Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Publikacje  >  hdbook, fotoksiążka od Canon


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus E-3 dzięki swojej budowie jest wyjątkowo odporny na niesprzyjające czynniki zewnętrzne, takie jak kurz i woda?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

hdbook, fotoksiążka od Canon
Dodał: Błażej Organisty 25.05.2016
Firma Canon wprowadziła w Polsce najnowszą platformę do produkcji wysokiej jakości fotoksiążek - hdbook. Dzięki temu klienci będą mogli samodzielnie zaprojektować i zamówić personalizowany album ze zdjęciami.


Fotoksiążka to wspaniały sposób na utrwalenie wspomnień, pamiątka niezapomnianych chwil, ale także narzędzie do wykorzystania w profesjonalnej branży foto – komentuje Adam Młynarczyk, Business Project Manager, Canon Polska.

Canon hdbook


Wykorzystując ogromne doświadczenie w zakresie profesjonalnego druku i tworzenia oprogramowania do zaawansowanej edycji fotografii, Canon stworzył intuicyjną aplikację do samodzielnego przygotowania fotoksiążek. Aplikacja łączy zaawansowane zaplecze technologiczne z intuicyjną i łatwą nawigacją. Dzięki temu użytkownik – krok po kroku – zostanie przeprowadzony przez cały proces tworzenia hdbook’a. Aplikację do projektowania fotoksiążek można pobrać za pośrednictwem strony www.cyfrowe.pl - partnera Canon.

Personalizowany hdbook krok po kroku
Moda na fotoksiążki przyszła do nas z Europy zachodniej. Jednak oprócz wartości estetycznej i pamiątkowej, projektowanie hdbooka jest fantastyczną zabawą, która pozwala realizować twórczą wizję i wykazać się kreatywnością. W erze rozwoju cyfrowej fotografii domowe archiwa zdjęciowe zwykle pękają w szwach. Dlatego pracując nad fotoksiążką warto zacząć od wybrania tylko tych zdjęć, które rzeczywiście powinny pojawić się w publikacji. Na tym etapie najlepiej także zdefiniować format hdbook’a. Canon oferuje A3 lub A4 w orientacji poziomej, format A4 w orientacji pionowej, bądź kwadrat o rozmiarach 21x21 cm lub 30x30 cm. W zależności od podejmowanego tematu zdjęcia warto posegregować tematycznie lub chronologicznie i przemyśleć koncepcję ułożenia jeszcze przed rozpoczęciem tworzenia kompozycji.

Canon hdbook


Po zainstalowaniu aplikacji Canon do tworzenia hdbook’ów na komputerze wystarczy podążać za podpowiedziami na ekranie. Należy wybrać nowy projekt, odpowiedni format i dodać zdjęcia lub galerie fotografii, które wykorzystywane będą w projekcie. Następnie należy zdefiniować, ile stron powinien mieć hdbook. Kolejne etapy to już kreatywna praca: wybór tła, zabawa z układaniem zdjęć i formatami. Tu praktycznie nie ma ograniczeń. Aplikacja Canon pozwala na skorzystanie zarówno z intuicyjnego kreatora: w tym wypadku program automatycznie dopasuje wybrane zdjęcia i zaproponuje układ. Można także przygotować projekt w pełni samodzielnie – wówczas otrzymujemy dużo więcej opcji edycji, które z pewnością zainteresują profesjonalnych fotografów. Ostatnim etapem tego procesu jest finalne zatwierdzenie projektu, złożenie zamówienia i dokonanie płatności online. Gotowy hdbook zostanie dostarczony przesyłką kurierską pod wskazany adres, ale możliwy jest także odbiór osobisty w stacjonarnych sklepach Cyfrowe.pl.

Sprawdzona technologia
Do druku hdbook’ów wykorzystywane jest urządzenie Canon DreamLabo 5000, czyli najbardziej zaawansowana produkcyjna drukarka fotograficzna w ofercie firmy. Urządzenie pracuje w oparciu o zestaw siedmiu atramentów barwnikowych i technologię głowicy FINE, dzięki którym zdjęcia są szczegółowe i wiernie odwzorowane. W swoich fotoksiążkach Canon stosuje płaskie łączenia stron, co ma ogromy wpływa na wrażenia wizualne i odbiór wydrukowanego hdbook’a. Dzięki temu możliwa jest ekspozycja dużych fotografii na dwóch sąsiednich stronach. Fragmenty znajdujące się przy wewnętrznych krawędziach stron będą zawsze widoczne.

Więcej informacji: www.cyfrowe.pl.

Zobacz także:
Promocja Canon: stare na nowe
Canon Cashback
Nowa lampa i mikrofon Canon
Premiera obiektywu Canon
Nowy Canon
5 nagród TIPA dla Canon
Nowości Canona
Promocja Canon
Wiosenne promocje Canon
Promocja Canon
Canon EOS 1300D już w sklepach
Promocja Canon: voucher na drugi produkt
Promocja Canon
Kolejny Powershot od Canona
Nowy Canon PowerShot
Lustrzanka Canon EOS 80D

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.832s.