Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Czy wiesz, że...


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus, jako pierwszy na świecie producent lustrzanek cyfrowych, zastosował profilaktykę w zakresie ochrony zdjęć przed brzydkimi plamami, będącymi śladem obecności kurzu na matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa
Czy wiesz, że...

W 1975 roku Steven Sasson – ówczesny inżynier Eastman Kodak – wykonał pierwsze zdjęcie za pomocą prototypu aparatu cyfrowego. Urządzenie to miało rozdzielczość ok. 0,1 megapiksela. Za rejestrację obrazu odpowiedzialny był moduł rejestrujący informacje na taśmie magnetycznej. Zapisanie pierwszego zdjęcia trwało 23 sekundy, a drugie tyle jego wyświetlenie na telewizorze. Na fotografii zarejestrowano asystentkę laboratoryjną Eastman Kodak. Ponieważ jedynym w miarę czytelnym szczegółem na zdjęciu były jej włosy, to pierwszemu cyfrowemu zdjęciu nie towarzyszyły okrzyki zachwytu. Ta technologia nie będzie miała szans doścignięcia fotografii analogowej – informował "Młody Technik" w wydaniu z 1980 roku.


Konkurs  Konkurs
Moich pięć udanych zdjęć

Istnieją zdjęcia, do których często wracamy. Jesteśmy z nich dumni, są świadectwem niezwykłych wydarzeń, lubimy je, są piękne lub po prostu pozwalają nam przywołać miłe wspomnienia. Pokażcie innym swoje najlepsze fotografie.
Moich pięć udanych zdjęć
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[18.10.2018]
Autor:
Paweł C.
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.235s.