Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Nowe kamery Panasonic


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
System mechanicznej stabilizacji matrycy zastosowany w aparatach Olympus E-3 i E-510 nie powstał z myślą o fotografii cyfrowej?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nowe kamery Panasonic
Dodał: Błażej Organisty 10.05.2016
Panasonic rozszerzył ofertę profesjonalnych kamer studyjnych o modele AK-UC3000 oraz AK-HC5000. Pierwszy z nich umożliwia nagrywanie materiału w jakości 4K, drugi zaś zapewnia jakość Full-HD 1080p z funkcją szybkiego filmowania na poziomie 240 fps. Podczas ostatnich targów NAB Show zaprezentowano również nową serię kart expressP2 oraz jednostkę sterowania kamerą AK-UCU5000.


Pojedyncza matryca MOS w modelu AK-UC3000 wysyła sygnał UHD z prędkością do 50p, zapewniając jednocześnie doskonałą jakość obrazu w rozdzielczości HD. Zastosowane w kamerze mocowanie obiektywu B4 umożliwia korzystanie z szerokiego asortymentu obiektywów 2/3 cala. Dodatkowo model UC3000 rejestruje obrazy z wysoką czułością (F10/2000 lx) i niskim poziomem szumów (S/N 60 dB+). Oferuje wysoką rozdzielczość (1800 linii TV/UHD) i szeroki zakres dynamiczny 600 proc. (-6 dB-36 dB).

AK-UC3000


Z kolei kamera AK-HC5000 to flagowy model studyjny Panasonic. Umożliwia ona nagrywanie w wysokiej szybkości 1080/240p, została wyposażona także w nowe matryce 3-CMOS typu 2/3 2.2M o wysokiej czułości (F11/2000 lx). Urządzenie charakteryzuje się niskim poziomem szumów (S/N 60 dB+) i rozdzielczością na poziomie 1100 linii TV.

AK-HC5000


Kamery HC5000 i UC3000 zostały wyposażone w szereg podobnych funkcji. Obie oferują między innymi zaawansowaną asystę podczas ustawiania ostrości, „bezszokową” regulację wzmocnienia (od -3 dB do 36 dB), funkcję ustawień gamma użytkownika i śledzenie korekcji współczynnika gamma dla czerni. Oba modele zapewniają także wielokrokową cyfrową redukcje szumów (DNR), ograniczenie przekrzywień oraz funkcję DRS (ang. Dynamic Range Stretch). Posiadają również funkcję efektywnej kompensacji prześwietlonych pasów pojawiających się przy nagraniach w obecności aparatów fotograficznych z lampą błyskową, które są częstym nieporządanym efektem w kamerach z przetwornikami MOS.

AK-HC5000


Zarówno model HC5000 i UC3000 można połączyć z jednostką sterującą CCU AK-UCU500. Zapewnia ona zasilanie nawet do 2000 m poprzez kabel światłowodowy z jednoczesnym wysyłaniem sygnałów w jakości 4K oraz HD w tym samym czasie. Do współpracy z tym urządzeniem dostępne są dwa typy paneli obsługi zdalnej: AK-HRP1000 oraz AK-HRP1005 wyposażone w wyraźne, kolorowe wyświetlacze LCD i obsługujące funkcję sterowania przez IP. Dostępny jest także kolorowy wizjer LCD AK-HVF100 o przekątnej 230 mm (9 cali).

AK-HRP1000, AK-HRP1005


Oprócz tego Panasonic zaprezentował nowe karty pamięci expressP2. Seria B składa się z dwóch modeli: AU-XP0512BG (512 GB), który pozwala na zapis materiału w 4K przez 180 minut , a także AU-XP0256BG o pojemności 256 GB. Karty służą jako nośnik zapisu dla serii VariCam i wyposażone są w system korekcji błędów pamięci flash równoważny układowi RAID, który umożliwia odzyskanie informacji po wystąpieniu błędu w sektorze, na stronie lub w całym bloku, co nie jest możliwe przy zwyczajnej pamięci Flash. Co ważne, seria B umożliwi w przyszłości transfer danych z prędkością do 10 Gps, czyli czterokrotnie szybciej niż jest to teraz możliwe m.in. na kartach z serii expressP2. Nowe karty pamięci do sprzedaży trafią pod koniec maja 2016 r.

Więcej informacji: business.panasonic.pl.

Zobacz także:
Ruszył konkurs wideo Panasonic
Nowa kamera Sony
Nowe kamery Panasonic
Panasonic nagrodzony na TIPA
Pierwsza wideo kamera 4K od Sony
Nowa kamera sieciowa Sony
Premiera obiektywu Panasonic
Nowa kamera kompaktowa od Sony
Nowa kamera filmowa Panasonic VariCam LT
Nowa kamera 4K od Panasonic

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.776s.