Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Premiera obiektywu Sony


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszą cyfrową lustrzanką, która umożliwiała swobodny podgląd fotografowanej sceny w każdych warunkach był Olympus E-330?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Premiera obiektywu Sony
Dodał: Błażej Organisty 09.09.2016
Sony wprowadza obiektyw E PZ 18–110 mm F4 G OSS (SELP18110G) wyróżniający się współczynnikiem zoomu 6,1x, rozdzielczością dostosowaną do wymogów profesjonalnych produkcji filmowych 4K czy wbudowanym stabilizatorem obrazu Optical SteadyShotTM.


Firma Sony przygotowała nowe narzędzie dla filmowców: zaawansowany obiektyw z elektryczną regulacją ogniskowej przeznaczony do korpusów z matrycami Super 35 mm/APS-C. Pokrywa on zakres ogniskowych 18–110 mm, czyli od szerokiego kąta do teleobiektywu (27–165 mm w przeliczeniu na format 35 mm). Maksymalna przysłona F4 jest stała w całym zakresie ogniskowych, dzięki czemu pozwala uzyskać piękne efekty małej głębi ostrości i dobierać stabilne, spójne ustawienia ekspozycji.

Sony E PZ 18–110 mm F4 G OSS


Obiektyw należy do rodziny produktów G Lens. Znakomicie współpracuje z kamerami i aparatami z mocowaniem typu E – od profesjonalnej kamery PXW-FS7 po aparaty z wymiennymi obiektywami z serii α7, i model α6300.

System optyczny składa się z 18 elementów w 15 grupach, w tym 6 soczewek asferycznych i 3 ze szkła niskodyspersyjnego ED (Extra-low Dispersion), oraz 7-listkowej przysłony kołowej. Ta skomplikowana konstrukcja pozwala uzyskać bardzo wysoką rozdzielczość obrazu i jest szczególnie dobrze dostosowana do wymogów profesjonalnej produkcji filmowej w jakości 4K.

Sony E PZ 18–110 mm F4 G OSS


Model SELP18110G to drugi obiektyw, oparty na konstrukcji Sony SMO (Smooth Motion Optics) eliminującej niepożądane fluktuacje obrazu podczas zmieniania ustawień w czasie nagrywania filmu. Technologia SMO wpływa na trzy główne aspekty działania obiektywu, które mogą w istotny sposób rzutować na jakość filmu. Pierwszy to niestabilność kąta widzenia (Focus Breathing) – zmiany kąta widzenia występujące przy nastawianiu ostrości są ograniczane przez wewnętrzny mechanizm ustawiania ostrości. Drugi element to niewielkie wahania ostrości przy regulacji ogniskowej, za których eliminację odpowiada specjalny mechanizm regulacyjny. Kompensację ostatniego z elementów – przesuwania się osi obrazu w czasie regulacji zoomu – zapewnia konstrukcja gwarantująca stałą długość fizyczną.

Sony E PZ 18–110 mm F4 G OSS


Zdaniem producenta, obiektyw SELP18110G charakteryzuje ciche działanie, które znajdzie uznanie osób zajmujących się profesjonalną produkcją filmową. Trzy pierścienie umieszczone na tubusie umożliwiają nastawianie ostrości, ogniskowej (zoomu) i przysłony. Opory ich ruchu dobrano tak, by zapewnić jak najlepszą precyzję i komfort użytkowania. Zoom można regulować zarówno za pomocą silnika, jak i ręcznie, a użytkownik ma możliwość doboru kierunku działania pierścienia do własnych przyzwyczajeń. Wyróżnikiem obiektywu jest stała długość, niezależna od wybranych ustawień, co jest dużą zaletą podczas pracy z akcesoriami. Po raz pierwszy w rodzinie α na obiektywie umieszczono również koło zębate o podziałce 0,8 mm, które umożliwia współpracę ze standardowymi akcesoriami do ustawiania ostrości.

Sony E PZ 18–110 mm F4 G OSS


Uzupełnieniem doskonałych parametrów optycznych i funkcjonalności jest odporna na wilgoć i pył obudowa, dzięki której obiektyw doskonale nadaje się do użytku w terenie. Uzyskanie ostrych fotografii i płynnych filmów przy zdjęciach z ręki ułatwia wbudowany stabilizator obrazu Optical SteadyShot oraz zwarta i lekka konstrukcja obiektywu. Dodatkowe możliwości można uzyskać łącząc obiektyw z telekonwerterami SEL14TC i SEL20TC, których mnożniki ogniskowej wynoszą odpowiednio 1,4x i 2,0x.

Sony E PZ 18–110 mm F4 G OSS


Obiektyw SELP18110G z elektryczną regulacją ogniskowej przeznaczony do korpusów z matrycami Super 35m m/APS-C będzie dostępny w Europie od grudnia 2016 r.

Strona producenta: www.sony.pl

Zobacz także:
Nowości od ZEISS
Nowe kamery 4K od Canon
Nowa Action Cam od Sony
Samyang obniża ceny obiektywów
Premiera kamery Canon
Nowy obiektyw Tamron
Sony wprowadza pełnoklatkowy obiektyw makro
Obiektywy Meike dostępne w Polsce
Canon dziś prezentuje także nowe obiektywy
Nikon prezentuje nowe obiektywy
Poniedziałek, czyli kolejne obiektywy Samyang
Kolejne obiektywy Samyang
Nowy obiektyw Nikon
Drugi z nowych obiektywów Samyang
Nowy Voigtlander
Premiera obiektywu Leica
Pierwszy z nowych obiektywów Samyang
Wkrótce 5 nowych obiektywów Samyang
Premiera obiektywu Sony
Nowości od Sony
Nowa obudowa od Sony

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 3.203s.