dodał: Błażej Organisty 30.03.2016
Firma Sony poinformowała o wprowadzeniu dwóch nowych obiektywów. Oba modele — teleobiektyw zmiennoogniskowy FE 70–300 mm F4,5–5,6 G OSS i obiektyw stałoogniskowy 50 mm F1,8 – są przeznaczone do korpusów z pełnoklatkową matrycą obrazu i wyposażone w mocowanie typu E.


Nowy telezoom FE 70–300 mm F4,5–5,6 G OSS to pierwszy obiektyw Sony alfa z mocowaniem typu E, którego maksymalna ogniskowa wynosi 300 mm. Jego wyróżnikami są duża rozdzielczość i doskonałe parametry optyczne w całym zakresie ogniskowych. Stałoogniskowy obiektyw 50 mm F1,8 zwraca z kolei uwagę bardzo małymi wymiarami, lekkością i przystępną ceną. Idealnie nadaje się przez to dla osób, które mimo ograniczonego budżetu chcą korzystać z zalet obiektywu stałoogniskowego o dużym otworze przysłony.

Teleobiektyw zmiennoogniskowy FE 70–300 mm F4,5–5,6 G OSS
Nowy teleobiektyw zmiennoogniskowy FE 70–300 mm F4,5–5,6 G OSS (SEL70300G) przewyższa wszystkie obecne modele z mocowaniem typu E wartością maksymalnej ogniskowej, wynoszącą 300 milimetrów. W nowoczesnej konstrukcji optycznej wykorzystano cztery soczewki asferyczne, dwie soczewki ze szkła ED (Extra-low Dispersion – o bardzo małej dyspersji) oraz powłokę Sony Nano AR. Połączenie tych elementów skutecznie kompensuje dystorsję, aberrację sferyczną i aberrację chromatyczną, a w rezultacie pozwala uzyskać piękny obraz fotograficzny i filmowy.

Sony FE 70–300 mm


Wyróżnikiem tego modelu jest również najlepsza w tej klasie sprzętu minimalna odległość od obiektu: 0,9 m przy maksymalnym powiększeniu 0,31x. Teleobiektyw doskonale sprawdza się więc w makrofotografii, tym bardziej że zapewnia doskonałą ostrość obrazu aż po same naroża kadru.

Sony FE 70–300 mm


Wbudowany stabilizator obrazu Optical SteadyShot kompensuje skutki drgań przy fotografowaniu z ręki i zapobiega zamazywaniu się obrazu. Wyposażenie nowego modelu SEL70300G obejmuje też liniowy system napędu, który gwarantuje szybkie, płynne i ciche działanie systemu AF. Odporna na pył i wilgoć konstrukcja zapewnia niezawodne działanie w trudnych warunkach, na przykład przy złej pogodzie.

Nowy obiektyw stałoogniskowy FE 50 mm F1,8
Ważący 192 g stałoogniskowy obiektyw standardowy FE 50 mm F1,8 (SEL50F18F) łączy duży potencjał z małymi wymiarami i atrakcyjną ceną. Idealnie nadaje się dla osób hobbystycznie zajmujących się fotografią i filmowaniem, które poszukują stałoogniskowego obiektywu o dużym otworze przysłony za przystępną cenę.

Sony FE 50 mm F1,8


Obiektyw ma nową konstrukcję optyczną. Wykorzystana w niej soczewka asferyczna skutecznie kompensuje różne rodzaje aberracje i pomaga w uzyskaniu pięknego, żywego obrazu. Dodatkową zaletę stanowi przysłona kołowa otwierana maksymalnie do F1,8. Zapewnia ona piękny efekt bokeh, czyli wizualny kontrast między ostro ujętym głównym motywem zdjęcia a miękko rozmytym tłem. Dla większej trwałości gniazdo mocowania nowego obiektywu stałoogniskowego jest wykonane z litego metalu.

Sony FE 50 mm F1,8


Teleobiektyw zmiennoogniskowy FE 70–300 mm F4,5–5,6 G OSS oraz obiektyw stałoogniskowy FE 50 mm F1,8 pojawią się w Europie w kwietniu.

Strona producenta: www.sony.pl

Zobacz także:
Sony World Photography Awards 2016
Nowa kamera sieciowa Sony
Prototyp od Sony
Polacy wyróżnieni w konkursie Sony
Nowa kamera kompaktowa od Sony
Trzech fotografów z Polski finalistami Sony World Photography Awards 2016
Nowości od Sony
Nowe obiektywy Sony
Sony przedstawia nowy aparat Alfa 6300
Sony World Photography Awards 2016 rozstrzygnięty!
Najnowsza kamera Sony Action Cam
Nowe kamery Sony Handycam
Sky HDR: nowa aplikacja Sony

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.651s.