Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Premiera monitorów Sony


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Dla potrzeb misji wahadłowca Discovery (STS-48) powstała specjalna, cyfrowa wersja analogowego Nikona F4?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Premiera monitorów Sony
Dodał: Błażej Organisty 27.10.2016
Sony powiększa ofertę monitorów studyjnych OLED TRIMASTER EL. Nowe monitory HD wiernie odwzorowują kolory i obsługują przestrzeń barw ITU-R BT.2020 wykorzystywaną w produkcjach 4K.


Podczas targów IBC 2016 firma Sony ogłosiła wprowadzenie dwóch monitorów studyjnych HD OLED TRIMASTER EL: 17-calowego BVM-E171 i 25-calowego BVM-E251. Zastąpią one obecne monitory profesjonalne OLED z nagradzanej serii BVM-E. Wyposażenie nowych modeli dostosowano do wymogów produkcji 4K. Cechuje je szeroki zakres barw oraz krótki czas reakcji, praktycznie eliminujący rozmycie poruszających się obiektów.

Firma Sony jest wyczulona na potrzeby osób uczestniczących w procesie produkcji treści, a dzięki uzyskiwanym od nich informacjom dokładnie rozumie, jakich parametrów i właściwości oczekują klienci z tego segmentu rynku – mówi Daniel Dubreuil, starszy menedżer ds. marketingu produktu w Sony Professional Solutions Europe. – Monitory Sony BVM-E171 i BVM-E251 zaspokoją popyt na monitory studyjne HD OLED o rozszerzonej przestrzeni barw, zdolne zapewnić wierną reprodukcję kolorów przy produkcji w standardzie 4K oraz rozwiązać problem migotania ekranu.

BVM-E171


W najnowszych monitorach HD zachowano większość cech serii Sony BVM-E i obsługiwanych przez nią formatów. Uzupełniają je następujące nowe właściwości:

Tryb eliminujący migotanie
Krótki czas reakcji panelu OLED w nowych monitorach HD i wydajność systemu odświeżania zapewniają jakość obrazu i praktycznie do zera eliminują rozmycie scen przedstawiających ruch. W celu wyeliminowania migotania, które może wystąpić zwłaszcza przy wyświetlaniu sygnałów o niskiej częstotliwości (24p, 24PsF, 50i itd.), monitory BVM-E171 i BVM-E251 pozwalają na wybór trybu bez migotania.

Przestrzeń barw ITU-R BT.2020
Ze względu na coraz częstszą produkcję treści w standardzie 4K nowe monitory HD będą obsługiwały przestrzeń barw ITU-R BT.2020. Zapewnia ona wierną reprodukcję kolorów i jest standardem studyjnym dla obrazu Ultra HD. Modele Sony BVM-E171 i BVM-E251 nadają się do precyzyjnej oceny kolorów podczas produkcji kinowych 4K i transmisji na żywo. Stanowią praktyczne rozwiązanie dla stacji telewizyjnych, które równolegle nadają obraz w jakości 4K i HD.

Dodatkowe przestrzenie barw i funkcje EOTF
W nowych monitorach pojawiły się przestrzenie barw S-Gamut/S-Gamut3 i S-Gamut3.cine . Przy pracy z materiałem SDR można także używać krzywych S-Log 3 i S-Log2. Nowa krzywa S-Log 3(SDR) koryguje kontrast w taki sposób, że w zakresie 250 cd/m2 pozwala wyświetlić jasność do około 1500%.

Więcej wejść i akcesoriów
Monitor BVM-E251 jest wyposażony nie tylko w wejście zasilania napięciem przemiennym, lecz i napięciem stałym 24 V. W ofercie akcesoriów do nowych modeli pojawił się natomiast moduł sterujący BKM-17R oraz przedłużacz SMF-17R20.

BVM-E251


Profesjonalne monitory studyjne HD OLED firmy Sony są oparte na nagradzanej technologii TRIMASTER EL, dzięki której specjaliści z sektorów kina i telewizji uzyskują znakomity, żywy i niezawodny obraz. Zdaniem producenta ta przełomowa technologia ma pięć atutów, dzięki którym przewyższa inne, konwencjonalne technologie OLED. Są nimi: odwzorowanie czerni, bardzo duży kontrast i zakres dynamiki, szeroka przestrzeń kolorów, precyzja krzywej gamma i wyjątkowo jednolity obraz oraz wysoki poziom precyzji, spójności i stabilności obrazu.

Monitory Sony BVM-E171 i BVM-E251 trafią do sprzedaży w styczniu 2017 r.

Strona producenta: www.sony.pl

Zobacz także:
Najnowsza kamera Sony
Laserowy projektor Sony
Kolejny aparat Sony
Premiera Sony RX100 V
Premiera projektora Sony
Oto Sony alfa 99 II
Znamy jury Sony World Photography Awards 2017
Premiera obiektywu Sony
4K SXRD, czyli nowy projektor Sony
Sony Xperia X w dwóch odsłonach
Nowa Action Cam od Sony
Sony wprowadza pełnoklatkowy obiektyw makro
Nowy kamkorder Sony
Sony ulepsza monitor
EISA: nagrody dla Sony
Sony D200 – nowe projektory
Sony Planar T trafił do sklepów
Sony wprowadza serię BRAVIA Z
Premiera obiektywu Sony
Nowości od Sony
Nowa obudowa od Sony

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.058s.