Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Najnowsza kamera Sony


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Film małoobrazkowy 36 x 24 mm ma wymiary identyczne z taśmą filmową 35 mm?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Najnowsza kamera Sony
Dodał: Błażej Organisty 25.10.2016
Firma Sony wprowadza dwa nowe produkty dla firm realizujących transmisje na żywo z imprez sportowych. Pozwalają one wzbogacić obraz 4K technologiami HDR (High Dynamic Range — duży zakres dynamiki) i HFR (High Frame Rate — duża szybkość klatek).


Moduł konwertera HDR HDRC-4000 jest przeznaczony do użytku podczas transmisji realizowanych równolegle w dwóch formatach: 4K HDR i HD SDR. Urządzenie eliminuje konieczność stosowania dwóch systemów organizacji pracy podczas jednego wydarzenia, a tym samym przyspiesza produkcję i zmniejsza jej koszty.

HDC-P43 to kamera typu „Point of View” (POV) obsługująca materiały 4K HDR i HFR. Jej przetwornik obrazu i wewnętrzne obwody są identyczne z zastosowanymi w modelu Sony HDC-4300. Dzięki niewielkiej wadze korpusu (2,0 kg) i wymiarom 119x140x212 mm urządzenie można instalować w miejscach, w których obecnie używa się kamer POV HD – na wysięgniku, szynie, bramce lub Steadicamie – uzyskując dzięki temu niepowtarzalne ujęcia rejestrowane z szybkością do 8x (HD) / 2x (4K).

Konwerter jest oparty na krzywej Sony S-Log3 i przestrzeni barw BT.2020, zalecanych przy produkcjach na żywo w jakości 4K HDR. Umożliwia konwersję w czasie rzeczywistym na formaty wymagane w różnych zastosowaniach (emisja na antenie, telewizja OTT, pokazy publiczne), jak również wykonywanie przekształceń formatów wejściowych (OETF/EOTF, przestrzeń barw, HDR/SDR i rozdzielczość), w tym konwencjonalnych materiałów HD i sygnałów wideo innych niż S-Log3, bez pogorszenia jakości obrazu.

Konwenter


Funkcja AIR (Artistic Intent Render) Matching modułu HDRC-4000 wykorzystuje specjalny algorytm, który wiernie przekształca materiały wyprodukowane z użyciem krzywej S-Log3 i przestrzeni barw BT.2020 na wymagany format rozpowszechnienia, pozwalając przekazać widzom zamysł twórcy obrazu. Urządzenie jest umieszczone w zwartej obudowie o wysokości 1,5 U i może obsługiwać konwersję dwukanałową.

Kamera POV HDC-P43 jest wyposażona w trzy matryce typu 2/3" o rozdzielczości 4K. W połączeniu z serwerem do produkcji na żywo w jakości 4K umożliwia rejestrację obrazu 4K do odtworzenia w dwukrotnie zwolnionym tempie oraz obrazu HD do odtworzenia w 8-krotnie zwolnionym tempie. Nowy model uzupełnia obecną linię produktów Sony do obsługi imprez sportowych, którą tworzą systemy kamerowe do transmisji na żywo 4K/HD HDC-4300 lub oraz serwer do produkcji na żywo w jakości 4K PWS-4500. Kamera umożliwia efektywną rejestrację, udostępnianie i rozpowszechnianie danych w sieci wraz z odpowiednimi informacjami o kolorystyce. Funkcja Sony Share Play, dostępna w najnowszych rozwiązaniach firmy do obsługi imprez sportowych, pozwala jednemu operatorowi na sterowanie edycją i reprodukcją ujęć w zwolnionym tempie, włącznie z możliwością udostępniania plików, za pośrednictwem jednej sieci (10G lub szybszej) łączącej system kamerowy Sony do produkcji na żywo w jakości 4K z serwerem wideo.

Kamera POV HDC-P43


Kamera HDC-P43 zapewnia wszystkie funkcje oraz możliwości potrzebne w czasie transmisji na żywo i produkcji studyjnej: sygnał nagrywania (tally), obraz powrotny, czy wyjście telepromptera. Po podłączeniu procesora sygnału BPU-4000 / BPU-4500 lub jednostki sterującej do kamery HDCU-4300 można ponadto skorzystać z wbudowanego adaptera światłowodowego.

Użycie światłowodu jednomodowego pozwala zwiększyć odległość między głowicą kamery a procesorem sygnałowym do 5 kilometrów. Usprawnia to pracę w przypadku znacznej odległości między stadionem a wozem transmisyjnym, przy filmowaniu boiska z góry itp.
Kamera HDC-P43 jest przystosowana do pracy z materiałami HDR i HFR, a dzięki zgodności z przestrzenią barw ITU-R BT.2020 oraz krzywą gamma S-Log3 pozwala rejestrować obrazy o dużym zakresie jasności i kontrastu. Aby dostosować ją do indywidualnych potrzeb i wymagań przy transmisjach na żywo w jakości HD, 4K, HDR i HFR, można zakupić szereg opcjonalnych licencji na oprogramowanie, pozwalających na przykład aktywować tryby nagrywania 4K i HFR.

Strona producenta: www.sony.pl

Zobacz także:
Laserowy projektor Sony
Kolejny aparat Sony
Premiera Sony RX100 V
Premiera projektora Sony
Oto Sony alfa 99 II
Znamy jury Sony World Photography Awards 2017
Premiera obiektywu Sony
4K SXRD, czyli nowy projektor Sony
Sony Xperia X w dwóch odsłonach
Nowa Action Cam od Sony
Sony wprowadza pełnoklatkowy obiektyw makro
Nowy kamkorder Sony
Sony ulepsza monitor
EISA: nagrody dla Sony
Sony D200 – nowe projektory
Sony Planar T trafił do sklepów
Sony wprowadza serię BRAVIA Z
Premiera obiektywu Sony
Nowości od Sony
Nowa obudowa od Sony

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Moich pięć udanych zdjęć

Istnieją zdjęcia, do których często wracamy. Jesteśmy z nich dumni, są świadectwem niezwykłych wydarzeń, lubimy je, są piękne lub po prostu pozwalają nam przywołać miłe wspomnienia. Pokażcie innym swoje najlepsze fotografie.
Moich pięć udanych zdjęć
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[24.09.2018]
Autor:
asteel
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.868s.