Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Canon na targach Photokina


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze lustrzanki cyfrowe Nikona, opracowane we współpracy z firmą Fujifilm (E2/E2s/E2N/E2Ns/E3), pozbawione były efektu pozornego wydłużenia ogniskowej?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Canon na targach Photokina
Dodał: Błażej Organisty 19.09.2016
Canon Europe poinformował o swoich planach na zbliżające się targi Photokina 2016 w Kolonii. W tym roku odwiedzający strefę Canon będą mogli wejść do świata najnowszych technologii – od sprzętu po usługi cyfrowe i druk.


Firma zaprezentuje rozwiązania wspierające zarówno konsumentów, jak i profesjonalistów na każdym etapie „podróży” z obrazem. Po raz pierwszy w Europie można będzie zobaczyć m.in. nową lustrzankę EOS 5D Mark IV, a także pełną linię drukarek PIXMA i usługę hdbook, która pozwala na profesjonalny druk i oprawę spersonalizowanych albumów fotograficznych.

Photokina 2016


Targi photokina to kolejna okazja, aby zaprezentować nasze produkty do inteligentnego przetwarzania obrazu i mamy nadzieję, że za ich pośrednictwem uda się nam zachęcić fotografów do zrobienia kolejnego świetnego ujęcia – powiedział Alessandro Stanzani, Executive Vice President of Consumer and Professional Imaging w Canon Europe.

Uniwersalny świat obrazów
Odwiedzający strefę Canon będą mogli zajrzeć do inspirującego świata obrazów. Sercem stoiska będzie ekran 180°, na którym zaprezentowane zostaną kulisy nowej kampanii Canon City Surfing.Cztery główne strefy będą zachęcać gości do uchwycenia, przechowywania i dzielenia się obrazami z własnego życia – za pomocą innowacyjnych technologii przetwarzania obrazu. Program prowadzonych na żywo seminariów pomoże odwiedzającym zdobyć praktyczną wiedzę na temat różnych technik fotograficznych. Wśród prowadzących będą m.in. ambasador Canon Thorsten Milse i fotograf sportowy Samo Vidic.

W pogoni za zdjęciem
W strefie Capture Zone dostępne będą najnowsze aparaty Canon. Po raz pierwszy zaprezentowana zostanie lustrzanka EOS 5D Mark IV. Oferta Canon obejmuje aparaty dopasowane do potrzeb wszystkich grup odbiorców – od profesjonalistów próbujących uchwycić dziką przyrodę po konsumentów, którzy chcą zachować na dłużej ważne momenty z życia swoich najbliższych, takie jak np. pierwsze kroki dziecka. Nasi eksperci podpowiedzą, w jaki sposób świadomie użytkować sprzęt fotograficzny, aby uzyskać najlepsze efekty.

Od zdjęcia po wydruk
Firma Canon zachęca fotografów, aby ich „podróż” z obrazem nie kończyła się w momencie naciśnięcia spustu migawki i aby dzielić się wspomnieniami, czy to w postaci cyfrowej czy w formie wysokiej jakości wydruków. W strefie Store and Manage (Przechowywanie i Zarządzanie) przedstawione zostaną innowacyjne usługi cyfrowe Canon – w tym irista i Lifecake.

Irista to centralna platforma do przechowywania fotograficznych wspomnień w formie cyfrowych multimediów. Usługa pozwala zapisywać wszystkie zdjęcia w rzeczywistej, natywnej jakości i w jasny sposób je kategoryzować – od zachodów słońca po sport – dzięki czemu z łatwością można je wyszukać i stworzyć piękne hdbooki w ciągu kilku chwil.

Z kolei aplikacja Lifecake to platforma pozwalająca rodzicom na przechowywanie zdjęć i filmów swoich dzieci. Funkcja multimedialnej osi czasu umożliwia śledzenie, jak nasze dziecko dorasta, a łatwe udostępnianie zdjęć rodzinie i bliskim pozwala im obserwować najważniejsze chwile z życia dziecka.

W strefie Print and Share (Druk i Udostępnianie) dostępne będą najnowsze drukarki PIXMA oraz seria zaawansowanych urządzeń PIXMA PRO. Wszystkie te produkty pozwalają na druk zachwycających obrazów w wysokiej jakości. W drukarkach Canon zastosowano zaawansowaną technologię druku oraz nowe atramenty pigmentowe LUCIA PRO, dzięki którym łatwo przekształcić cyfrowe biblioteki obrazów w wysokiej jakości drukowane albumy. Odwiedzający stoisko będą mogli m.in. zobaczyć w akcji drukarkę imagePROGRAF PRO-1000.

Inwestycja w jakość obrazu
Wszystkie prezentowane podczas targów photokina technologie Canon opracowano z myślą o dostarczeniu najwyższej jakości na każdym etapie pracy z obrazem. W strefie Future Zone (Przyszłość) Canon skupi się na pokazaniu, jak interakcja z obrazami może wyglądać w nadchodzących latach. W tym miejscu zaprezentowane zostaną nowe, innowacyjne technologie.

Strefa Canona będzie dostępna w Hali 3,2.

Więcej informacji: www.photokina.com

Zobacz także:
Znamy jury Sony World Photography Awards 2017
Nowy obiektyw Zeiss
Nowy obiektyw Canon
Olympus na targach Photokina
Jesienne promocje Canon
4K SXRD, czyli nowy projektor Sony
Nowości od ZEISS
PIXMA, czyli nowe drukarki Canon
Nowe kamery 4K od Canon
Premiera kamery Canon
Leica Street Photo – wernisaż
Epson na targach Photokina
Nikon Photo Contest 2016–2017
Canon przedstawia nową kartę
BZ WBK Press Photo - wernisaż

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.923s.