Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Kolejny aparat Sony


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Jedną z postaci greckiego Kościoła Prawosławnego jest Święty Nikon?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Kolejny aparat Sony
Dodał: Błażej Organisty 07.10.2016
Nowy, flagowy aparat alfa 6500 z matrycą APS-C łączy szybką automatykę ostrości i dużą liczbę punktów AF z wbudowanym w korpus 5-osiowym stabilizatorem obrazu, ekranem dotykowym z funkcją wyboru strefy AF i 24,2-megapikselowym przetwornikiem obrazu Exmor CMOS.

« poprzednia strona 1|2|3|4 następna strona »

Firma Sony wprowadza nowy, flagowy aparat z matrycą formatu APS-C: alfa 6500 (model ILCE-6500). Należy on do rodziny wielokrotnie nagradzanych aparatów bezlusterkowych Sony i podobnie jak model alfa 6300 jest wyposażony w system automatyki ostrości 4D FOCUS. Urządzenie umożliwia ustawianie ostrości w ciągu zaledwie 0,05 sekundy. Do wspólnych cech modeli alfa 6300 i nowego alfa 6500 należy także czujnik AF z 425 polami ostrości opartymi na detekcji fazy, gęsto pokrywającymi niemal cały kadr. Według badań Sony jest to największa na świecie liczba pól AF wykorzystywanych w aparacie z wymiennymi obiektywami. Nowy model wykonuje do 11 zdjęć na sekundę, zachowując przy tym ciągłość działania automatyki ostrości i śledzenia ekspozycji. Dostępny jest także tryb fotografowania z podglądem na żywo, w którym maksymalna szybkość wynosi 8 klatek na sekundę. Tryb ten ułatwia śledzenie obiektów w szybkim ruchu – łączy wszystkie zalety wizjera elektronicznego z brakiem jakichkolwiek opóźnień w wizjerze optycznym.

Sony alfa 6500


Dzięki powiększonemu buforowi aparat pozwala zarejestrować do 307 klatek. Jest to również zasługa nowo wprowadzonego układu scalonego o dużej skali integracji, który zwiększa szybkość działania. Do zadań nowego układu należy także optymalizacja jakości obrazu na fotografiach i filmach.

W aparacie zastosowano ceniony, 5-osiowy, optyczny system stabilizacji obrazu. Alfa 6500 jest pierwszym korpusem Sony z matrycą APS-C, który oferuje wszystkie zalety zaawansowanego, zintegrowanego stabilizatora – w tym możliwość wydłużenia czasu otwarcia migawki o 5 stopni oraz możliwość wybierania pól AF.

Potencjał systemu AF
Nowy aparat Sony alfa 6500 jest wyposażony w system 4D FOCUS znany już użytkownikom korpusu alfa 6300. Łączy on szybkość systemów AF opartych na detekcji fazy z wyjątkową dokładnością, którą gwarantuje detekcja kontrastu. W rezultacie ustawianie ostrości trwa zaledwie 0,05 sekundy. Elementem systemu jest 425 pól AF opartych na detekcji fazy oraz technologia High-density Tracking AF, znacznie poprawiająca efektywność wykrywania i śledzenia obiektów.

Sony alfa 6500


Nowością w modelu alfa 6500 jest pojemna pamięć buforu na zdjęcia seryjne. Obecnie mieści się w nim aż 307 klatek, co znacznie zwiększa szanse na uchwycenie najważniejszego momentu. Wprowadzenie tego udoskonalenia nie byłoby możliwe bez nowego układu LSI, który przyspiesza wewnętrzne przetwarzanie.

425 pól AF opartych na detekcji fazy oraz śledzenie ostrości działają nawet przy pracy z obiektywami z mocowaniem typu A podłączonymi za pośrednictwem adaptera Sony LA-EA3. Lista funkcji aparatu obejmuje też cichych tryb zdjęć, funkcję Eye AF w trybie AF-C, automatykę ostrości podczas powiększania obrazu, rozszerzany tryb punktowy z wyborem czujnika AF i wiele innych.
« poprzednia strona 1|2|3|4 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.142s.