Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  5 nagród TIPA dla Canon


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Znany film Tima Burtona, Gnijąca panna młoda (Corpse bride), nakręcony został cyfrową lustrzanką?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

5 nagród TIPA dla Canon
Dodał: Błażej Organisty 19.04.2016
Firma Canon zdobyła pięć nagród branżowych przyznawanych przez międzynarodowe stowarzyszenie wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association) – jedną z największych światowych organizacji zrzeszających fotografów i wydawców pism branżowych z kilkunastu krajów.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Nagrody TIPA są przyznawane najbardziej wyróżniającym się na rynku produktom i rozwiązaniom z zakresu obrazowania, które zostały zaprezentowane w okresie ostatnich 12 miesięcach. W tym roku firma Canon ponownie została wyróżniona za innowacyjne rozwiązania dostępne w ramach szerokiego portfolio produktów: od aparatów kompaktowych dla początkujących użytkowników przez lustrzanki cyfrowe, aż po drukarki fotograficzne.

TIPA 2016


Wśród nagrodzonych produktów są:
  1. Najlepsza profesjonalna lustrzanka o wysokiej rozdzielczości: EOS 5DS / EOS 5DS R;
  2. Najlepsza profesjonalna lustrzanka cyfrowa foto/wideo: EOS-1D X Mark II;
  3. Najlepszy łatwy w obsłudze aparat kompaktowy: IXUS 285 HS;
  4. Najlepszy aparat kompaktowy klasy "ekspert": PowerShot G5 X;
  5. Najlepsza drukarka fotograficzna: imagePROGRAF PRO-1000.

Jesteśmy niezwykle dumni, że po raz kolejny rozwiązania Canon otrzymały prestiżowe nagrody TIPA. Wyróżnienia te są potwierdzeniem naszego zaangażowania na rzecz tworzenia najlepszych rozwiązań do przetwarzania obrazu – przyznaje Steve Marshall, dyrektor marketingu produktów konsumenckich, Canon Europe. – Bycie częścią tego rynku jest bardzo inspirujące, dlatego cały czas dostarczamy naszym użytkownikom najwyższej jakości sprzęt fotograficzny, który z jednej strony daje im radość z uchwycenia najważniejszych momentów, a z drugiej, pozwala spojrzeć na świat z zupełnie nowej perspektywy. Cieszymy się tym bardziej, że tegoroczne nagrody TIPA trafiły do produktów reprezentujących różne kategorie: od rozwiązań konsumenckich po sprzęt dla profesjonalistów.

W skład jury konkursowego TIPA wchodzą wydawcy z 27 poczytnych światowych magazynów fotograficznych z 15 krajów. Co roku paneliści dyskutują na temat najnowszych produktów. Analiza obejmuje szereg czynników: od innowacji przez wzornictwo aż po ogólną jakość produktu. Na tej podstawie tworzona jest lista nagrodzonych.

Najlepsza profesjonalna lustrzanka
Oferując rewolucyjną rozdzielczość 50,6 MP, pełnoklatkową matrycę CMOS, zdjęcia z prędkością 5 kl./s w pełnej rozdzielczości oraz nagrywanie filmów Full HD z szybkością 30 kl./s, dwa modele EOS 5DS i EOS 5DS R (ze zniwelowanym działaniem filtra dolnoprzepustowego) zdobyły uznanie jury TIPA, jako najlepsze profesjonalne lustrzanki cyfrowe. Niezwykle wydajne procesory DIGIC 6 umożliwiają drukowanie obrazów o bardzo dużej rozdzielczości w formacie A0 lub większym, zapewniając przy tym niski poziom szumów i wierne odwzorowanie kolorów. Z kolei system kontroli wibracji lustra (Mirror Vibration Control System) pozwala uniknąć nagłych zatrzymań oraz wyciszyć dźwięk pracy migawki.

EOS 5DS R


Oba modele są wyposażone w 3,2-calowy jasny ekran LCD ClearView II z niemal 100-procentowym pokryciem kadru oraz 150000-pikselowy czujnik pomiarowy RGB+IR. Szybką i precyzyjną regulację ostrości zapewnia 61-punktowy system AF oraz technologia Canon iTR AF, wykorzystująca informacje o kolorach i twarzach do rozpoznawania i śledzenia obiektów poruszających się w obrębie kadru.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Moich pięć udanych zdjęć

Istnieją zdjęcia, do których często wracamy. Jesteśmy z nich dumni, są świadectwem niezwykłych wydarzeń, lubimy je, są piękne lub po prostu pozwalają nam przywołać miłe wspomnienia. Pokażcie innym swoje najlepsze fotografie.
Moich pięć udanych zdjęć
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[22.09.2018]
Autor:
Monika Rogalska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.131s.