Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Czy wiesz, że...


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Mimo zastosowania mniejszego przetwornika obrazu, wizjer Olympusa E-3 dorównuje jasnością i wielkością konkurencyjnym aparatom półprofesjonalnym z matrycami APS-C.
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa
Czy wiesz, że...

W 1975 roku Steven Sasson – ówczesny inżynier Eastman Kodak – wykonał pierwsze zdjęcie za pomocą prototypu aparatu cyfrowego. Urządzenie to miało rozdzielczość ok. 0,1 megapiksela. Za rejestrację obrazu odpowiedzialny był moduł rejestrujący informacje na taśmie magnetycznej. Zapisanie pierwszego zdjęcia trwało 23 sekundy, a drugie tyle jego wyświetlenie na telewizorze. Na fotografii zarejestrowano asystentkę laboratoryjną Eastman Kodak. Ponieważ jedynym w miarę czytelnym szczegółem na zdjęciu były jej włosy, to pierwszemu cyfrowemu zdjęciu nie towarzyszyły okrzyki zachwytu. Ta technologia nie będzie miała szans doścignięcia fotografii analogowej – informował "Młody Technik" w wydaniu z 1980 roku.


Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.409s.