Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Najnowsza kamera Sony


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus E-3 potrafi sterować bezprzewodowo aż dziewięcioma lampami błyskowymi jednocześnie?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Najnowsza kamera Sony
Dodał: Błażej Organisty 25.10.2016
Firma Sony wprowadza dwa nowe produkty dla firm realizujących transmisje na żywo z imprez sportowych. Pozwalają one wzbogacić obraz 4K technologiami HDR (High Dynamic Range — duży zakres dynamiki) i HFR (High Frame Rate — duża szybkość klatek).


Moduł konwertera HDR HDRC-4000 jest przeznaczony do użytku podczas transmisji realizowanych równolegle w dwóch formatach: 4K HDR i HD SDR. Urządzenie eliminuje konieczność stosowania dwóch systemów organizacji pracy podczas jednego wydarzenia, a tym samym przyspiesza produkcję i zmniejsza jej koszty.

HDC-P43 to kamera typu „Point of View” (POV) obsługująca materiały 4K HDR i HFR. Jej przetwornik obrazu i wewnętrzne obwody są identyczne z zastosowanymi w modelu Sony HDC-4300. Dzięki niewielkiej wadze korpusu (2,0 kg) i wymiarom 119x140x212 mm urządzenie można instalować w miejscach, w których obecnie używa się kamer POV HD – na wysięgniku, szynie, bramce lub Steadicamie – uzyskując dzięki temu niepowtarzalne ujęcia rejestrowane z szybkością do 8x (HD) / 2x (4K).

Konwerter jest oparty na krzywej Sony S-Log3 i przestrzeni barw BT.2020, zalecanych przy produkcjach na żywo w jakości 4K HDR. Umożliwia konwersję w czasie rzeczywistym na formaty wymagane w różnych zastosowaniach (emisja na antenie, telewizja OTT, pokazy publiczne), jak również wykonywanie przekształceń formatów wejściowych (OETF/EOTF, przestrzeń barw, HDR/SDR i rozdzielczość), w tym konwencjonalnych materiałów HD i sygnałów wideo innych niż S-Log3, bez pogorszenia jakości obrazu.

Konwenter


Funkcja AIR (Artistic Intent Render) Matching modułu HDRC-4000 wykorzystuje specjalny algorytm, który wiernie przekształca materiały wyprodukowane z użyciem krzywej S-Log3 i przestrzeni barw BT.2020 na wymagany format rozpowszechnienia, pozwalając przekazać widzom zamysł twórcy obrazu. Urządzenie jest umieszczone w zwartej obudowie o wysokości 1,5 U i może obsługiwać konwersję dwukanałową.

Kamera POV HDC-P43 jest wyposażona w trzy matryce typu 2/3" o rozdzielczości 4K. W połączeniu z serwerem do produkcji na żywo w jakości 4K umożliwia rejestrację obrazu 4K do odtworzenia w dwukrotnie zwolnionym tempie oraz obrazu HD do odtworzenia w 8-krotnie zwolnionym tempie. Nowy model uzupełnia obecną linię produktów Sony do obsługi imprez sportowych, którą tworzą systemy kamerowe do transmisji na żywo 4K/HD HDC-4300 lub oraz serwer do produkcji na żywo w jakości 4K PWS-4500. Kamera umożliwia efektywną rejestrację, udostępnianie i rozpowszechnianie danych w sieci wraz z odpowiednimi informacjami o kolorystyce. Funkcja Sony Share Play, dostępna w najnowszych rozwiązaniach firmy do obsługi imprez sportowych, pozwala jednemu operatorowi na sterowanie edycją i reprodukcją ujęć w zwolnionym tempie, włącznie z możliwością udostępniania plików, za pośrednictwem jednej sieci (10G lub szybszej) łączącej system kamerowy Sony do produkcji na żywo w jakości 4K z serwerem wideo.

Kamera POV HDC-P43


Kamera HDC-P43 zapewnia wszystkie funkcje oraz możliwości potrzebne w czasie transmisji na żywo i produkcji studyjnej: sygnał nagrywania (tally), obraz powrotny, czy wyjście telepromptera. Po podłączeniu procesora sygnału BPU-4000 / BPU-4500 lub jednostki sterującej do kamery HDCU-4300 można ponadto skorzystać z wbudowanego adaptera światłowodowego.

Użycie światłowodu jednomodowego pozwala zwiększyć odległość między głowicą kamery a procesorem sygnałowym do 5 kilometrów. Usprawnia to pracę w przypadku znacznej odległości między stadionem a wozem transmisyjnym, przy filmowaniu boiska z góry itp.
Kamera HDC-P43 jest przystosowana do pracy z materiałami HDR i HFR, a dzięki zgodności z przestrzenią barw ITU-R BT.2020 oraz krzywą gamma S-Log3 pozwala rejestrować obrazy o dużym zakresie jasności i kontrastu. Aby dostosować ją do indywidualnych potrzeb i wymagań przy transmisjach na żywo w jakości HD, 4K, HDR i HFR, można zakupić szereg opcjonalnych licencji na oprogramowanie, pozwalających na przykład aktywować tryby nagrywania 4K i HFR.

Strona producenta: www.sony.pl

Zobacz także:
Laserowy projektor Sony
Kolejny aparat Sony
Premiera Sony RX100 V
Premiera projektora Sony
Oto Sony alfa 99 II
Znamy jury Sony World Photography Awards 2017
Premiera obiektywu Sony
4K SXRD, czyli nowy projektor Sony
Sony Xperia X w dwóch odsłonach
Nowa Action Cam od Sony
Sony wprowadza pełnoklatkowy obiektyw makro
Nowy kamkorder Sony
Sony ulepsza monitor
EISA: nagrody dla Sony
Sony D200 – nowe projektory
Sony Planar T trafił do sklepów
Sony wprowadza serię BRAVIA Z
Premiera obiektywu Sony
Nowości od Sony
Nowa obudowa od Sony

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.834s.