Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Znamy jury Sony World Photography Awards 2017


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszy aparat wykonujący zdjęcia barwne dzięki separacji światła na składowe RGB powstał już w 1904 roku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Znamy jury Sony World Photography Awards 2017
Dodał: Błażej Organisty 16.09.2016
W 2017 r. Sony World Photography Awards obchodzi swoje 10-lecie. Przyjmowanie zgłoszeń na konkurs, który rozszerzono o nowe kategorie, trwa do stycznia 2017 r. Tymczasem wczoraj ogłoszono skład jury.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Wyboru najlepszych ujęć uchwyconych w 2016 r. dokona zespół uznanych ekspertów z dziedziny fotografii. Będą oni oceniać prace zgłoszone w pięciu podstawowych kategoriach: profesjonalnej, otwartej, młodzieżowej, National Award i studenckiej.

Na zwycięzców czeka najnowszy, cyfrowy sprzęt fotograficzny Sony, atrakcyjne nagrody pieniężne oraz publikacje i wystawy prac na całym świecie. Ponadto, jak pokazały poprzednie edycje konkursu, laureaci i wielu finalistów Sony World Photography Awards mogą zdobyć także światowy rozgłos i uznanie.

llie Victoria Gale, UK, Etnry, Open, Enhanced, 2017 Sony World Photography Awards


Nagroda w konkursie Sony World Photography Awards należy do najważniejszych osiągnięć w karierze każdego fotografa właśnie ze względu na ekspozycję w różnorodnych mediach i możliwość nawiązania wyjątkowych kontaktów – przyznaje Julien Mauve, zwycięzca kategorii profesjonalnej „Fotografia konceptualna” w roku 2016.Było to bardzo miłe doświadczenie, które nie skończyło się w wieczór wręczenia nagród, lecz trwało przez cały rok.

Organizatorem konkursu Sony World Photography Awards 2017 jest World Photography Organisation. W tegorocznej edycji pojawią się nowe kategorie, które zainspirują fotografów do odkrywania nowych pokładów zdolności twórczych. Konkurs jest otwarty dla uczestników ze wszystkich zakątków świata, reprezentujących różnorodne style pracy i poziomy umiejętności. Mogą oni bezpłatnie zgłaszać swoje najlepsze prace za pośrednictwem witryny www.worldphoto.org.

Jury edycji 2017
Jurorami w konkursie profesjonalnym będą: Zelda Cheatle (przewodnicząca) kuratorka wystaw (Wielka Brytania); Allegra Cordero di Montezemolo, kuratorka i dyrektorka wystaw, Centro de la Imagen (Meksyk); Russ O'Connell, fotoedytor magazynu Sunday Times (Wielka Brytania); Aida Muluneh,fotografka i działaczka kulturalna (Etiopia); Denis Curti, dyrektor kreatywny fundacji Casa dei Tre Oci(Włochy) oraz Françoise Callier, dyrektorka programu na festiwalu Angkor Photo Festival & Workshops (Francja).

Jose Maria Perez, Argentina, Entry, Open, Enhanced, 2017 Sony World Photography Awards


Przewodniczącym jury konkursu otwartego i młodzieżowego będzie dziennikarz i fotograf Damien Demolder (Wielka Brytania). Weźmie on również udział w pracach jury konkursu National Awards, organizowanego w 61 krajach świata. W jury konkursu studeckiego zasiądą między innymi Andrea Kurland, redaktor naczelna magazynu Huck (Wielka Brytania) oraz Dan Rubin, fotograf i dyrektor kreatywny (Wielka Brytania) oraz Jennifer Shaw, założycielka i dyrektor kreatywna festiwalu PhotoNOLA (USA).

Będę poszukiwać oryginalnych pomysłów i realizacji, klarowności wizji, jasnej koncepcji, która dobrze przełoży się na obrazy – komentuje Zelda Cheatle, przewodnicząca jury konkursu profesjonalnego. – Prostota, dobre rzemiosło, czasem żart, współczucie, pomysłowość, szczęście lub prawidłowa ocena... Na widok dobrego obrazu zawsze zapiera nam dech w piersiach.

Nagrody
Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas ceremonii wręczenia nagród, która odbędzie się w Londynie 20 kwietnia 2017 r. Nagrody obejmują najnowszy cyfrowy sprzęt fotograficzny firmy Sony, publikację zdjęć w okolicznościowym albumie, a także nagrody pieniężne w wysokości 25 000 dolarów dla zwycięzcy konkursu profesjonalnego oraz 5000 dolarów za I miejsce w konkursie otwartym.

Satvik Bhatt, India, Entry, Open, Wildlife, 2017 Sony World Photography Awards


Prace wszystkich laureatów i zwycięzców będzie można oglądać od 21 kwietnia do 7 maja w londyńskim Somerset House w ramach wystawy Sony World Photography Awards 2017.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.092s.