Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Nowe kamery 4K Panasonic


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Do pierwszych aparatów dalmierzowych Canona (o nazwie Hansa Kwanon) w latach 1934–46 obiektywy produkował Nippon Kōgaku Kōgyō K.K. – czyli dzisiejszy Nikon?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nowe kamery 4K Panasonic
Dodał: Błażej Organisty 30.09.2016
Panasonic wzmocnił swoją ofertę profesjonalnych kamer 4K o modele AG-UX180, AG-UX90 oraz udoskonaloną wersję VariCama 35. Ponadto w trakcie ostatnich targów IBC przedstawiono rozwiązania wykorzystujące technologię Media over IP, dodatki usprawniające pracę przy produkcji, a także prototyp kamery 360 stopni do wirtualnej rzeczywistości.


Pierwszy zaprezentowany model to AG-UX180 – kamkorder wyposażony matrycę typu 1-MOS i 20-krotny zoom optyczny. Oferuje możliwość nagrywania materiałów w jakości UHD 60p oraz kąt widzenia na poziomie 24 mm. Z kolei druga nowość, kamera AG-UX90 posiada matrycę typu 1-MOS, 15-krotny zoom optyczny i kąt widzenia 24,5 mm. Nagrywa przy tym obraz w jakości UHD 30p. Do sprzedaży trafią odpowiednio w listopadzie (AG-UX90) i grudniu (AG-UX180) tego roku.

Panasonic AG-UX90

Panasonic AG-UX180


System VariCam Pure to rozwiązanie wykorzystujące kamerę VariCam 35 i przymocowany do niej rekorder V-RAW 2.0, który umożliwia przesyłanie nieskompresowanego materiału w formacie 4K RAW. Dzięki temu doskonale sprawdza się przy nagrywaniu seriali, programów telewizyjnych i fabuł.

Panasonic VariCam Pure


Oprócz premier produktowych Panasonic przedstawił aktualizację oprogramowania dla kamery VariCam LT. Dzięki niemu możliwy jest przesył sygnału RAW za pośrednictwem dwóch przyłączy 3G-SDI do zewnętrznego rejestratora RAW w jakości 4K lub UHD 60p. Tryb zapisu RAW jest kompatybilny z rekorderami Odyssey 7Q i 7Q + firmy Convergent Design oraz Shogun Inferno od Atomos. Z kolei pliki CinemaDNG są kompatybilne z DaVinci Resolve 12.5.1, Drastic Media Reactor 5.04, a także z nadchodzącymi wersjami czołowych systemów NLE.

Na stoisku Panasonic pojawił się także prototyp kamery 4K do wirtualnej rzeczywistości. Model rejestruje obraz w zakresie 360 stopni i przekazuje go w czasie rzeczywistym. Rozwiązanie obejmuje cztery zsynchronizowane kamery, które tworzą jeden panoramiczny obraz w rozdzielczości 4K. Nagrywanie oraz dystrybucja obrazów 360 stopni odbywają się w czasie rzeczywistym, co ma zapewnić kamerze szereg zastosowań, np. podczas rozgrywek sportowych czy koncertów.

Panasonic przedstawił szczegóły wprowadzenia do sprzedaży uniwersalnej kamery AK-UB300, czyli wielozadaniowego modelu 4K typu box z mocowaniem B4. Urządzenie jest przystosowane do pracy w wozach transmisyjnych, podczas relacji sportowych, koncertów na żywo czy do nagrywania ujęć z powietrza. Zapewnia wyjście 4K (3Gx4) oraz HD-SDI, a do sprzedaży trafi w listopadzie.

Targi IBC przyniosły także kolejną odsłonę współpracy Panasonic z Intelem. Zaprezentowano nowy czytnik kart expressP2. W połączeniu z Thunderbolt 3 oferującym 40 Gbps transferu danych, pozwala on kamerze AU-XPD3 osiągnąć bardzo dużą prędkość przesyłu danych, co znacznie zwiększa efektywność pracy. Model pojawi się na rynku w pierwszym kwartale 2017 roku.

Ponadto zademonstrowano rozwiązanie Panasonic Media over IP z użyciem nowo opracowanej bramki MoIP 4K i HD. Pozwala ono na dostarczanie wysokiej rozdzielczości materiałów za pośrednictwem sieci protokołów IP w czasie niemal rzeczywistym, co wystarcza do płynnego przełączania wideo.

Avid z kolei ogłosiła pełną integrację oprogramowania do zarządzania produkcją z formatem Panasonic AVC Ultra-LongG. Jest to format popularny wśród reporterów i nadawców z całego świata. Unikalne możliwości łączenia streamów AVC Ultra LongG, które oferuje teraz Avid po raz pierwszy na rynku umożliwiają dokonywanie zmian w istniejących sekwencjach bez konieczności dekodowania całego streamu.

Na koniec Panasonic zapowiedział wprowadzenie jeszcze tej zimy nowego, 1,5-calowego wizjera HD. Model AJ-CVF50G pozwala na ciągłe wyświetlanie obrazu bez ryzyka wypalenia. Umożliwia zatem nieustanne pokazywanie obrazu nawet po oddaleniu się od viewfindera. AJ-CVF50G wyróżnia również szybka reakcja, która pozwala na przełączanie trybów - monochromatycznego i kolorowego - za pomocą jednego dotknięcia.

Strona producenta: www.panasonic.pl

Zobacz także:
Nowe oprogramowanie do zarządzania barwą
Phottix prezentuje pierwszą lampę studyjną
Premiera lampy Olympus
Lumix GX80 – aktualizacja
Nowe obiektywy Olympus, cz. 3
Panasonic zapowiada aparat 6K
Nowe obiektywy Olympus, cz. 2
Panasonic przedstawił nowy Lumix G80
Nowe obiektywy Olympus, cz. 1
Panasonic prezentuje aparat LUMIX LX15
Nowe kamery 4K od Canon
Premiera kamery Canon
Premiera kamery Panasonic
Pansonic prezentuje nową kamerę
Premiera obiektywu Panasonic

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Migawki z podróży

Fotografowanie w podróży, to nie tylko sposób na zachowanie wspomnień, ale także poznanie innych ludzi i obcych kultur. Czekamy na wasze wakacyjne fotograficzne odkrycia – światów dalekich i tych bardzo Wam bliskich.
Migawki z podróży
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[18.07.2018]
Autor:
Wojciech Domagała
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.734s.