Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Pierwsza wideo kamera 4K od Sony


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Mimo zastosowania mniejszego przetwornika obrazu, wizjer Olympusa E-3 dorównuje jasnością i wielkością konkurencyjnym aparatom półprofesjonalnym z matrycami APS-C.
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Pierwsza wideo kamera 4K od Sony
Dodał: Błażej Organisty 13.04.2016
Firma Sony ogłosiła powiększenie oferty o nowy model UMC-S3C: pierwszą kamerę wideo łączącą dużą czułość z nagrywaniem filmów w rozdzielczości 4K. Nowy model wyróżnia się wyjątkową uniwersalnością. Pozwala rejestrować szczegółowy obraz nawet w niesprzyjającym, słabym oświetleniu, nagrywać film przez długi czas i wykonywać kolorowe zdjęcia o rozdzielczości 12 megapikseli.


Kamera UMC-S3C cechuje się najwyższą w swojej klasie światłoczułością: maksymalnie ISO 409 6001. Dzięki niej kolorowy obraz o rozdzielczości 4K można rejestrować w oświetleniu niespełna 0,004 luksa. Takie parametry to zasługa zaawansowanych technologii firmy Sony, stosowanych w sprzęcie powszechnego użytku i urządzeniach profesjonalnych: pełnoklatkowego przetwornika Exmor i procesora obrazu.

Kamera Sony UMC-S3C jest wyposażona w matrycę obrazu o rozmiarze klatki filmu małoobrazkowego, która dzięki dużej efektywności przechwytywania światła odznacza się wysoką czułością. Redukcję szumów wspomaga natomiast procesor obrazu. W maksymalnym wykorzystaniu możliwości pełnoklatkowej matrycy pomagają obiektywy z mocowaniem typu E. Utrzymują one wysoką rozdzielczość całego obrazu – od środka kadru aż po brzegi.

Sony UMC-S3C


Nowa kamera rejestruje wyraźny obraz z małą ilością szumu. Przechwytuje znacznie więcej światła niż produkty ze standardowymi matrycami, a dzięki strefowej redukcji szumów analizuje zawartość sceny i odpowiednio dzieli ją na strefy. Dalszą poprawę jakości obrazu zapewnia technologia reprodukcji szczegółów. Dzięki niej wyraźny i ostry materiał wideo można nagrać w niemal zupełnej ciemności, w warunkach przekraczających zdolność widzenia oka ludzkiego. Ułatwia to wykorzystanie kamery w różnych sytuacjach i zapewnia bardziej naturalne postrzeganie wymiarów. Krótki czas otwarcia migawki pozwala z kolei wyraźnie uchwycić litery i cyfry.

Ważąca około 400 g kamera UMC-S3C jest obecnie najsilniej zminiaturyzowanym modelem Sony z pełnoklatkowym przetwornikiem obrazu. Umieszczone na obudowie punkty montażowe ułatwiają instalację tej samodzielnej kamery na ruchomych obiektach, na przykład pojazdach. Co więcej, do zdalnego sterowania urządzeniem użyć złącza Multi Terminal2, pilota lub odpowiedniego oprogramowania.

Kamera UMC-S3C sprawdzi się w różnorodnych zastosowaniach: ratownictwie, obserwacjach przyrodniczych, tworzeniu map, pomiarach geodezyjnych, monitoringu, kontrolach, transmisjach na żywo, rejestracji obrazu z deski rozdzielczej, profesjonalnym nagrywaniu obrazu widzianego własnymi oczami itp. Dzięki współpracy z różnymi systemami można ją wykorzystać w każdej istniejącej infrastrukturze. Dostępne są ponadto różne funkcje odtwarzania na komputerze oraz podgląd na żywo przez łącze HDMI.

Sony UMC-S3C


Ta samodzielna kamera nie jest wyposażona łącze sieciowe, tylko w gniazdo na kartę pamięci, które umożliwia nagrywanie materiału wideo przez długi czas. Jedna karta o pojemności 64 GB wystarcza na zapis 125 minut materiału filmowego 4K o standardowej jakości (30 kl./s / 60 Mb/s). Rozdzielczość 4K, zapewniająca cztery razy lepszy obraz niż standard Full HD, pozwala uzyskać doskonały obraz z rozległej strefy. Zastosowany w kamerze kodek XAVC S zapewnia wysoką jakość nagrań dokonywanych przy przepływności 100 Mb/s3. Stanowi to ogromną zaletę w trudnych środowiskach: bardzo ograniczonej przestrzeni, problemach z doprowadzeniem przewodów itp.

Strona producenta: www.sony.pl

Zobacz także:
Nowy projektor Sony
Nowe obiektywy Sony FE
Sony World Photography Awards 2016
Nowa kamera sieciowa Sony
Prototyp od Sony
Polacy wyróżnieni w konkursie Sony
Nowa kamera kompaktowa od Sony
Trzech fotografów z Polski finalistami Sony World Photography Awards 2016
Nowości od Sony
Nowe obiektywy Sony
Sony przedstawia nowy aparat Alfa 6300
Sony World Photography Awards 2016 rozstrzygnięty!
Najnowsza kamera Sony Action Cam
Nowe kamery Sony Handycam

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.433s.