Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Nowy obiektyw Zeiss


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze lustrzanki cyfrowe Nikona, opracowane we współpracy z firmą Fujifilm (E2/E2s/E2N/E2Ns/E3), pozbawione były efektu pozornego wydłużenia ogniskowej?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nowy obiektyw Zeiss
Dodał: Błażej Organisty 16.09.2016
Najnowszy teleobiektyw Zeiss Loxia 2.4/85 uzupełnia serię Loxia, która dotychczas składała się trzech obiektywów: Zeiss Loxia 2.8/21, 2/35 oraz 2/50. Jest on dedykowany do aparatów bezlusterkowych z mocowaniem Sony E. Dostępność obiektywu w sklepach planowana jest na połowę grudnia 2016 roku.


Nowy obiektyw Zeiss Loxia 2.4/85 został zaprojektowany dla cyfrowych aparatów. W oparciu o zoptymalizowaną konstrukcję Zeiss Sonnar, posiada siedem soczewek ułożonych w siedmiu grupach. Obiektyw posiada minimalną odległość ostrzenia 0,8 m, a manualne ustawianie ostrości pierścieniem o kącie obrotu 220° pozwala na uzyskanie idealnej ostrości. Duży otwór przysłony f/2.4 w połączeniu z wysokiej jakości konstrukcja optyczną zapewnia atrakcyjne efekty rozmycia tła. Tak jak poprzednie obiektywy z rodziny Loxia, ten model wyposażony jest w system De-Click oraz interfejs elektroniczny EXIF, który przekazuje dane z obiektywu do korpusu aparatu.

Zupełnie nową cechą obiektywów Loxia jest funkcja DeClick. Pozwala ona na, "odkliknięcie" mechanizmu blokującego przysłonę za pomocą specjalnego urządzenia (dostarczanego) i śruby regulującej na bagnecie. Oznacza to, że w przypadku sytuacji video można wyeliminować niepożądane różnice w poziomie jasności, podczas obracania aparatem.

Zeiss Loxia 85 mm


Zniekształcenie obrazu może zakłócać kompozycję, ponieważ linie proste, które nie przechodzą przez centrum obrazu, zostaną odtworzone w zakrzywionym kształcie. Ten przykry efekt jest odpowiednio i w znacznym stopniu skompensowany poprzez rozwiązania optyczne w całym zakresie ogniskowych.

Obiektywy Zeiss są odpowiednie dla cyfrowych aparatów Sony Alpha i zostały dostosowane do filmu i sensorów aż do formatu 35 mm (24x36 mm).

Specyfikacja Techniczna
Ogniskowa85 mm
Przysłonaf/2.4 - f/22
Zakres ostrzenia0,8 m
Liczba soczewek7/7
Średnica filtraM52 x 0.75
Pole widzenia28,63° / 24,05° / 16,23°
Waga594 gStrona producenta: www.zeiss.pl
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.412s.