Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Znamy jury Sony World Photography Awards 2017


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze lustrzanki cyfrowe Nikona, opracowane we współpracy z firmą Fujifilm (E2/E2s/E2N/E2Ns/E3), pozbawione były efektu pozornego wydłużenia ogniskowej?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Znamy jury Sony World Photography Awards 2017
Dodał: Błażej Organisty 16.09.2016
W 2017 r. Sony World Photography Awards obchodzi swoje 10-lecie. Przyjmowanie zgłoszeń na konkurs, który rozszerzono o nowe kategorie, trwa do stycznia 2017 r. Tymczasem wczoraj ogłoszono skład jury.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Wyboru najlepszych ujęć uchwyconych w 2016 r. dokona zespół uznanych ekspertów z dziedziny fotografii. Będą oni oceniać prace zgłoszone w pięciu podstawowych kategoriach: profesjonalnej, otwartej, młodzieżowej, National Award i studenckiej.

Na zwycięzców czeka najnowszy, cyfrowy sprzęt fotograficzny Sony, atrakcyjne nagrody pieniężne oraz publikacje i wystawy prac na całym świecie. Ponadto, jak pokazały poprzednie edycje konkursu, laureaci i wielu finalistów Sony World Photography Awards mogą zdobyć także światowy rozgłos i uznanie.

llie Victoria Gale, UK, Etnry, Open, Enhanced, 2017 Sony World Photography Awards


Nagroda w konkursie Sony World Photography Awards należy do najważniejszych osiągnięć w karierze każdego fotografa właśnie ze względu na ekspozycję w różnorodnych mediach i możliwość nawiązania wyjątkowych kontaktów – przyznaje Julien Mauve, zwycięzca kategorii profesjonalnej „Fotografia konceptualna” w roku 2016.Było to bardzo miłe doświadczenie, które nie skończyło się w wieczór wręczenia nagród, lecz trwało przez cały rok.

Organizatorem konkursu Sony World Photography Awards 2017 jest World Photography Organisation. W tegorocznej edycji pojawią się nowe kategorie, które zainspirują fotografów do odkrywania nowych pokładów zdolności twórczych. Konkurs jest otwarty dla uczestników ze wszystkich zakątków świata, reprezentujących różnorodne style pracy i poziomy umiejętności. Mogą oni bezpłatnie zgłaszać swoje najlepsze prace za pośrednictwem witryny www.worldphoto.org.

Jury edycji 2017
Jurorami w konkursie profesjonalnym będą: Zelda Cheatle (przewodnicząca) kuratorka wystaw (Wielka Brytania); Allegra Cordero di Montezemolo, kuratorka i dyrektorka wystaw, Centro de la Imagen (Meksyk); Russ O'Connell, fotoedytor magazynu Sunday Times (Wielka Brytania); Aida Muluneh,fotografka i działaczka kulturalna (Etiopia); Denis Curti, dyrektor kreatywny fundacji Casa dei Tre Oci(Włochy) oraz Françoise Callier, dyrektorka programu na festiwalu Angkor Photo Festival & Workshops (Francja).

Jose Maria Perez, Argentina, Entry, Open, Enhanced, 2017 Sony World Photography Awards


Przewodniczącym jury konkursu otwartego i młodzieżowego będzie dziennikarz i fotograf Damien Demolder (Wielka Brytania). Weźmie on również udział w pracach jury konkursu National Awards, organizowanego w 61 krajach świata. W jury konkursu studeckiego zasiądą między innymi Andrea Kurland, redaktor naczelna magazynu Huck (Wielka Brytania) oraz Dan Rubin, fotograf i dyrektor kreatywny (Wielka Brytania) oraz Jennifer Shaw, założycielka i dyrektor kreatywna festiwalu PhotoNOLA (USA).

Będę poszukiwać oryginalnych pomysłów i realizacji, klarowności wizji, jasnej koncepcji, która dobrze przełoży się na obrazy – komentuje Zelda Cheatle, przewodnicząca jury konkursu profesjonalnego. – Prostota, dobre rzemiosło, czasem żart, współczucie, pomysłowość, szczęście lub prawidłowa ocena... Na widok dobrego obrazu zawsze zapiera nam dech w piersiach.

Nagrody
Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas ceremonii wręczenia nagród, która odbędzie się w Londynie 20 kwietnia 2017 r. Nagrody obejmują najnowszy cyfrowy sprzęt fotograficzny firmy Sony, publikację zdjęć w okolicznościowym albumie, a także nagrody pieniężne w wysokości 25 000 dolarów dla zwycięzcy konkursu profesjonalnego oraz 5000 dolarów za I miejsce w konkursie otwartym.

Satvik Bhatt, India, Entry, Open, Wildlife, 2017 Sony World Photography Awards


Prace wszystkich laureatów i zwycięzców będzie można oglądać od 21 kwietnia do 7 maja w londyńskim Somerset House w ramach wystawy Sony World Photography Awards 2017.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.177s.