Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  5 nagród TIPA dla Canon


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus E-3 potrafi sterować bezprzewodowo aż dziewięcioma lampami błyskowymi jednocześnie?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

5 nagród TIPA dla Canon
Dodał: Błażej Organisty 19.04.2016
Firma Canon zdobyła pięć nagród branżowych przyznawanych przez międzynarodowe stowarzyszenie wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association) – jedną z największych światowych organizacji zrzeszających fotografów i wydawców pism branżowych z kilkunastu krajów.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Nagrody TIPA są przyznawane najbardziej wyróżniającym się na rynku produktom i rozwiązaniom z zakresu obrazowania, które zostały zaprezentowane w okresie ostatnich 12 miesięcach. W tym roku firma Canon ponownie została wyróżniona za innowacyjne rozwiązania dostępne w ramach szerokiego portfolio produktów: od aparatów kompaktowych dla początkujących użytkowników przez lustrzanki cyfrowe, aż po drukarki fotograficzne.

TIPA 2016


Wśród nagrodzonych produktów są:
  1. Najlepsza profesjonalna lustrzanka o wysokiej rozdzielczości: EOS 5DS / EOS 5DS R;
  2. Najlepsza profesjonalna lustrzanka cyfrowa foto/wideo: EOS-1D X Mark II;
  3. Najlepszy łatwy w obsłudze aparat kompaktowy: IXUS 285 HS;
  4. Najlepszy aparat kompaktowy klasy "ekspert": PowerShot G5 X;
  5. Najlepsza drukarka fotograficzna: imagePROGRAF PRO-1000.

Jesteśmy niezwykle dumni, że po raz kolejny rozwiązania Canon otrzymały prestiżowe nagrody TIPA. Wyróżnienia te są potwierdzeniem naszego zaangażowania na rzecz tworzenia najlepszych rozwiązań do przetwarzania obrazu – przyznaje Steve Marshall, dyrektor marketingu produktów konsumenckich, Canon Europe. – Bycie częścią tego rynku jest bardzo inspirujące, dlatego cały czas dostarczamy naszym użytkownikom najwyższej jakości sprzęt fotograficzny, który z jednej strony daje im radość z uchwycenia najważniejszych momentów, a z drugiej, pozwala spojrzeć na świat z zupełnie nowej perspektywy. Cieszymy się tym bardziej, że tegoroczne nagrody TIPA trafiły do produktów reprezentujących różne kategorie: od rozwiązań konsumenckich po sprzęt dla profesjonalistów.

W skład jury konkursowego TIPA wchodzą wydawcy z 27 poczytnych światowych magazynów fotograficznych z 15 krajów. Co roku paneliści dyskutują na temat najnowszych produktów. Analiza obejmuje szereg czynników: od innowacji przez wzornictwo aż po ogólną jakość produktu. Na tej podstawie tworzona jest lista nagrodzonych.

Najlepsza profesjonalna lustrzanka
Oferując rewolucyjną rozdzielczość 50,6 MP, pełnoklatkową matrycę CMOS, zdjęcia z prędkością 5 kl./s w pełnej rozdzielczości oraz nagrywanie filmów Full HD z szybkością 30 kl./s, dwa modele EOS 5DS i EOS 5DS R (ze zniwelowanym działaniem filtra dolnoprzepustowego) zdobyły uznanie jury TIPA, jako najlepsze profesjonalne lustrzanki cyfrowe. Niezwykle wydajne procesory DIGIC 6 umożliwiają drukowanie obrazów o bardzo dużej rozdzielczości w formacie A0 lub większym, zapewniając przy tym niski poziom szumów i wierne odwzorowanie kolorów. Z kolei system kontroli wibracji lustra (Mirror Vibration Control System) pozwala uniknąć nagłych zatrzymań oraz wyciszyć dźwięk pracy migawki.

EOS 5DS R


Oba modele są wyposażone w 3,2-calowy jasny ekran LCD ClearView II z niemal 100-procentowym pokryciem kadru oraz 150000-pikselowy czujnik pomiarowy RGB+IR. Szybką i precyzyjną regulację ostrości zapewnia 61-punktowy system AF oraz technologia Canon iTR AF, wykorzystująca informacje o kolorach i twarzach do rozpoznawania i śledzenia obiektów poruszających się w obrębie kadru.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.083s.