Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Sony World Photography Awards 2017


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszy aparat wykonujący zdjęcia barwne dzięki separacji światła na składowe RGB powstał już w 1904 roku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Sony World Photography Awards 2017
Dodał: Błażej Organisty 02.06.2016
Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do jednego z największych na świecie konkursów fotograficznych: Sony World Photography Awards. W tym roku odbywa się jego jubileuszowa, 10. edycja. Organizatorem wydarzenia jest World Photography Organisation.


Konkurs Sony World Photography Awards jest otwarty dla każdego i co roku prezentuje to, co najlepsze w fotografii. Obecnie jest zaliczany do najważniejszych wydarzeń w świecie fotografii, a znalezienie się na liście finalistów lub laureatów może znacząco wpłynąć na rozwój kariery. Rokrocznie konkurs przyciąga zarówno młode talenty, jak i uznanych artystów. Dzięki Sony World Photography Awards, miłośnicy fotografii na całym świecie mają okazję podziwiać najlepsze zdjęcia z ostatnich 12 miesięcy.

Zwycięstwo w kategorii „Portret” zmieniło moje życie. Z zawodowego punktu widzenia nagroda ta pomogła mi w rozwoju kariery – Sophie Gamand, I miejsce w kategorii „Portret” w konkursie profesjonalnym 2015.

Wygrana zwiększyła zainteresowanie moją pracą. Zaczęłam otrzymywać więcej zleceń i propozycji współpracyKylli Sparre, I miejsce w kategorii „Po retuszu” w konkursie otwartym 2014.

Fotografowie mogą zgłaszać swoje prace w ramach czterech konkursów: profesjonalnego, otwartego, młodzieżowego i studenckiego. Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem witryny www.worldphoto.org. Po niedawnej modernizacji, zapewnia ona fotografom większe możliwości wizualizacji i maksymalnie upraszcza proces przesyłania prac.

fot. Asghar Khamseh, Sony World Photography Awards 2016


We wszystkich konkursach edycji 2017 pojawiły się nowe kategorie, które mają zachęcić fotografów do pokonywania własnych ograniczeń twórczych.

Jesteśmy dumni, że nasz konkurs ma już 10 lat — komentuje Scott Gray, dyrektor generalny World Photography Organisation Sony World Photography Awards. – Od pierwszej edycji w 2007 roku konkurs Sony World Photography Awards systematycznie nabierał rozmachu i wiarygodności. Przez te lata jurorzy odkrywali i wyróżniali bardzo różnorodne fotografie. Jestem zaszczycony, że dla wielu debiutujących fotografów z całego świata konkurs stanowił początek kariery, a dla profesjonalistów o ugruntowanej pozycji, był okazją do poszerzenia kontaktów zawodowych. W kolejnych latach będziemy starali się prowokować fotografów do pokonywania własnych ograniczeń twórczych.

W konkursie Sony World Photography Awards 2016 wzięli udział fotografowie ze 186 krajów, którzy zgłosili łącznie rekordową liczbę 230 103 zdjęć. Tytuł Fotografa roku 2016 w konkursie profesjonalnym przyznano irańskiemu fotoreporterowi Asgharowi Khamseh za cykl „Fire of Hatred” („Ogień nienawiści”).

fot. K. Nomiyama, Sony World Photography Awards 2016


Lista finalistów Sony World Photography Awards zostanie opublikowana 28 lutego. Ogłoszenie nazwisk zwycięzców konkursu otwartego i konkursów National Awards nastąpi 28 marca, a zwycięzców całego konkursu — 20 kwietnia 2017 r. Wystawa w Somerset House w Londynie potrwa od 21 kwietnia do 7 maja 2017 r.

KATEGORIE KONKURSU 2017
 1. Konkurs profesjonalny – ocenie podlega całość przedstawionego materiału. Kategorie „Sztuka”: Architektura / Fotografia konceptualna / Krajobraz / Świat natury / Portret / Martwa natura Kategorie dokumentalne: Wydarzenia bieżące i wiadomości / Współczesność / Życie codzienne / Sport.
 2. Konkurs otwarty – ocenie podlega pojedyncze zdjęcie. Kategorie: Architektura / Kultura / Po retuszu / Ruch / Natura / Dzika przyroda / Portrety / Martwa natura / Fotografia uliczna / Podróż.
 3. Konkurs młodzieżowy – dla fotografów w wieku od 12 do 19 lat. Oceniane będzie pojedyncze zdjęcie związane z tematem „Piękno”.
 4. Konkurs studencki – dla studentów kierunków związanych z fotografią. Oceniane będzie pojedyncze zdjęcie związane z zadanym tematem.

NAJWAŻNIEJSZE DATY
 • 5 grudnia 2016 r. – zakończenie przyjmowania zgłoszeń na konkurs studencki;
 • 5 stycznia 2017 r. – zakończenie przyjmowania zgłoszeń na konkurs otwarty i młodzieżowy;
 • 10 stycznia 2017 r. – zakończenie przyjmowania zgłoszeń na konkurs profesjonalny;
 • 28 lutego 2017 r. – ogłoszenie listy finalistów konkursów profesjonalnego, otwartego, młodzieżowego oraz studenckiego;
 • 28 marca 2017 r. – ogłoszenie zwycięzców w kategoriach otwartych i młodzieżowych oraz w konkursach National Award;
 • 20 kwietnia 2017 r. – ceremonia w Londynie i ogłoszenie Fotografa Roku, zwycięzców w poszczególnych kategoriach profesjonalnych oraz zwycięzców w konkursie otwartym, młodzieżowym i studenckim;
 • Od 21 kwietnia do 7 maja 2017 r. – wystawa Sony World Photography Awards w londyńskim Somerset House.


Więcej informacji: www.worldphoto.org

Zobacz także:
Innowacje Sony
Zwycięzcy Sony World Photography Awards 2016
Nowa kamera Sony
Nowości od Sony
Sony wyróżnione w konkursie TIPA
Pierwsza wideo kamera 4K od Sony
Nowy projektor Sony
Nowe obiektywy Sony FE
Sony World Photography Awards 2016
Nowa kamera sieciowa Sony
Prototyp od Sony
Polacy wyróżnieni w konkursie Sony
Nowa kamera kompaktowa od Sony
Trzech fotografów z Polski finalistami Sony World Photography Awards 2016
Nowości od Sony

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.941s.