Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Oto Sony alfa 99 II


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus E-3 potrafi sterować bezprzewodowo aż dziewięcioma lampami błyskowymi jednocześnie?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Oto Sony alfa 99 II
Dodał: Błażej Organisty 20.09.2016
Nowy, flagowy model aparatu alfa z mocowaniem typu A, alfa 99 II oferuje system 4D Focus do pełnoklatkowych przetworników obrazu, 5-osiowy system stabilizacji obrazu, pełnoklatkowy przetwornik obrazu CMOS Exmor R oraz wewnętrzny zapis filmów 4K w formacie XAVC.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Firma Sony ogłosiła nowy, flagowy model aparatu alfa z mocowaniem typu A: alfa 99 II. Wykorzystano w nim najnowsze osiągnięcia w dziedzinie obrazowania cyfrowego, jak hybrydowy system AF oparty na detekcji fazy oraz firmowe rozwiązania dedykowane dla aparatów z mocowaniem typu A, do których należy technologia przepuszczalnego lustra TMT (Translucent Mirror Technology). W wyniku tego połączenia, powstał profesjonalny korpus dedykowany fotografom sportu i przyrody. Nowy model, będący następcą wysoko ocenianego aparatu alfa 99, potwierdza niezmienne zaangażowanie firmy Sony w produkcję korpusów z mocowaniem typu A i ich pozycję w ścisłej, branżowej czołówce.

Nowa jakość systemu AF
Nowoopracowany, oparty na detekcji fazy system AF zapewnia ciągłość pracy automatyki ostrości i jest pierwszą realizacją systemu 4D FOCUS w aparacie alfa z pełnoklatkową matrycą obrazu. Użytkownicy korpusu alfa 99 II uzyskują dzięki niemu nową, jeszcze lepszą jakość automatycznego ustawiania ostrości. Działanie hybrydowego systemu AF opartego na detekcji fazy zakłada połączenie precyzyjnego, 79-polowego, dedykowanego czujnika AF opartego na detekcji fazy oraz 399 umieszczonych w płaszczyźnie ogniskowej pól AFi, które razem tworzą zespół 79 hybrydowych, krzyżowych pól AF. Zespół ten odznacza się nadzwyczajną dokładnością ustawiania ostrości oraz zaawansowanymi możliwościami śledzenia obiektów w kadrze, nawet przy dużej szybkości ruchu. Technologia TMT, eliminująca z konstrukcji ruchome lustro, umożliwia ponadto ciągłe działanie systemu AF i wizjera we wszystkich trybach pracy, także przy podglądzie na żywo i nagrywaniu filmów.

Sony alfa 99 II


Korpus alfa 99 II bez przeszkód działa przy słabym oświetleniu. Precyzyjny system AF nienagannie sprawuje się nawet przy oświetleniu na poziomie –4 EV, będącym wyzwaniem nie do pokonania dla większości innych aparatów.

Aby zapewnić wysoką rozdzielczość i możliwość fotografowania seryjnego z dużą szybkością klatek, konstruktorzy korpusu alfa 99 II na nowo zaprojektowali system przepływu danych. Dzięki wzajemnej współpracy nowego układu LSI, przetwornika obrazu, procesora BIONZ X oraz nowo opracowanego zespołu migawki, maksymalna prędkość zdjęć seryjnych ze śledzeniem AE/AF wynosi 12 kl./sii, przy wykorzystaniu całego potencjału 42,4-megapikselowej rozdzielczości matrycy. Superszybki korpus pozwala więc uzyskać wyjątkowo ostre zdjęcia, nawet podczas fotografowania obiektów będących w ruchu i przy pracy w trudnych warunkach oświetlenia. Duży bufor i wyrafinowane techniki przetwarzania danych, umożliwiają wyświetlenie fotografii natychmiast po ich wykonaniu, nawet w trybie zdjęć seryjnych z dużą szybkością. Podczas pracy w pomieszczeniach oświetlonych sztucznymi źródłami światła, aparat automatycznie wykrywa migotanie obrazu i minimalizuje jego wpływ na końcowy efekt poprzez odpowiednią korektę czasu otwarcia migawki.

Sony alfa 99 II


Udoskonalone algorytmy wyświetlania w wizjerze elektronicznym umożliwiają obecnie zdjęcia seryjne z podglądem na żywo w tempie do 8 kl./s. Zapewnione jest przy tym śledzenie AF/AE, a dzięki minimalnym opóźnieniom w wyświetlaniu obrazu, wrażenie jest praktycznie takie samo jak przy pracy z wizjerem optycznym. Wizjer pokazuje też w czasie rzeczywistym wskazania ekspozycji, balansu bieli i innych parametrów. Trzy dostępne ustawienia szybkości zdjęć seryjnych z podglądem na żywo – 8, 6 i 4 kl./s – pozwalają utrwalać różnorodne sceny i tematy.

Moc w każdym pikselu
Wykonany w technologii BSI, 42,4-megapikselowy, pełnoklatkowy przetwornik obrazu CMOS Exmor R typu „gapless on chip” umożliwia szybki odczyt dużej ilości danych i wyjątkowo efektywne przechwytywanie światła. Połączenie tych cech przekłada się na bardzo dużą czułość, niski poziom szumów, szeroki zakres dynamiki i rozdzielczość 42,4 megapiksela w całym zakresie czułości ISO: od 100 do 25 600, z możliwością rozszerzenia do ISO 50–102 400.

Sony alfa 99 II


Korpus alfa 99 II nie zawiera optycznego filtra dolnoprzepustowego. Taka konstrukcja zapewnia niespotykaną wcześniej głębię i realizm wyglądu detali i faktur. Dodatkowo użytkownik ma możliwość zapisu plików RAW z kompresją lub bez niej.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.997s.