Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Nowe obiektywy Olympus, cz. 3


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Dla potrzeb misji wahadłowca Discovery (STS-48) powstała specjalna, cyfrowa wersja analogowego Nikona F4?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nowe obiektywy Olympus, cz. 3
Dodał: Błażej Organisty 23.09.2016
Olympus wprowadził na rynek trzy nowe obiektywy. Ostatnim z nich jest Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 30 mm 1:3.5 Macro, który daje użytkownikom możliwość fotografowania z odległości 9,5 cm.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Firma Olympus prezentuje nowy stałoogniskowy obiektyw do kompaktowych aparatów systemowych: M.ZUIKO DIGITAL ED 30 mm 1:3.5 Macro. To obiektyw z największym w swojej kategorii i w ofercie producenta 2,5-krotnym powiększeniem, który pozwala ustawić ostrość z odległości 9,5 cm. Dzięki takim parametrom ambitni fotoamatorzy mogą rozwinąć swoją kreatywność i dodać do swojego portfolio zdjęcia fascynujących detali nieuchwytnych dla ludzkiego oka. Obiektyw jest lekki i posiada praktycznie bezgłośny system ustawiania ostrości. Producent zapewnia, że testy wykazały, że w porównaniu do standardowych obiektywów makro wydajność jego AF jest 20-30% wyższa. M.ZUIKO DIGITAL ED 30 mm 1:3.5 Macro pojawi się w sprzedaży po targach Photokina 2016, czyli po 25 września.

Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 30 mm 1:3.5 Macro


Nowy obiektyw Olympus ED 30 mm 1:3.5 Macro to kolejny przedstawiciel kategorii M.ZUIKO Premium. Jego optyczne możliwości dorównują dwóm superjasnym, stałoogniskowym obiektywom: standardowemu 25 mm 1:1.8 oraz portretowemu 45 mm 1:1.8. M.ZUIKO DIGITAL ED 30 mm 1:3.5 Macro doskonale odwzorowuje detale z atrakcyjnym, okrągłym efektem bokeh i minimalną dystorsją, tak charakterystyczną dla słabszych obiektywów 1:3.5 z kategorii makro. Uzyskanie takiej jakości przy maksymalnych powiększeniach jest rzadkością w kategorii kompaktowych obiektywów makro z szybkim AF. Nowy M.ZUIKO umożliwia korzystanie z funkcji Focus Bracketing, dostępnej tylko w wybranych aparatach Olympus. Funkcja ta pozwala zrobić kilka zdjęć danego obiektu (każde z innym ustawieniem punktu ostrości), spośród których użytkownicy sami wybiorą najlepsze ujęcie.

Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 30 mm 1:3.5 Macro


M.ZUIKO DIGITAL ED 30 mm 1:3.5 Macro jest kompatybilny z coraz szerszą gamą podwodnych akcesoriów Olympus. Nurkowie mogą korzystać z wodoodpornych obudów do różnych modeli aparatów, antyrefleksyjnego pierścienia oraz pierścienia nastawiania ostrości, który gwarantuje doskonałą jakość podwodnych zdjęć makro.

Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 30 mm 1:3.5 Macro
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.112s.