Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Premiera Sony RX100 V


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Victor Hasselblad swoją karierę rozpoczął praktyką w zakładach Zeissa?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Premiera Sony RX100 V
Dodał: Błażej Organisty 07.10.2016
Zdaniem producenta nowy model RX100 V wyróżnia się wśród aparatów kompaktowych szybkością działania automatyki ostrości, liczbą punktów AF oraz dużą szybkością zdjęć seryjnych.

« poprzednia strona 1|2|3 następna strona »

Firma Sony ogłosiła nowy, flagowy model z popularnej rodziny aparatów kompaktowych Cyber-shot RX100: RX100 V (model DSC-RX100M5).

Zdaniem producenta ten aparat wyznaczy nowy standard funkcjonowania systemu AF i ogólnej szybkości działania aparatów kompaktowych. Jego system automatyki ostrości Fast Hybrid AF wyróżnia się czasem ustawiania ostrościi: 0,05 sekundy. Kolejny godny uwagi parametr to liczba pól AF matrycy: jest ich 315 i pokrywają około 65% kadru. Aparat umożliwia też fotografowanie seryjne w tempie do 24 kl./s, co daje mu pozycję lidera wśród kompaktów, według badań przeprowadzonych przez Sony. Zdjęcia w tym trybie są wykonywane ze śledzeniem AF/AE i w pełnej rozdzielczości 20,1 megapiksela (wartość efektywna, w przybliżeniu). Jedna seria może liczyć do 150 klatek.

Sony RX100 V


Aparat RX100 V jest wyposażony w nowo opracowany przetwornik obrazu „stacked CMOS” Exmor RS typu 1,0" z własnym układem pamięci DRAM, obiektyw ZEISS Vario-Sonnar T 24–70 mm[v] o dużej jasności (F1,8 – F2,8) oraz udoskonalony system przetwarzania obrazu. Ten ostatni wykorzystuje nowy, kompleksowy układ o dużej skali integracji, który zapewnia maksymalną szybkość przetwarzania, powiększa bufor pamięci i optymalizuje jakość obrazu, szczególnie przy wykorzystaniu wysokich wartości ISO. W nowym modelu nie zabrakło także takich funkcji, jak nagrywanie materiału filmowego 4K z użyciem wszystkich pikseli matrycy, bez łączenia ich w grupy, czy rejestrację obrazu z prędkością nawet 1000 klatek na sekundę.

Szybkie ustawianie ostrości, szybkie fotografowanie
RX100 V to pierwszy model z serii Sony RX100 wyposażony w system Fast Hybrid AF, który łączy zalety detekcji kontrastu poprzez czujniki AF umieszczone w płaszczyźnie ogniskowej oraz detekcję fazy. Dzięki połączeniu tych dwóch systemów na ustawienie ostrości czeka się zaledwie 0,05 sekundy. Uzupełnienie dużej szybkości systemu automatyki ostrości stanowi liczba pól AF. Jest ich 315 i pokrywają one 65% matrycy. Dzięki temu użytkownik może precyzyjnie i bez zbędnej zwłoki uchwycić pożądany obiekt — nawet jeśli szybko porusza się w trudnym do przewidzenia kierunku.

Sony RX100 V


Znaczne zwiększenie szybkości przetwarzania uzyskano dzięki nowemu, kompleksowemu układowi LSI, znakomicie wspomagającemu procesor BIONZ X. Połączenie tych dwóch elementów i wydajnego systemu AF umożliwia fotografowanie seryjne w tempie do 24 kl./s — w pełnej rozdzielczości 20,1 megapiksela (wartość efektywna, w przybliżeniu) i ze śledzeniem AF/AE. Pojedyncza seria może się składać z maksymalnie 150 klatek. W tym trybie do minimum skrócono także czas wyłączenia wizjera między poszczególnymi zdjęciami. Znacznie ułatwia to fotografowi śledzenie szybkiej akcji i uchwycenie jej decydującego momentu. Zdjęcia z dużą szybkością można ponadto połączyć z trybem elektronicznej migawkivii.

Kolejnym ulepszeniem systemu AF w modelu RX100 V jest nowy tryb AF-A, w którym aparat automatycznie przełącza się między trybem ciągłego ustawiania ostrości a trybem pojedynczym. Użytkownik może także zdecydować, czy w czasie komponowania ujęcia na ekranie mają się pojawiać pola ciągłego ustawiania AF oraz pola AF oparte na detekcji fazy.

Sony RX100 V
« poprzednia strona 1|2|3 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Moich pięć udanych zdjęć

Istnieją zdjęcia, do których często wracamy. Jesteśmy z nich dumni, są świadectwem niezwykłych wydarzeń, lubimy je, są piękne lub po prostu pozwalają nam przywołać miłe wspomnienia. Pokażcie innym swoje najlepsze fotografie.
Moich pięć udanych zdjęć
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[24.09.2018]
Autor:
asteel
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.148s.