Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Nowe kamery 4K Panasonic


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze cyfrowe zdjęcie powstało ponad 30 lat temu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nowe kamery 4K Panasonic
Dodał: Błażej Organisty 30.09.2016
Panasonic wzmocnił swoją ofertę profesjonalnych kamer 4K o modele AG-UX180, AG-UX90 oraz udoskonaloną wersję VariCama 35. Ponadto w trakcie ostatnich targów IBC przedstawiono rozwiązania wykorzystujące technologię Media over IP, dodatki usprawniające pracę przy produkcji, a także prototyp kamery 360 stopni do wirtualnej rzeczywistości.


Pierwszy zaprezentowany model to AG-UX180 – kamkorder wyposażony matrycę typu 1-MOS i 20-krotny zoom optyczny. Oferuje możliwość nagrywania materiałów w jakości UHD 60p oraz kąt widzenia na poziomie 24 mm. Z kolei druga nowość, kamera AG-UX90 posiada matrycę typu 1-MOS, 15-krotny zoom optyczny i kąt widzenia 24,5 mm. Nagrywa przy tym obraz w jakości UHD 30p. Do sprzedaży trafią odpowiednio w listopadzie (AG-UX90) i grudniu (AG-UX180) tego roku.

Panasonic AG-UX90

Panasonic AG-UX180


System VariCam Pure to rozwiązanie wykorzystujące kamerę VariCam 35 i przymocowany do niej rekorder V-RAW 2.0, który umożliwia przesyłanie nieskompresowanego materiału w formacie 4K RAW. Dzięki temu doskonale sprawdza się przy nagrywaniu seriali, programów telewizyjnych i fabuł.

Panasonic VariCam Pure


Oprócz premier produktowych Panasonic przedstawił aktualizację oprogramowania dla kamery VariCam LT. Dzięki niemu możliwy jest przesył sygnału RAW za pośrednictwem dwóch przyłączy 3G-SDI do zewnętrznego rejestratora RAW w jakości 4K lub UHD 60p. Tryb zapisu RAW jest kompatybilny z rekorderami Odyssey 7Q i 7Q + firmy Convergent Design oraz Shogun Inferno od Atomos. Z kolei pliki CinemaDNG są kompatybilne z DaVinci Resolve 12.5.1, Drastic Media Reactor 5.04, a także z nadchodzącymi wersjami czołowych systemów NLE.

Na stoisku Panasonic pojawił się także prototyp kamery 4K do wirtualnej rzeczywistości. Model rejestruje obraz w zakresie 360 stopni i przekazuje go w czasie rzeczywistym. Rozwiązanie obejmuje cztery zsynchronizowane kamery, które tworzą jeden panoramiczny obraz w rozdzielczości 4K. Nagrywanie oraz dystrybucja obrazów 360 stopni odbywają się w czasie rzeczywistym, co ma zapewnić kamerze szereg zastosowań, np. podczas rozgrywek sportowych czy koncertów.

Panasonic przedstawił szczegóły wprowadzenia do sprzedaży uniwersalnej kamery AK-UB300, czyli wielozadaniowego modelu 4K typu box z mocowaniem B4. Urządzenie jest przystosowane do pracy w wozach transmisyjnych, podczas relacji sportowych, koncertów na żywo czy do nagrywania ujęć z powietrza. Zapewnia wyjście 4K (3Gx4) oraz HD-SDI, a do sprzedaży trafi w listopadzie.

Targi IBC przyniosły także kolejną odsłonę współpracy Panasonic z Intelem. Zaprezentowano nowy czytnik kart expressP2. W połączeniu z Thunderbolt 3 oferującym 40 Gbps transferu danych, pozwala on kamerze AU-XPD3 osiągnąć bardzo dużą prędkość przesyłu danych, co znacznie zwiększa efektywność pracy. Model pojawi się na rynku w pierwszym kwartale 2017 roku.

Ponadto zademonstrowano rozwiązanie Panasonic Media over IP z użyciem nowo opracowanej bramki MoIP 4K i HD. Pozwala ono na dostarczanie wysokiej rozdzielczości materiałów za pośrednictwem sieci protokołów IP w czasie niemal rzeczywistym, co wystarcza do płynnego przełączania wideo.

Avid z kolei ogłosiła pełną integrację oprogramowania do zarządzania produkcją z formatem Panasonic AVC Ultra-LongG. Jest to format popularny wśród reporterów i nadawców z całego świata. Unikalne możliwości łączenia streamów AVC Ultra LongG, które oferuje teraz Avid po raz pierwszy na rynku umożliwiają dokonywanie zmian w istniejących sekwencjach bez konieczności dekodowania całego streamu.

Na koniec Panasonic zapowiedział wprowadzenie jeszcze tej zimy nowego, 1,5-calowego wizjera HD. Model AJ-CVF50G pozwala na ciągłe wyświetlanie obrazu bez ryzyka wypalenia. Umożliwia zatem nieustanne pokazywanie obrazu nawet po oddaleniu się od viewfindera. AJ-CVF50G wyróżnia również szybka reakcja, która pozwala na przełączanie trybów - monochromatycznego i kolorowego - za pomocą jednego dotknięcia.

Strona producenta: www.panasonic.pl

Zobacz także:
Nowe oprogramowanie do zarządzania barwą
Phottix prezentuje pierwszą lampę studyjną
Premiera lampy Olympus
Lumix GX80 – aktualizacja
Nowe obiektywy Olympus, cz. 3
Panasonic zapowiada aparat 6K
Nowe obiektywy Olympus, cz. 2
Panasonic przedstawił nowy Lumix G80
Nowe obiektywy Olympus, cz. 1
Panasonic prezentuje aparat LUMIX LX15
Nowe kamery 4K od Canon
Premiera kamery Canon
Premiera kamery Panasonic
Pansonic prezentuje nową kamerę
Premiera obiektywu Panasonic

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.919s.