Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Sony wyróżnione w konkursie TIPA


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus E-3 jest w chwili obecnej jedynym modelem aparatu łączącym w sobie mechanizmy mechanicznej stabilizacji matrycy, ochrony przed kurzem, Live View oraz obrotowego wyświetlacza LCD?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Sony wyróżnione w konkursie TIPA
Dodał: Błażej Organisty 19.04.2016
W tegorocznej edycji prestiżowego konkursu Technical Image Press Association padł rekord w historii firmy Sony: otrzymała ona aż pięć nagród.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Rekordowy sukces Sony w konkursie TIPA 2016:
  1. Najlepsza lustrzanka cyfrowa klasy podstawowej: α68
  2. Najlepszy profesjonalny bezlusterkowy aparat CSC: α7R II
  3. Najlepszy obiektyw stałoogniskowy do aparatów CSC: SEL85F14GM
  4. Najlepszy pełnoklatkowy aparat kompaktowy: RX1R II
  5. Najlepsza kamerasportowa: HDR-AS50

Najlepsza lustrzanka cyfrowa klasy podstawowej
Lustrzanka Sony α68 jest wyposażona w 24.2-megapikselowy przetwornik obrazu APS-C Exmor CMOS, który umożliwia ustawianie czułości ISO w zakresie od 100 do 25 600. Zastosowany w niej system 4D FocusTM jest oparty na dedykowanym, 79-polowym czujniku AF z detekcją fazy i 15 polami krzyżowymi. Umożliwia on dokładne ustawianie ostrości nawet w bardzo słabym oświetleniu, od –2 EV wzwyż, i zapewnia ciągłe śledzenie ostrości podczas zdjęć z szybkością 8 klatek na sekundę.

Sony alfa 68


Z myślą o miłośnikach filmowania lustrzanka Sony α68 pozwala nagrywać obraz Full HD w formacie XAVC S przy przepływności do 50 Mb/s. W czasie rejestracji obrazu filmowego zapewniona jest ciągłość działania automatyki ostrości i precyzyjne śledzenie ostrości. Wśród pozostałych atrakcyjnych funkcji należy wymienić stabilizator obrazu SteadyShot Inside, wizjer OLED TruFinderTM pokrywający 100% klatki oraz uchylny, 2,7-calowy wyświetlacz LCD.

Najlepszy profesjonalny bezlusterkowy aparat CSC
Korpus modelu Sony α7R II jest w całości wykonany ze stopu magnezu. W jego wnętrzu znajduje się 42.4-megapikselowy, pełnoklatkowy przetwornik CMOS Exmor RTM. Jest on wyposażony w hybrydowy system AF z 399 umieszczonymi na matrycy polami z detekcją fazy oraz 25 polami opartymi na detekcji kontrastu, które pozwalają fotografować w tempie do 5 kl./s z pełną automatyką ostrości i kompensacją automatycznej ekspozycji.

Sony alfa 7R II


Dzięki formatowi XAVC S o dużej przepływności aparat α7R II umożliwia rejestrację i wewnętrzny zapis materiału wideo 4K, jak również rejestrację obrazu Full HD (1080p) w standardzie NTSC lub PAL i formacie 60p/30p/24p lub 50p/25p. Użytkownik dysponuje też pełnym zestawem narzędzi do korygowania koloru. Może wykorzystywać krzywe gamma, w tym dostępne w wysokiej klasy kamerach kinowych krzywe S-Log2 i S-Log3. Zakres czułości ISO wynosi od 100 do 25 600, z możliwością rozszerzenia w dół do ISO 50 i w górę do 102 400.

Najlepszy obiektyw stałoogniskowy do aparatów CSC
Obiektyw Sony FE 85 mm F1,4 GM jest przeznaczony do użytku z pełnoklatkowymi przetwornikami obrazu. Zastosowano w nim nową soczewkę XA (extreme aspherical) oraz trzy soczewki ze szkła ED (extra low-dispersion). Ich połączenie pozwala uzyskać niezwykle wysoką rozdzielczość ostro ujmowanych fragmentów oraz przyjemny dla oka, miękki efekt „bokeh” w tle.

Sony FE 85 mm F1,4 GM


Wyposażenie obiektywu obejmuje ponadto 11-listkową przysłonę kołową i powłokę Sony Nano AR, osłabiającą refleksy i tak zwane duszki. Do przemieszczania elementów w systemie ustawiania ostrości służy pierścieniowy silnik SSM (SuperSonic Wave Motor), a dokładność regulacji zwiększają dodatkowo dwa czujniki pozycji. Odporny na pył i wilgoć obiektyw składa się z 11 elementów w 8 grupach.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.063s.