Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Nowy kamkorder Sony


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Popularnych ogniw litowo-jonowych nie wolno przechowywać rozładowanych?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nowy kamkorder Sony
Dodał: Błażej Organisty 25.08.2016
Sony przedstawia model HXR-NX5R: najbardziej zaawansowany, kamkorder kompaktowy Full HD. To wielofunkcyjny model NXCAM z łączem 3G-SDI oraz trzema przetwornikami CMOS zapewniającymi bogatą kolorystykę i dużą czułość.


Firma Sony ogłosiła wprowadzenie na rynek nowego kamkordera NXCAM HXR-NX5R, będącego następcą popularnych modeli NX5 i NX3. Umożliwi on skorzystanie z funkcji sieciowych i zapewni większe możliwości podczas zdjęć. Znakomita kolorystyka obrazu i duża czułość są zasługą trzech przetworników obrazu Exmor CMOS typu 1/2,8" o rozdzielczości Full HD. Dzięki funkcji 40x Clear Image Zoom podwojony jest zakres zoomu optycznego bez obniżenia jakości obrazu. Możliwość zapisu w wielu formatach przekłada się na szeroki zakres zastosowań i środowisk pracy urządzenia jak wydarzenia na żywo, w tym śluby, oraz produkcje dla firm.

Nowy kamkorder zapewnia znacznie lepszą ogólną jakość obrazu. Od swoich poprzedników, NX3 i NX5, różni się wyjściem 3G-SDI umożliwiającym reprodukcję sygnału Full HD 60p. Wyróżnikiem kamkordera HXR-NX5R jest ponadto pierwsza w branży diodowa lampa wideo o regulowanej jasności. Do minimum ogranicza ona potrzebę użycia innych urządzeń.

Wśród najnowocześniejszych technologii znajduje się procesor sygnałowy (DSP) i zaawansowana technologia redukcji szumów. Nadają one wyjątkowo naturalny wygląd fakturom i detalom. Dla wygody użytkowników dodano ponadto menu bezpośredniego wyboru i precyzyjny joystick.

Sony HXR-NX5R


HXR-NX5R oferuje użytkownikom ulepszony zestaw funkcji sieciowych. Wykorzystują one do działania wbudowane łącze Wi-Fi i umożliwiają obecnie przesyłanie materiałów na serwer FTP oraz strumieniową transmisję na żywo. Dwa gniazda na karty SD pozwalają z kolei równolegle zapisywać materiał na dwóch nośnikach. Zwiększa to niezawodność i pomaga w niełatwej pracy przy obsłudze wydarzeń na żywo. Dwa dostępne formaty zapisu – zaawansowany XAVC S 50 Mb/s i przyjęty w branży AVCHD/DV – pozwalają twórcom treści dostosowywać sposób nagrywania do różnych metod pracy, wymagań klienta i oczekiwanej jakości obrazu.

Ułatwieniem w obsłudze kamkordera podczas chodzenia itp. są menu bezpośredniego wyboru i precyzyjny joystick. Pozwalają one wybierać najważniejsze funkcje bez wyświetlania menu. Do podglądu obrazu służy kontrastowy wizjer OLED o szerokim kącie widzenia. Nowe, profesjonalne rozwiązania ograniczają zapotrzebowanie na dodatkowe akcesoria, a co za tym idzie – pozwalają zmniejszyć koszty. Za przykład może posłużyć stopka Multi Interface, zapewniająca współpracę z odbiornikiem do mikrofonu bezprzewodowego z serii UWP-D bez przewodów ani akumulatora.

Na targach BIRTV 2016 firma Sony ogłosiła także wprowadzenie nowego, miniaturowego, wielofunkcyjnego pilota RM-30BP, który ułatwi nagrywanie z wielu kamer i zapewni dodatkowe możliwości twórcze. Jest on następcą modelu RM-1000BP – pierwszego w branży wszechstronnego i wielofunkcyjnego pilota.

Sony HXR-NX5R


Nowy model idealnie nadaje się do użytku w niskobudżetowych produkcjach i przez operatorów pracujących w pojedynkę. Można go trzymać w ręku, położyć na stole lub przymocować do ramienia statywu. Pilot RM-30BP pozwala na obsługę większości funkcji kamery, takich jak:
  • sterowanie obiektywem: przełączanie automatycznego/ręcznego ustawiania ostrości, regulacja przysłony i zoomu;
  • sterowanie kamerą: funkcje nagrywania/wyświetlania, czas otwarcia migawki, balans bieli — w tym sześć przycisków programowalnych;
  • odtwarzanie i sterowanie wieloma kamerami (do 3 kamer).

Pilot ten można również połączyć z nowym systemem MCX-500, aby obsługiwać wiele kamer bezpośrednio z miksera. W takiej konfiguracji można obecnie używać kamkorderów HXR-NX5R i PXW-FS7 z oprogramowaniem w wersji 4.0; w planach jest zapewnienie zgodności z innymi kamkorderami Sony.

Nowy system MCX-500 to zintegrowany mikser, który idealnie nadaje się do obsługi wydarzeń na żywo i produkcji w dużych firmach. Zaprojektowano go do współpracy z kamkorderem NX5R i zapewniającym obsługę wielu kamer pilotem RM-30BP. System MCX-500 przesyła do każdej z kamer HXR-NX5R sygnały kontrolne (tally) PGM/PVW. Funkcja ta pozwala operatorowi sprawdzić, która kamera jest źródłem obrazu na wizji. Dzięki niej twórcy treści mogą wykonywać zadania, które przedtem wymagałyby udziału pomocników lub większego zespołu.

Kamkorder HXR-NX5R będzie prezentowany podczas targów BIRTV na stanowiskach 8B01 i 2A243.

Rozpoczęcie dostaw kamkordera HXR-NX5R jest planowane na wrzesień 2016 r. Sprzedaż pilota RM-30BP ma według planów rozpocząć się w październiku 2016 r. Rozpoczęcie sprzedaży systemu MCX-500 jest zaplanowane na styczeń 2017 r.

Strona producenta: www.sony.pl

Zobacz także:
Sony ulepsza monitor
EISA: nagrody dla Sony
EISA: cztery nagrody dla Canona
Ostatnia odsłona kampanii Samyang Blockbusters
Sony D200 – nowe projektory
Sony Planar T trafił do sklepów
Sony wprowadza serię BRAVIA Z
Pansonic prezentuje nową kamerę
Premiera obiektywu Sony
Nowości od Sony
Nowa obudowa od Sony
Sony World Photography Awards 2017
Nowe kamery Panasonic
Innowacje Sony
Zwycięzcy Sony World Photography Awards 2016

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.792s.