Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Nowy obiektyw Tamron


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Victor Hasselblad swoją karierę rozpoczął praktyką w zakładach Zeissa?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nowy obiektyw Tamron
Dodał: Błażej Organisty 01.09.2016
Tamron przedstawia obiektyw SP 150-600 mm F/5-6.3 o zwiększonej wydajności, lepszej ergonomii oraz z zaawansowanymi funkcjami. Nowa generacja obiektywów „G2” oferuje znacznie większą szybkość AF oraz wzmocnioną stabilizację obrazu VC.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Tamron zapowiada wprowadzenie na rynek obiektywu SP 150-60 0vmm F/5-6.3 Di VC USD G2 (model A022). Druga generacja „G2” opiera się na sukcesie obiektywu SP 150-600 mm F/5-6.3 Di VC USD (model A011), który zaprezentowany został w grudniu 2013 roku i nadal z powodzeniem zaspokaja potrzeby fotografów w kategorii ultrateleogniskowych. Nowa wersja „G2” została opracowana tak, aby zapewnić najwyższą jakość optyczną przy dzisiejszych profesjonalnych lustrzankach. Ponadto ulepszono wiele funkcji, takie jak szybkość i dokładność AF oraz wzmocniono stabilizację obrazu (VC). Wprowadzono również dodatkowe funkcje: mechanizm FLEX ZOOM LOCK, dodatkowe powłoki fluorowe, a także kompatybilność z najnowszymi telekonwerterami marki Tamron.

Cechy obiektywu
Odświeżona konstrukcja optyczna w celu uzyskania większej wydajności.
Obiektyw wyposażono w trzy soczewki o niskiej dyspersji, aby całkowicie wyeliminować osiowe jak i poprzeczne aberracje chromatyczne. Ulepszono także budowę - konstrukcja optyczna to 21 elementów ułożonych w 13 grupach. W efekcie obiektyw zapewnia wysoką rozdzielczość oraz nieskazitelną ostrość w całym polu kadru.

Tamron SP 150-600 mm


Powłoki eBAND, eliminujące efekt zjawy i flary - w porównaniu do zwykłych powłok antyodblaskowych, eBAND zapewnia lepsze przepuszczanie światła. W połączeniu z powłokami BBAR, refleksy oraz efekt zjawy są zredukowane do minimum.

Zmniejszona została minimalna odległość ostrzenia, aby zapewnić optymalne parametry do fotografii makro. Zaawansowana technologia Tamrona pozwoliła zmniejszyć MOD do 2,2 m w porównaniu do odległości 2,7 metra w modelu A011 i w rezultacie tworzyć ujęcia makro fotografii.

Tamron SP 150-600 mm


Prędkość AF została zwiększona i jest bardziej elastyczna przy ruchomych obiektach. Model A022 jest wyposażony w silnik USD, który zapewnia kontrolę i elastyczność AF. Prędkość AF jest znacznie szybsza od obecnego modelu, a to umożliwia szybkie ustawianie ostrości nawet podczas robienia zdjęć poruszających się obiektów. Podczas fotografowania z AF, ręczna regulacja ostrości pozwala na natychmiastowe dokonywanie drobnych korekt, koncentrując się na obiekcie bez konieczności przełączania się pomiędzy trybami.

Wydajność VC wynosi obecnie do 4,5 EV i oferuje trzy tryby pracy zoptymalizowane pod kątem różnych sytuacji fotografowania. VC Tryb 1 to tryb standardowy, który zachowuje doskonały balans między stabilnością obrazu w wizjerze i efektem stabilizacji na zdjęciu. VC Tryb 2 używany jest wyłącznie do panoramowania, a VC Tryb 3 nadaje priorytet na stabilizację obrazów oraz rezygnuje ze stabilizacji obrazu w wizjerze. Z opcjonalnym akcesorium Tamron TAP-in Console można dostosować VC do własnych potrzeb w trybie 1.

Tamron SP 150-600 mm


Nowy mechanizm FLEX ZOOM LOCK umożliwia zablokowanie pierścienia zoom w dowolnym miejscu. Fotografowie będą mogli robić zdjęcia pod dowolnym kątem bez dodatkowej pracy zooma. Dodatkowo, przełącznik blokady zoom zapobiega niepożądanemu przedłużenia tubusu podczas transportu.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.106s.