Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  4K SXRD, czyli nowy projektor Sony


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus, jako pierwszy na świecie producent lustrzanek cyfrowych, zastosował profilaktykę w zakresie ochrony zdjęć przed brzydkimi plamami, będącymi śladem obecności kurzu na matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

4K SXRD, czyli nowy projektor Sony
Dodał: Błażej Organisty 12.09.2016
Firma Sony wzbogaciła ofertę projektorów do kina domowego o nowy model o rozdzielczości natywnej 4K. Został on zaprezentowany podczas targów IFA 2016. VPL-VW550ES to trzeci projektor w aktualnej ofercie Sony, który oferuje obsługę materiałów 4K HDR.


Projektor VPL-VW550ES stworzono go z myślą o fanach kina, muzyki i sportu, którzy pragną uzyskać najlepszą możliwą jakość przy oglądaniu ulubionych materiałów w kinie domowym albo salonie. Wobec rosnącego popytu na materiały 4K HDR projektor VPL-VW550ES został przygotowany do obsługi najnowszych standardów 4K. Zgodność z HDR pozwala z kolei w pełni wykorzystywać dostępne już nagrania.

VPL-VW550ES


Projektor VPL-VW550ES jest kolejnym efektem dążenia firmy Sony do zapewnienia widzom maksymalnie realistycznego obrazu i intensywnych wrażeń – mówi Thomas Issa, menedżer produktu w Sony Professional Solutions Europe. – Obraz 4K HDR najwierniej oddaje rzeczywistość, jaką widzimy na własne oczy. Nowy projektor zagwarantuje więc fanom kina domowego najlepszą możliwą jakość projekcji. Dzięki 4K HDR „zobaczyć” naprawdę znaczy „uwierzyć”.

VPL-VW550ES to trzeci projektor do kina domowego wprowadzony przez firmę Sony od czasu targów IFA 2015. Przed nim swoją premierę miał topowy model VPL-VW5000ES; wcześniej w popularnej serii HW pojawił się projektor VPL-HW45ES.

VPL-VW550ES


Zgodnie z oczekiwaniami coraz większej liczby klientów to eleganckie urządzenie jest oferowane w wersji białej i czarnej, dzięki czemu idealnie harmonizuje z wystrojem każdego kina domowego lub salonu. Miłośnicy rozrywki docenią bardzo cichą pracę wentylatora, który w żaden sposób nie zakłóca oglądania ulubionych programów. Technologia Sony zapewnia ponadto imponującą trwałość lampy: do 6000 godzin (w trybie jasności „Niski”). Dla użytkownika oznacza to mniej przerw w działaniu i rzadszą konieczność konserwacji.

Projektor VPL-VW550ES jest następcą modelu VPL-VW520ES i w porównaniu z nim zapewnia lepszą jakość obrazu. Jasność 1800 lumenów idzie w parze z większym dynamicznym współczynnikiem kontrastu, wynoszącym obecnie 350 000:1. Unikatowa technologia 4K firmy Sony przewyższa inne rozwiązania wyrazistością i ostrością obrazu. Całości dopełnia technologia HDR zapewniająca bardzo duży kontrast i rozszerzony zakres poziomów jasności. Pozwala ona reprodukować zarówno jasne, jak i ciemne odcienie w sposób zgodny z zamierzeniem i wizją reżysera.

VPL-VW550ES


Poza technologią HDR, wykorzystywaną na płytach Blu-ray Ultra HD i przez operatorów telewizji OTT (Over-The-Top content),nowy projektor Sony będzie zgodny ze standardem HLG (Hybrid Log-Gamma), który w przyszłości znajdzie zastosowanie w telewizji i materiałach tworzonych przez użytkowników. Zgodność tę zapewni aktualizacja wewnętrznego oprogramowania.Dzięki niej projektor VPL-VW550ES będzie w pełni przygotowany do współpracy z technologiami przyszłości i pozwoli uzyskać bardziej realistyczny obraz przy oglądaniu sportu, muzyki na żywo i innych programów telewizyjnych.

Nowy model, tak jak i jego poprzednik, umożliwia dostęp do serwisów z materiałami 4K przez łącze HDMI w najnowszej wersji (umożliwiającej przesyłanie sygnałów HDR w jakości 4K 24p i 4K 60p). Złącza HDMI1 i HDMI2 są ponadto zgodne ze standardem HDCP 2.2. Wbudowany nadajnik radiowy 3D emituje mocny sygnał bezprzewodowy i zwiększa zasięg oraz stabilność synchronizacji 3D.

VPL-VW550ES


Dostępność projektora VPL-VW550ES planowana jest na październik 2016 r. Goście targów IFA będą go mogli obejrzeć na stanowisku firmy Sony w hali 20 Messe Berlin.

Strona producenta: pro.sony.eu

Zobacz także:
4K SXRD, czyli nowy projektor Sony
Obiektywy Irix w Polsce
Oto nowe statywy Genesis
Nowości od ZEISS
PIXMA, czyli nowe drukarki Canon
Największa Bravia 4K
Sony Xperia X w dwóch odsłonach
Nowe kamery 4K od Canon
Nowa Action Cam od Sony
Sony wprowadza pełnoklatkowy obiektyw makro
Philips na targach IFA
Nowy kamkorder Sony
Sony ulepsza monitor
EISA: nagrody dla Sony
EISA: cztery nagrody dla Canona

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.846s.