Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Premiera kamery Canon


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Do pierwszych aparatów dalmierzowych Canona (o nazwie Hansa Kwanon) w latach 1934–46 obiektywy produkował Nippon Kōgaku Kōgyō K.K. – czyli dzisiejszy Nikon?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Premiera kamery Canon
Dodał: Błażej Organisty 02.09.2016
Canon zaprezentował wczoraj kompaktową kamerę XC15, która nagrywa w jakości 4K (UHD) i Full HD oraz umożliwia fotografowanie – doskonałe narzędzie pracy dla reporterów newsowych, niezależnych twórców i dokumentalistów.


Najnowszy model, Canon XC15, oprócz funkcjonalności swojego poprzednika, modelu XC10, jest wyposażony w adapter mikrofonu z podwójnym wejściem XLR, stosowanym przy profesjonalnym nagrywaniu dźwięku, oraz posiada szybki autofocus i nową względem poprzednika możliwość rejestrowania w trybie 24 kl./s.

Opcje nagrywania
XC15 doskonale sprawdza się jako druga lub trzecia kamera na planie filmowym. Model ten ma możliwość nagrywania w trybie Canon Log i oferuje 12-stopniowy zakres dynamiczny (800%), zapewniając tym samym maksymalną swobodę w postprodukcji. Nowa kamera nagrywa obraz w rozdzielczości 4K w standardzie UHD (3840 x 2160) 25p lub 24p na karty CFast 2.0 z bitratem do 305Mb/s oraz Full HD na karty SD do 50Mb/s. Rejestrowanie obrazu 24p z możliwością bezpośredniego podglądu znacząco ułatwia pracę na planie, dając filmowcom możliwość łatwej integracji z materiałem nagranym inną kamerą. Praca migawki w trybie standardowym (czas ekspozycji) oraz kątowym dodatkowo usprawnia pracę na planie.

Na potrzeby twórców
Reporterzy newsowi oraz twórcy filmowi, dla których jakość dźwięku w nagraniach jest równie istotna co obraz, wymagają od urządzeń rejestrujących coraz bardziej zaawansowanych funkcjonalności audio. XC15 posiada adapter mikrofonowy MA-400, który przy użyciu podwójnego wejścia XLR pozwala nagrywać doskonałej jakości dźwięk przy symetrycznym i niesymetrycznym ustawieniu mikrofonów, a także z liniowego wejścia audio.

Canon XC15


Oprócz wysokiej jakości dźwięku, XC15 umożliwia tworzenie zdjęć na potrzeby publikacji online lub do druku. Kamera pozwala na przechwytywanie klatek z nagrań 4K (UHD) i zapisywanie ich jako zdjęć o rozdzielczości 8,29 megapiksela. Dodatkowo kamerę wyposażono w rozbudowane funkcje autofokusa z opcją wykrywania twarzy.

Więcej szczegółów w słabym świetle
Producent zapewnia, że XC15 bardzo dobrze radzi sobie w słabych warunkach oświetleniowych. Szeroki zakres ISO (100-20000) sprawdzi się np. podczas relacji na żywo z zaciemnionych miejsc, a wbudowany filtr ND redukuje ilość światła wpadającego do kamery podczas nagrań w zbyt jasnych sceneriach.

Matryca CMOS 1.0 i procesor obrazu DIGIC DV5 dają ogromne możliwości rejestrowania obrazu w najwyższej jakości i redukują szumy w nagraniach 4K, zapewniając jednocześnie małą głębią ostrości. XC15 posiada obiektyw z 10-krotnym zoomem optycznym oraz najlepszą w swojej klasie technologię stabilizacji obrazu Canon, która pozwoli uzyskać znakomite ujęcia w różnych sytuacjach – od ujęć portretowych po rozległe ujęcia krajobrazowe.

Kompaktowa i lekka konstrukcja
Kompaktowa konstrukcja i niewielka waga XC15 sprawiają, że nowa kamera doskonale nadaje się do rejestrowania materiałów informacyjnych, zwłaszcza gdy wymagane są ujęcia z różnej perspektywy czy z trudno dostępnych miejsc, jak np. wnętrza samochodu.

Canon XC15


Ergonomicznie zaprojektowany korpus kamery daje duży komfort operatorom, a obrotowy grip dodatkowo rozszerza możliwości nagrywania. XC15 posiada także odchylany wyświetlacz LCD, na którym z łatwością można śledzić nagrywaną scenę, podczas gdy wizjer zapewnia komfort pracy podczas nagrywania w mocno oświetlonych miejscach.

Opcje łączności
XC15 ma wbudowaną dwuzakresową łączność Wi-Fi dla trybu Live View i oferuje możliwość zdalnego sterowania kamerą za pomocą urządzeń mobilnych czy przez przeglądarkę.

XC15 – cechy kluczowe:
  • filmy 4K i Full HD,
  • podwójne wyjście XLR do rejestracji dźwięku,
  • zaawansowane funkcje i łatwa integracja sprzętowa,
  • kompaktowa konstrukcja o ogromnych możliwościach.

Strona producenta: www.canon.pl

Zobacz także:
Premiera kamery Panasonic
Canon przedstawia nową kartę
Canon dziś prezentuje także nowe obiektywy
Canon EOS 5D Mark IV – premiera aparatu
EISA: Nikon D500 wyróżniony
EISA: nagrody dla Sony
EISA: cztery nagrody dla Canona
Pansonic prezentuje nową kamerę
hdbook, fotoksiążka od Canon
Promocja Canon: stare na nowe
Canon Cashback
Nowa lampa i mikrofon Canon
Premiera obiektywu Canon
Nowy Canon
Nowe kamery Panasonic

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.592s.