Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Nowości od ZEISS


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Już w 1965 roku Canon zaprezentował lustrzankę małoobrazkową (model Pellix) ze stałym, półprzepuszczalnym lustrem?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nowości od ZEISS
Dodał: Błażej Organisty 08.09.2016
Rodzina obiektywów ZEISS Milvus dla aparatów o pełnej matrycy już teraz powiększyła się o kolejne ogniskowe: 15, 18 oraz 135 mm.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Dwa superszerokokątne obiektywy ZEISS Milvus 2.8/15 oraz ZEISS Milvus 2.8/18 i teleobiektyw ZEISS Milvus 2/135 powiększają rodzinę obiektywów dla pełnoklatkowych lustrzanek cyfrowych i w rezultacie seria Milvus wynosi już łącznie 9 obiektywów.

Rodzina obiektywów ZEISS Milvus to bezcenna inwestycja na przyszłość ze względu na doskonałą jakość obrazu i ich szeroki zakres ogniskowych, który teraz obejmuje od 15 do 135 mm – mówi Christophe Casenave, menedżer produktu ZEISS.

Dostawa nowych obiektywów ZEISS Milvus planowana jest pod koniec października 2016 roku.

ZEISS Milvus


Obiektywy ZEISS Milvus zostały zaprojektowane po to aby sprostać wymaganiom dzisiejszych zaawansowanych lustrzanek cyfrowych, nawet w trudnych warunkach oświetleniowych – twierdzi Casenave. – Nowe obiektywy cechują się harmonijnym efektem bokeh i dzięki powłokom antyrefleksyjnym ZEISS bardzo wysokim stopniem korekty efektu flary i zjawy. Konstrukcja wewnętrzna obiektywów ZEISS Milvus oparta jest na pływających elementach optycznych, które kompensują błędy przetwarzania obrazu przy różnych ustawieniach odległości.

Najnowsze obiektywu ZEISS Milvus równie dobrze sprawdzają się jako obiektywy filmowe. Zdaniem menedżera, ze względu na wyjątkowy kontrast, obiektywy spełniają wymagania najbardziej nowoczesnych standardów wideo 6K i wyżej, jednocześnie charakteryzując się żywymi kolorami. – Wszystkie modele ZEISS Milvus posiadają pierścień ostrości o bardzo dużym kącie obrotu umożliwiający precyzyjne ostrzenie. Wykonany z wysokiej jakości gumy zapewnia komfort użytkownika w trakcie ustawiania ostrości. Funkcja De-Click dostępna w obiektywach z mocowaniem ZF.2 pozwala operatorom ustawić przysłonę w sposób łatwy i komfortowy. Solidny metalowy tubus obiektywów ZEISS Milvus gwarantuje długą i niezawodną pracę. Ponadto, obiektywy są zabezpieczone przed pyłem i wilgocią – dodaje pracownik ZEISS.

ZEISS Milvus 2.8/15
Ten superszerokokątny obiektyw o kącie widzenia 110° pozwala fotografom tworzyć obraz z ekstremalnej perspektywy. Obiektyw oferuje najwyższą jakość obrazu, nawet przy maksymalnie otwartej przysłonie. Dzięki konstrukcji obiektywu typu Distagon (15 elementów optycznych w 12 grupach), można uzyskać obraz o minimalnie widocznych aberracjach chromatycznych. Obiektyw wyposażony jest w dwie soczewki asferyczne i pracują one w systemie pływających elementów optycznych.

ZEISS Milvus

ZEISS Milvus
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.331s.