Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Panasonic nagrodzony na TIPA


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze cyfrowe zdjęcie powstało ponad 30 lat temu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Panasonic nagrodzony na TIPA
Dodał: Błażej Organisty 19.04.2016
Międzynarodowe stowarzyszenie wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association) przyznało firmie Panasonic nagrody w kategoriach „najlepszy aparat z superzoomem”, „najlepszy obiektyw do kompaktowego aparatu systemowego dla początkujących” i „najlepsza kamera cyfrowa”.


Panasonic poinformował o otrzymaniu trzech prestiżowych nagród TIPA za 2016 rok, powszechnie uważanych za najbardziej pożądane dowody uznania dla producentów sprzętu fotograficznego i urządzeń do rejestracji obrazu. Aparat Panasonic LUMIX FZ300/FZ330 został nagrodzony w kategorii „najlepszy aparat z superzoomem”, Panasonic LUMIX G 25 mm F1.7 ASPH został uznany za „najlepszy obiektyw do kompaktowego aparatu systemowego dla początkujących”, a kamery 4K Ultra HD (HC-WXF991/WXF990/VXF990/VXF999) zwyciężyły w kategorii „najlepsza kamera cyfrowa”.

TIPA 2016


Najlepszy aparat z superzoomem
„Najlepszy aparat z superzoomem” LUMIX DMC-FZ300/FZ330 z obiektywem LEICA DC i przysłoną F2.8 w zakresie zoomu 25–600 mm umożliwia rejestrowanie ulotnych chwil nawet w najtrudniejszych warunkach dzięki bryzgo- i pyłoszczelnej obudowie. Rozwiązania firmy Panasonic w zakresie fotografii i wideofilmowania w rozdzielczości 4K – w tym funkcja 4K Photo – zmieniają sposób utrwalania najbardziej magicznych momentów, od obserwowanej z oddali egzotycznej przyrody po sportowe wydarzenia.

Aparat oferuje szereg kreatywnych trybów fotografowania i filmowania, w tym rejestrację wideo w rozdzielczości 4K oraz zapisywanie zdjęć w formacie RAW. W modelach FZ300/FZ330 zastosowano duży wizjer OLED o rozdzielczości 1440 tys. punktów, wyświetlający obraz w czasie rzeczywistym, oraz odchylany tylny ekran. Na uwagę zasługuje także technologia automatycznego ostrzenia (Depth from Defocus – DFD), autofokus działający z prędkością do 0,09 sekundy oraz funkcja zdjęć seryjnych z częstotliwością 6 kl./s w trybie AFC.

Najlepszy obiektyw do kompaktowego aparatu systemowego dla początkujących
LUMIX G 25 mm F1.7 ASPH z szybką przysłoną f1.7 oraz ogniskową 25 mm, o parametrach i perspektywie zbliżonej do ludzkiego oka, umożliwia uzyskanie pięknej głębi oraz imponujących, niezwykłych efektów.

– Panasonic LUMIX G f/1.7 25 mm to szybki obiektyw standardu Mikro Cztery Trzecie (odpowiednik 50 mm), obsługujący wymianę sygnałów cyfrowych z wysoką prędkością 240 kl./s oraz płynnie współpracujący z systemem autofokusu opartego na detekcji kontrastu i technologią automatycznego ostrzenia DFD (Depth from Defocus) w aparatach
z serii LUMIX G. Umożliwia on ustawianie ostrości już z odległości 0,25 metra od fotografowanego obiektu, ponadto jest on wyposażony w siedmiolistkową przysłonę, a także dwie soczewki asferyczne i soczewkę o ultrawysokim indeksie refrakcji. Produkt należy do rodziny obiektywów stałoogniskowych z przysłoną f/1.7, które firma oferuje w wersjach z ogniskową 15, 20 oraz 42,5 mm
– scharakteryzował wyróżniony produkt rzecznik jury TIPA.

Najlepsza kamera cyfrowa
Kamery cyfrowe firmy Panasonic rejestrujące obraz w rozdzielczości 4K mają funkcje kadrowania i fotografowania w formacie 4K. Wyróżniają się także wyjątkowymi opcjami, takimi jak jednoczesny widok z kilku kamer połączonych bezprzewodowo. Oferują również rozszerzone profesjonalne funkcje, dzięki którym każdemu użytkownikowi łatwiej obsługuje się kamerę cyfrową.

Kamera Panasonic 4K Ultra HD jest wyposażona w zintegrowany obiektyw Leica Dicomar z optycznym zoomem 20x (4K 16:9; odpowiednik 30,8–626 / tryb fotograficzny: 3:2; 34,5–690,3 mm) oraz 5 osiowy hybrydowy układ optycznej stabilizacji obrazu. Użytkownik ma do dyspozycji szereg funkcji edycji i efektów 4K Cinema, takich jak Dolly Zoom, zwolnione/przyspieszone tempo czy przycinanie (Post Cropping) obrazu 4K, a poszczególne kadry nagrania 4K można konwertować na zdjęcia. Kamera oferuje także redukcję częstotliwości próbkowania do Full HD 1080p oraz ma wbudowany moduł Wi Fi, umożliwiający bezprzewodowe podłączenie trzech urządzeń mobilnych w celu jednoczesnego filmowania sceny z różnych perspektyw. Specjalny tryb HDR pomaga używać kamery w warunkach dużego kontrastu. Do podglądu rejestrowanego obrazu służy wizjer elektroniczny (EVF) o rozdzielczości 1,5 miliona punktów lub 3 calowy monitor LCDpowiedział rzecznik.

Strona producenta: www.panasonic.com

Zobacz także:
Sony wyróżnione w konkursie TIPA
Premiera obiektywu Panasonic
Nowa kamera filmowa Panasonic VariCam LT
Nowa kamera 4K od Panasonic
Nowe kamery Panasonic
Nowe aparaty Panasonic - LUMIX DMC-TZ100
Nowe aparaty Panasonic - LUMIX DMC-TZ80

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.525s.