Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Czy wiesz, że...


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Zaprezentowany w 2003 roku Olympus E-1 był pierwszą lustrzanką należącą do systemu Cztery Trzecie – zaprojektowanego od podstaw w pełni cyfrowego standardu SLR?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa
Czy wiesz, że...

Olympus E-3 dysponuje znacznie większym i jaśniejszym wizjerem, niż jego "młodsi bracia" - Olympus E-510 i E-410. Ma on też lepsze parametry niż wizjer poprzednika, czyli Olympusa E-1. Osiągnięto to dzięki zastosowaniu w nim wyjątkowo jasnej matówki oraz klasycznego systemu wizyjnego zbudowanego w oparciu o wydajny pryzmat pentagonalny (zamiast układu luster).

Ultrajasna matówka Olympusa E-3 została opracowana w kilku wersjach - między innymi z liniami pomocniczymi ułatwiającymi fotografowanie architektury.

Wizjer zapewnia odwzorowanie 100% kadru oraz powiększenie oglądanego obrazu wynoszące 1,15x w stosunku do wielkości matówki. Dzięki takim rozwiązaniom technicznym rozmiary oglądanego przez wizjer obrazu są porównywalne z tym, co zapewniają nowoczesne lustrzanki cyfrowe, takie jak Canon EOS 40D oraz Nikon D300.


Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.997s.