Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Nowości Canona


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Obiektywy typu zoom o rekordowo wysokiej jasności f/2 można spotkać wyłącznie w obrębie E-Systemu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nowości Canona
Dodał: Błażej Organisty 15.04.2016
Canon zaprezentował dwa nowe rozwiązania do produkcji filmowych: kompaktową kamerę ME200S-SH dostosowaną do rejestrowania filmów Full HD w słabych warunkach oświetleniowych oraz obiektyw z serwomechanizmem serii Cinema EOS – CN-E 18-80mm T4.4 L IS KAS S - przeznaczony dla profesjonalistów, którzy pracują przy użyciu kamer z dużą matrycą.

« poprzednia strona 1|2|3 następna strona »

Canon prezentuje nowy obiektyw z serwomechanizmem serii Cinema EOS – CN-E18-80mm T4.4 L IS KAS S. Jest to produkt przeznaczony dla profesjonalistów i zaawansowanych użytkowników, którzy pracują przy użyciu kamer z dużą matrycą.

CN-E18-80mm T4.4 L IS KAS S
Zastosowany w obiektywie serwomechanizm jest wspierany przez konektory dostępne w mocowaniu EF, co ułatwia pracę bez statywu. Aby zwiększyć zakres możliwości, Canon zaprezentował także opcjonalny zoom grip ZSG-C10, który bardzo dobrze sprawdzi się podczas nagrywania z ręki. Firma zapowiedziała również bezpłatną aktualizację oprogramowania sprzętowego dla filmowego obiektywu CN7x17, obejmującą funkcje Dual Pixel CMOS AF, Push Auto Iris, pojedynczy lub ciągły AF podczas pracy z kamerami Cinema EOS C100 i C300 .

CN-E18-80 mm


Wysoka jakość 4K
CN-E18-80mm T4.4 L IS KAS S został wyposaży w zaawansowane rozwiązania optyczne, dopasowane pod kątem nagrywania w rozdzielczości 4K, które zapewniają wysoką jakość obrazu. Ogniskowa 18-80 mm odpowiada współczynnikowi zoomu 4.4x ze stałą liczbą T4.4 w całym zakresie zbliżenia. Obiektyw został wyposażony w trzy tryby stabilizacji Canon, dzięki czemu nawet materiał rejestrowany z ręki będzie nieporuszony, co jest idealnym rozwiązaniem np. dla filmowców ślubnych. CN-E18-80mm T4.4 L IS KAS S posiada także dziewięciolistkową przysłonę, aby zapewnić piękny efekt „bokeh” i balans kolorów, który jest zgodny z innymi obiektywami serii Cinema EOS.

Rozwiązanie dla niezależnych operatorów
CN-E18-80mm T4.4 L IS KAS S waży 1,2 kg. Jest najmniejszym i najlżejszym obiektywem filmowym Canon z serwomechanizmem i stanowi rozwiązanie dopasowane do potrzeb operatorów pracujących w terenie, np. przy realizacji materiałów informacyjnych. Niewielkie wymiary pozwalają zastosować obiektyw także podczas realizacji ujęć z drona czy w sytuacjach wymagających większej dyskrecji. Ponadto jest łatwy w obsłudze i ogranicza konieczność częstej zmiany obiektywu, co otwiera wiele nowych możliwości przede wszystkim przed niezależnymi operatorami.

Możliwości
CN-E18-80 mm T4.4 L IS KAS S posiada wbudowany serwomechanizm, co zapewnia precyzyjne sterowanie zoomem cyfrowym. Operatorzy pracujący np. przy produkcji filmów dokumentalnych mogą z łatwością przełączać się między automatycznym i manualnym ustawianiem ostrości i zbliżenia, zwiększając tym samym szybkość działania i responsywność podczas kręcenia na planie. ZSG-C10 to narzędzie dla filmowców, którzy trzymają kamerę na ramieniu lub muszą nagrać scenę z nietypowej perspektywy – grip podłącza się z boku obiektywu, dzięki czemu swobodnie można sterować zoomem.

CN-E18-80 mm


Nowy 3-grupowy wewnętrzny system regulacji ostrości dodatkowo ogranicza tzw. oddychanie obiektywu (focus breathing).Operator może szybko zmienić punkt ostrości bez zmiany kąta widzenia, co świetnie sprawdza się podczas filmowania szybkich scen, np. w filmach reklamowych.
« poprzednia strona 1|2|3 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.126s.