Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Panasonic prezentuje aparat LUMIX LX15


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Film małoobrazkowy 36 x 24 mm ma wymiary identyczne z taśmą filmową 35 mm?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Panasonic prezentuje aparat LUMIX LX15
Dodał: Błażej Organisty 20.09.2016
Na trwających w Kolonii targach Photokina 2016 firma Panasonic prezentuje model LUMIX LX15: wysokiej klasy kieszonkowy aparat fotograficzny 4K z jasnym obiektywem, pozwalający robić ostre zdjęcia w dowolnym czasie i miejscu.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Panasonic prezentuje kompaktowy aparat dla kreatywnych fotografów – LUMIX LX15 – wyznaczający standard dla efektów rozmycia (bokeh) oraz działania w słabym oświetleniu. Nowy aparat oferuje wyjątkowo jasny obiektyw (f/1,4) oraz dużą, 1-calową matrycę MOS w smukłym, stylowym korpusie o kieszonkowych rozmiarach.

[zdjecie id="41580" rozmiar="huge" podpis="Panasonic LUMIX LX15" otaczanie="brak"
wyrownanie="srodek"]

LUMIX LX15 należy do nowej generacji znanej na całym świecie serii kompaktowych aparatów fotograficznych Panasonic LX. Dzięki funkcji nagrywania filmów 4K stanowi doskonały wybór dla miłośników fotografii szukających możliwości kreatywnego fotografowania w dowolnym miejscu i czasie.

Efekt rozmycia
Aparat LUMIX LX15 jest wyposażony w nowy system obiektywu LEICA DC VARIO-SUMMILUXF z 3-krotnym zoomem optycznym (odpowiednik dla formatu 35 mm: 24–72 mm) i wartości przysłony f/1,4–2,8. Obiektyw wpuszcza do aparatu dużą ilość światła, co umożliwia stosowanie krótkich czasów otwarcia migawki, a w efekcie uzyskiwanie ostrych zdjęć nawet w słabym oświetleniu. Umożliwia także tworzenie pięknych rozmyć, nadających niepowtarzalny charakter zdjęciom i filmom.

Fotografowanie obiektów w ruchu
LUMIX LX15 to nowy wymiar fotografii w zasięgu ręki. 1-calowa matryca MOS o rozdzielczości 20,1 megapiksela rejestruje obrazy z zachwycającą szczegółowością. Efektem zastosowania matrycy MOS jest także zmniejszenie zaszumienia i korzystniejszy stosunek sygnału do szumu, co pozwala robić zdjęcia wysokiej jakości nawet przy czułości ISO 12800. Co więcej, nowy filtr losowy przeprowadza granulację szumu chromatycznego i miesza go z obrazem, aby zapewnić naturalność ujęcia.

Panasonic LUMIX LX15


Aby uzyskać jeszcze szybszą reakcję i większą mobilność, w aparacie LUMIX LX15 zastosowano szybki, precyzyjny autofokus (AF) z technologią DFD (Depth From Defocus) skracającą czas ustawiania ostrości. Funkcja ta oblicza odległość od obiektu, oceniając dwa zdjęcia o różnym poziomie ostrości z szybkością 240 kl./s. Szybkość i dokładność ulegają poprawie wraz ze wzrostem długości ogniskowej. Do funkcji aparatu LUMIX LX15 należy także szybki tryb zdjęć seryjnych (10 kl./s (AFS) / 6 kl./s (AFC)) pozwalający robić ostre zdjęcia szybko poruszających się obiektów.

Technologia 4K w fotografii i nagrywaniu filmów
Dzięki możliwościom technologii 4K użytkownicy mogą korzystać zarówno z funkcji 4K PHOTO, jak i 4K VIDEO. Funkcja 4K PHOTO umożliwia utrwalanie ulotnych chwil z szybkością 30 kl./s z rozdzielczością odpowiadającą 8-megapikselom za pomocą wyodrębniania najbardziej fotogenicznej klatki z pliku serii 4K do zapisania w postaci zdjęcia. Aby użytkownik nie stracił przypadkowej okazji fotograficznej, zintegrowano 3 funkcje fotografowania seryjnego 4K: 4K Burst Shooting, 4K Burst (Start/Stop) i 4K Pre-burst.

Panasonic LUMIX LX15


Aparat LUMIX LX15 nagrywa niezwykle płynne wideo w wysokiej rozdzielczości QFHD 4K 3840x2160 przy 30p /25p (50 Hz) lub 24p w formacie MP4, a także w rozdzielczości Full HD 1920x1080/50p w formacie AVCHD Progressive lub MP4 (MPEG-4 / H.264) z praktycznym ciągłym autofokusem.

Panasonic LUMIX LX15
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.771s.