Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Panasonic zapowiada aparat 6K


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze lustrzanki cyfrowe Nikona, opracowane we współpracy z firmą Fujifilm (E2/E2s/E2N/E2Ns/E3), pozbawione były efektu pozornego wydłużenia ogniskowej?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Panasonic zapowiada aparat 6K
Dodał: Błażej Organisty 23.09.2016
Panasonic opracowuje jednoobiektywowy bezlusterkowy aparat cyfrowy LUMIX GH5 do nagrywania wizji 4K 60p/50p obsługujący „FOTO 6K".


Firma Panasonic poinformowała na targach Photokina 2016 o opracowaniu nowego cyfrowego jednoobiektywowego bezlusterkowego (DLSM) aparatu Lumix GH5, który jako pierwszy na świecie jednoobiektywowy bezlusterkowiec może nagrywać gładkie obrazy o wysokiej rozdzielczości 4K 60p/50p i wiernej wizji 10-bit 4K 4:2:2. Aparat posiada również funkcję „FOTO 6K”, która umożliwia ekstrahowanie ok. 18-megapikselowych obrazów nieruchomych z filmów o jakości z liczbą pikseli ok. 9-krotnie przewyższającą Full-HD.

Wprowadzenia nowego aparatu Lumix GH5 na rynki światowe można się spodziewać na początku 2017 roku.

Wykorzystując zaawansowane technologie firmy Panasonic, takie jak cyfrowa obróbka sygnału i rozpraszanie ciepła, które zmieściły się pod lekką obudową, jednoobiektywowy bezlusterkowy aparat cyfrowy Lumix GH5 pozwala na nagrywanie wizji przy dotychczas nieosiągalnych parametrach 4K 60p/50p oraz 4:2:2 10-bit 4K. Dzięki tak zaawansowanym możliwościom firma Panasonic planuje zwiększyć swoją obecność w branży produkcji filmowej.

Panasonic 6K


W aparacie Lumix GH5 konwencjonalna funkcja „FOTO 4K” została zmodyfikowana do wersji „FOTO 6K”, która pozwala użytkownikowi ekstrahować nieruchomy obraz o liczbie pikseli 9-krotnie przewyższającej jakość Full-HD z nagrania wideo o jakości ok. 18 megapikseli. Wykorzystując możliwość długiego fotografowania seryjnego z dużą prędkością, można tworzyć zapisy chwil w formie pięknych fotografii o rozdzielczości odpowiadającej wydrukom w większych rozmiarach, a to dzięki istotnemu zwiększeniu rozdzielczości z ok. 8 megapikseli („FOTO 4K”) do ok. 18 megapikseli („FOTO 6K”). Ponadto obrazy w rozdzielczości ok. 8 megapikseli „Foto 4K” można przechwytywać przy 60 klatkach/s.

Lumix GH5 wraz z nową serią obiektywów Leica DG VARIO-ELMARIT F2.8–4.0 zostanie zaprezentowany podczas targów Photokina 2016, które odbędą się w Kolonii (Niemcy) w dniach od 20 do 25 września 2016 r. Seria obiektywów Leica DG VARIO-ELMARIT F2.8-4.0, którą cechują zarówno dobre parametry optyczne, jak i niewielkie rozmiary, obejmuje nowe obiektywy o standardowym powiększeniu 12–60 mm, obiektywy szerokokątne 8–18 mm oraz teleobiektywy 50–200 mm. Zostaną one pokazane jako eksponaty porównawcze na stoisku Panasonic.

Więcej informacji: www.panasonic.pl

Zobacz także:
Nowe obiektywy Olympus, cz. 2
Panasonic przedstawił nowy Lumix G80
Nowe obiektywy Olympus, cz. 1
Premiera Panasonic Lumix FZ2000
Panasonic prezentuje aparat LUMIX LX15
Irix na targach Photokina
Canon na targach Photokina
Olympus na targach Photokina
Oto nowe statywy Genesis
Nowości od ZEISS
Nowy obiektyw Tamron
Premiera kamery Panasonic
Epson na targach Photokina

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.873s.