Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Premiera obiektywu Panasonic


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszy nowoczesny obiektyw zmiennoogniskowy powstał już w 1948 roku, najstarsza zaś tego typu konstrukcja pochodzi z przełomu XIX i XX wieku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Premiera obiektywu Panasonic
Dodał: Błażej Organisty 25.02.2016
Panasonic przedstawia LUMIX G VARIO 12–60 mm/F3.5-5.6 POWER O.I.S. Stanowiący fabryczne wyposażenie aparatu, zaawansowany obiektyw o zoptymalizowanych parametrach oferuje 5-krotny zoom, szerszy kąt ujęcia i obudowę odporną na czynniki pogodowe.


G VARIO 12–60 mm (odpowiednik 24–120 mm w aparacie 35 mm) jest uniwersalny i wytrzymały, a przy tym ma bardzo dobre parametry. Jest on oparty na standardzie Mikro Cztery Trzecie i umożliwia maksymalne otwarcie przysłony F3,5 przy ujęciu panoramicznym oraz F5,6 przy najdłuższej ogniskowej. Jest też wyposażony w system optycznej stabilizacji obrazu Panasonic POWER O.I.S.

Obiektyw ten doskonale sprawdza się w różnych warunkach otoczenia i pozwala sprawnie zarejestrować każdą niespodziewaną sytuację, w jakiej znajdzie się użytkownik aparatu. Dzięki kompaktowym rozmiarom nowy LUMIX G VARIO idealnie nadaje się do codziennego fotografowania w domu i w podróży.

W systemie optycznym, złożonym z 11 elementów w 9 grupach, zastosowano trzy soczewki asferyczne i jeden element ED (bardzo niska dyspersja), co pozwala uniknąć zniekształceń i zapewnia imponującą jakość zdjęć. Wielowarstwowa powłoka elementów optycznych ogranicza występowanie efektów poświaty i flar, zwiększając jakość zdjęć i umożliwiając uzyskanie jak najlepszych rezultatów – nawet przy intensywnym oświetleniu słonecznym.

LUMIX G VARIO 12–60 mm F3.5-5.6 POWER O.I.S.


Siedem listków przysłony nadaje jej okrągły kształt. Zapewnia to atrakcyjny efekt rozmycia w nieostrych obszarach zdjęcia.

W celu uzyskania optymalnych efektów działania autofokusu przy zdjęciach wykonywanych w krótkich odstępach czasu i korzystaniu z trybu 4K w obiektywie zastosowano wewnętrzny napęd ostrzenia z silnikiem krokowym, działający z szybkością do 240 klatek na sekundę. Gwarantuje to płynną i bezgłośną pracę szybkiego i precyzyjnego autofokusu opartego na kontraście.

Uniwersalny zakres zoomu 5x od 24 do 120 mm (odpowiednik aparatu 35 mm) umożliwia rejestrowanie różnych ujęć – od krajobrazów po portrety – z dużą ilością detali. Funkcja powiększania 0,54x pozwala uzyskać precyzyjne zbliżenia
w trybie makro (w porównaniu z pełnym kadrem).

Zintegrowany układ optycznej stabilizacji obrazu POWER O.I.S. skutecznie kompensuje ewentualne drgnięcia ręki i ułatwia fotografowanie w warunkach słabego oświetlenia. Obiektyw współpracuje także z systemem Dual I.S., o ile zostanie zamontowany w kompatybilnym aparacie Panasonic LUMIX G, takim jak GX8.

LUMIX G VARIO 12–60 mm F3.5-5.6 POWER O.I.S.


Nowy obiektyw LUMIX G z pyłoszczelną obudową umożliwia pracę aktywnym fotografom nawet przy złej pogodzie i niesprzyjających warunkach otoczenia. Najnowszy model obiektywu z zoomem jest wyposażony w bagnet dorównujący solidnością aparatom z serii LUMIX G. LUMIX G VARIO, ze smukłą metalizowaną obudową w kolorze czarnym, pasuje do szerokiej gamy produktów LUMIX G wyróżniających się unikatowym stylem.

Obiektyw ten rozszerza kreatywne możliwości oferowane przez standardowe obiektywy 14–42 mm dołączane do aparatów Panasonic, oferując fotoamatorom jeszcze więcej opcji podczas rejestrowania ujęć panoramicznych i zbliżeń. Obiektyw jest dostępny z następującymi modelami aparatów: LUMIX GH4R, LUMIX GH4, LUMIX GX8, LUMIX G7/70 oraz LUMIX G6 w ramach M-kit.

Więcej informacji: www.panasonic.com

Zobacz także:
Testy obiektywów Tamron
Nowa kamera filmowa Panasonic VariCam LT
Testy obiektywów Tamron
Nowe obiektywy Tokina - cześć 2
Nowe obiektywy Tokina - cześć 1
Dwa nowe obiektywy kinematograficzne Xeen
Nowe obiektywy Sony
Testy obiektywów Tamron
Nowa wersja obiektywu Mitakon
Dwa nowe obiektywy Nikon DX
Premiera obiektywu Leica
Premiera obiektywu Olympus
Nowe aparaty Panasonic - LUMIX DMC-TZ100
Nowe aparaty Panasonic - LUMIX DMC-TZ80
Przetestuj obiektywy Tamron
Promocja obiektywów Tamron

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.925s.