Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Panasonic nagrodzony na TIPA


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Aby w aparatach Canon PowerShot sprawdzić, jaka wersja firmware'u jest obecna w aparacie, należy przygotować sobie odpowiednią kartę pamięci?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Panasonic nagrodzony na TIPA
Dodał: Błażej Organisty 19.04.2016
Międzynarodowe stowarzyszenie wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association) przyznało firmie Panasonic nagrody w kategoriach „najlepszy aparat z superzoomem”, „najlepszy obiektyw do kompaktowego aparatu systemowego dla początkujących” i „najlepsza kamera cyfrowa”.


Panasonic poinformował o otrzymaniu trzech prestiżowych nagród TIPA za 2016 rok, powszechnie uważanych za najbardziej pożądane dowody uznania dla producentów sprzętu fotograficznego i urządzeń do rejestracji obrazu. Aparat Panasonic LUMIX FZ300/FZ330 został nagrodzony w kategorii „najlepszy aparat z superzoomem”, Panasonic LUMIX G 25 mm F1.7 ASPH został uznany za „najlepszy obiektyw do kompaktowego aparatu systemowego dla początkujących”, a kamery 4K Ultra HD (HC-WXF991/WXF990/VXF990/VXF999) zwyciężyły w kategorii „najlepsza kamera cyfrowa”.

TIPA 2016


Najlepszy aparat z superzoomem
„Najlepszy aparat z superzoomem” LUMIX DMC-FZ300/FZ330 z obiektywem LEICA DC i przysłoną F2.8 w zakresie zoomu 25–600 mm umożliwia rejestrowanie ulotnych chwil nawet w najtrudniejszych warunkach dzięki bryzgo- i pyłoszczelnej obudowie. Rozwiązania firmy Panasonic w zakresie fotografii i wideofilmowania w rozdzielczości 4K – w tym funkcja 4K Photo – zmieniają sposób utrwalania najbardziej magicznych momentów, od obserwowanej z oddali egzotycznej przyrody po sportowe wydarzenia.

Aparat oferuje szereg kreatywnych trybów fotografowania i filmowania, w tym rejestrację wideo w rozdzielczości 4K oraz zapisywanie zdjęć w formacie RAW. W modelach FZ300/FZ330 zastosowano duży wizjer OLED o rozdzielczości 1440 tys. punktów, wyświetlający obraz w czasie rzeczywistym, oraz odchylany tylny ekran. Na uwagę zasługuje także technologia automatycznego ostrzenia (Depth from Defocus – DFD), autofokus działający z prędkością do 0,09 sekundy oraz funkcja zdjęć seryjnych z częstotliwością 6 kl./s w trybie AFC.

Najlepszy obiektyw do kompaktowego aparatu systemowego dla początkujących
LUMIX G 25 mm F1.7 ASPH z szybką przysłoną f1.7 oraz ogniskową 25 mm, o parametrach i perspektywie zbliżonej do ludzkiego oka, umożliwia uzyskanie pięknej głębi oraz imponujących, niezwykłych efektów.

– Panasonic LUMIX G f/1.7 25 mm to szybki obiektyw standardu Mikro Cztery Trzecie (odpowiednik 50 mm), obsługujący wymianę sygnałów cyfrowych z wysoką prędkością 240 kl./s oraz płynnie współpracujący z systemem autofokusu opartego na detekcji kontrastu i technologią automatycznego ostrzenia DFD (Depth from Defocus) w aparatach
z serii LUMIX G. Umożliwia on ustawianie ostrości już z odległości 0,25 metra od fotografowanego obiektu, ponadto jest on wyposażony w siedmiolistkową przysłonę, a także dwie soczewki asferyczne i soczewkę o ultrawysokim indeksie refrakcji. Produkt należy do rodziny obiektywów stałoogniskowych z przysłoną f/1.7, które firma oferuje w wersjach z ogniskową 15, 20 oraz 42,5 mm
– scharakteryzował wyróżniony produkt rzecznik jury TIPA.

Najlepsza kamera cyfrowa
Kamery cyfrowe firmy Panasonic rejestrujące obraz w rozdzielczości 4K mają funkcje kadrowania i fotografowania w formacie 4K. Wyróżniają się także wyjątkowymi opcjami, takimi jak jednoczesny widok z kilku kamer połączonych bezprzewodowo. Oferują również rozszerzone profesjonalne funkcje, dzięki którym każdemu użytkownikowi łatwiej obsługuje się kamerę cyfrową.

Kamera Panasonic 4K Ultra HD jest wyposażona w zintegrowany obiektyw Leica Dicomar z optycznym zoomem 20x (4K 16:9; odpowiednik 30,8–626 / tryb fotograficzny: 3:2; 34,5–690,3 mm) oraz 5 osiowy hybrydowy układ optycznej stabilizacji obrazu. Użytkownik ma do dyspozycji szereg funkcji edycji i efektów 4K Cinema, takich jak Dolly Zoom, zwolnione/przyspieszone tempo czy przycinanie (Post Cropping) obrazu 4K, a poszczególne kadry nagrania 4K można konwertować na zdjęcia. Kamera oferuje także redukcję częstotliwości próbkowania do Full HD 1080p oraz ma wbudowany moduł Wi Fi, umożliwiający bezprzewodowe podłączenie trzech urządzeń mobilnych w celu jednoczesnego filmowania sceny z różnych perspektyw. Specjalny tryb HDR pomaga używać kamery w warunkach dużego kontrastu. Do podglądu rejestrowanego obrazu służy wizjer elektroniczny (EVF) o rozdzielczości 1,5 miliona punktów lub 3 calowy monitor LCDpowiedział rzecznik.

Strona producenta: www.panasonic.com

Zobacz także:
Sony wyróżnione w konkursie TIPA
Premiera obiektywu Panasonic
Nowa kamera filmowa Panasonic VariCam LT
Nowa kamera 4K od Panasonic
Nowe kamery Panasonic
Nowe aparaty Panasonic - LUMIX DMC-TZ100
Nowe aparaty Panasonic - LUMIX DMC-TZ80

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.568s.