Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Nowość od Panasonic


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Zaprezentowany w 2003 roku Olympus E-1 był pierwszą lustrzanką należącą do systemu Cztery Trzecie – zaprojektowanego od podstaw w pełni cyfrowego standardu SLR?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nowość od Panasonic
Dodał: Błażej Organisty 04.10.2016
Panasonic przedstawił nową wersję VariCama 35 przystosowaną do produkcji kinowych. Model VariCam Pure został wyposażony w opracowany razem z firmą Codex moduł nagrywający umożliwiający przesyłanie nieskompresowanego materiału w formacie 4K RAW.


VariCam Pure to najnowszy dodatek do rodziny kamer filmowych Panasonic. W wyniku współpracy Panasonic i Codex, głowicę urządzenia wzbogacono o rekorder CodexV-RAW 2.0, który doskonale sprawdza się przy nagrywaniu seriali, programów telewizyjnych i fabuł.

Rekorder V-RAW 2.0 został zamocowany bezpośrednio do głowicy kamery VariCam 35. To oznacza, że urządzenie zachowuje ten sam sensor Super 35, 14-stopniowy zakres dynamiczny oraz podwójną, natywną czułością ISO.

VariCam Pure umożliwia rejestrację materiału w czystym, nieskompresowanym formacie RAW z prędkością do 120 kl./s na dysku Codex Capture Drive 2.0, który jest powszechnie używany w wielu systemach kamer, studiach oraz podczas postprodukcji – mówi Luc Bara, Technical Product Manager w Panasonic. – Na rynku najbardziej zaawansowanych produktów widać duże zapotrzebowanie na nagrywanie w nieskompresowanym formacie RAW. Modułowa konstrukcja, która wprowadziliśmy w modelu VariCam pozwoliła nam sprostać tym wymaganiom. Ponadto wzięliśmy pod uwagę opinie i wskazówki operatorów, i zadbaliśmy o to, by nowa kamera VariCam Pure była wzmocniona, a jednocześnie poręczna i lekka – dodaje Luc Bara.

Panasonic VariCam Pure


Codex zapewnia najwyższą efektywność podczas codziennej pracy z kamerą oraz przy archiwizacji materiałów w ramach pakietu Production Suite. Ponadto system Codex Virtual File umożliwia użytkownikom przesyłanie wielu formatów plików, w tym Panasonic V-RAW, Apple ProRes i Avid DNxHR.

Dysk rejestrujący Codex Capture Drive pozwala usprawnić pracę zarówno na etapie nagrywania, jak i postprodukcji. Dzięki niemu urządzenie przechwytuje metadane ustawień (np. informacje o ustawieniach obiektywu czy CDL), co przyspiesza proces tworzenia i obróbki materiału, a w konsekwencji pozwala oszczędzić czas i obniżyć koszty pracy.

Strona producenta: www.panasonic.pl

Zobacz także:
Nowe kamery 4K Panasonic
Nowe obiektywy Olympus, cz. 3
Panasonic zapowiada aparat 6K
Nowe obiektywy Olympus, cz. 2
Panasonic przedstawił nowy Lumix G80
Premiera Panasonic Lumix FZ2000
Panasonic prezentuje aparat LUMIX LX15
Nowe obiektywy Voigtlander
Nowy obiektyw Zeiss
Nowy obiektyw Canon
Obiektywy Samyang Premium
Premiera obiektywu Sony
Obiektywy Irix w Polsce
Nowe kamery 4K od Canon
Premiera kamery Canon
Premiera kamery Panasonic
Pansonic prezentuje nową kamerę
Premiera obiektywu Panasonic

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.03s.