Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Nikon prezentuje nowe obiektywy


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Założenia standardu Cztery Trzecie nakładają konstruktorom szczególne ograniczenia na dowolność konstrukcji obiektywów systemowych, dzięki którym nawet obiektywy szerokokątne umożliwiają uzyskanie poprawnego obrazu w każdym miejscu matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nikon prezentuje nowe obiektywy
Dodał: Błażej Organisty 17.08.2016
Firma Nikon poszerza gamę obiektywów NIKKOR formatu DX o dwa lekkie super teleobiektywy zmiennoogniskowe – AF-P DX NIKKOR 70-300 mm f/4.5-6.3G ED VR oraz AF-P DX NIKKOR 70-300 mm f/4.5-6.3G ED.


Te obiektywy, charakteryzujące się cichym i precyzyjnym działaniem, to idealny sprzęt do odkrywania możliwości kreatywnej ekspresji związanych z wykorzystaniem teleobiektywu. Uniwersalny zakres ogniskowych 70–300 mm pozwala z łatwością uchwycić odległe obiekty, zarejestrować wyjątkowe chwile podczas podróży czy wykonać zdjęcia dzikiej przyrody.

Każdy z obiektywów zawiera soczewkę o niskiej dyspersji (ED). Gwarantuje to wyrazistą kolorystykę, wyjątkową szczegółowość i doskonały kontrast zdjęć.

Dzięki zastosowaniu nowego, niezwykle cichego silnika krokowego AF-P firmy Nikon oba doskonale sprawdzą się zarówno podczas fotografowania, jak i filmowania. AF-P DX NIKKOR 70–300 mm ED VR wyposażono w technologię redukcji drgań firmy Nikon, która pozwala uzyskać zdjęcia bez efektu poruszenia nawet przy najdłuższych ogniskowych.

AF-P DX NIKKOR 70-300 mm


Ogromną zaletą obu modeli jest ich kompaktowa konstrukcja. Umożliwia ona wygodne noszenie i gwarantuje odpowiednie wyważenie w przypadku podłączenia do mniejszych, amatorskich cyfrowych lustrzanek jednoobiektywowych Nikon.

Silnik krokowy
Silnik krokowy firmy Nikon gwarantuje płynne i szybkie działanie autofokusa. W trakcie zmiany ogniskowej ostrość jest ustawiana na fotografowany obiekt łatwo i szybko. Pozwala to na płynną zmianę punktu ustawienia ostrości podczas filmowania. Odgłos pracy silnika jest praktycznie niesłyszalny, dzięki czemu przyjemność oglądania filmu nie zostanie zakłócona dźwiękami mechanizmu autofokusa.

Łatwa obsługa i lekka konstrukcja
Oba prezentowane super teleobiektywy zmiennoogniskowe oferują osobom rozpoczynającym przygodę z fotografowaniem bardziej intuicyjną obsługę. Przełączanie między autofokusem a ręcznym ustawianiem ostrości odbywa się przy użyciu menu aparatu. Brak przełączników na obudowie obiektywu eliminuje ryzyko przypadkowej zmiany ustawień podczas fotografowania i filmowania. Dodatkową zaletą jest niewielka masa obiektywów. AF-P DX NIKKOR 70–300 mm f/4.5–6.3G ED waży 400 g, a AF-P DX NIKKOR 70–300 mm f/4.5–6.3G ED VR – 415 g.

Strona producenta: www.nikon.pl

Zobacz także:
Premiera lustrzanki Nikon
Nowe drukarki Epson
EISA: nagrody dla Sony
EISA: cztery nagrody dla Canona
Ruszyła przedsprzedaż Galaxy Note 7
Ostatnia odsłona kampanii Samyang Blockbusters
Nowy aparat Casio
Poniedziałek, czyli kolejne obiektywy Samyang
Kolejne obiektywy Samyang
Ostatnie dni konkursu Fotografuj.pl
Nowy obiektyw Nikon
Drugi z nowych obiektywów Samyang
Premiera obiektywu Leica
Pierwszy z nowych obiektywów Samyang
Wkrótce 5 nowych obiektywów Samyang
Premiera obiektywu Sony
Znamy cenę nowego obiektywu Samyang
Premiera obiektywu Panasonic
Nowe gwarancje na obiektywy Samyang
Premiera obiektywu Canon

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.017s.