Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Nowe obiektywy Olympus, cz. 1


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Założenia standardu Cztery Trzecie nakładają konstruktorom szczególne ograniczenia na dowolność konstrukcji obiektywów systemowych, dzięki którym nawet obiektywy szerokokątne umożliwiają uzyskanie poprawnego obrazu w każdym miejscu matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nowe obiektywy Olympus, cz. 1
Dodał: Błażej Organisty 22.09.2016
Olympus wprowadził na rynek trzy nowe obiektywy. Pierwszym z nich jest Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 12-100 mm 1:4.0 IS PRO – profesjonalny obiektyw zoom z powiększeniem 8,3x i stałą przysłoną 1:4.0.


Profesjonaliści mogą teraz podróżować z lżejszym bagażem i korzystać z możliwości, jakie daje najnowszy obiektyw firmy Olympus. M.ZUIKO DIGITAL ED 12-100 mm 1:4.0 IS PRO z powiększeniem 8,3x obejmuje zakres ogniskowych, który wcześniej wymagał stosowania dwóch obiektywów. Jego system Sync IS współpracuje z aparatami wspierającymi tę technologię i kompensuje aż do 6,5 EV. Najnowszy zoom ma metalowy korpus, jest odporny na kurz, mróz oraz zachlapania i pozwala ustawić ostrość z odległości 1,5 cm od obiektywu. M.ZUIKO DIGITAL ED 12-100 mm 1:4.0 IS PRO będzie dostępny od listopada 2016.

M.ZUIKO DIGITAL ED 12-100 mm


M.ZUIKO DIGITAL ED 12-100 mm 1:4.0 IS PRO to pierwszy w ofercie Olympusa profesjonalny obiektyw zoom z powiększeniem 8,3x i stałą przysłoną 1:4.0. Dotychczas, aby objąć zakres ogniskowych od 12 do 100 mm (odpowiednik dla 35 mm: 24–200 mm) i zachować najwyższą jakość zdjęć, potrzebne były dwa obiektywy. Dodatkowo, ten lekki i kompaktowy M.ZUIKO PRO jest odporny na kurz, mróz i zachlapania, można więc fotografować nim w każdych warunkach.

Obiektyw M.ZUIKO DIGITAL ED 12-100 mm 1:4.0 IS PRO ustawia ostrość już z odległości 1,5 cm od obiektywu, dzięki czemu można uchwycić najdrobniejsze detale fotografowanego obiektu.

M.ZUIKO DIGITAL ED 12-100 mm


Na finalną jakość fotografii wpływ mają stała przysłona 1:4.0 oraz technologia IS Sync łącząca działanie 5-osiowej stabilizacji w korpusie i stabilizacji optycznej w obiektywie, kompensująca aż do 6,5 EV. Powłoki Z Coating Nano
w znaczący sposób redukują niepożądane rozbłyski światła, a bardzo szybki system AF potrafi uchwycić wszystkie obiekty, również te w ruchu, z niezwykłą dokładnością i precyzją. Profesjonaliści docenią programowalny przycisk L-FN, do którego można przypisać funkcje dające wygodniejszy dostęp do wybranych ustawień obiektywu, a także sprzęgło manualnego ustawiania ostrości, które pozwala szybko wprowadzić korektę zawsze wtedy, gdy okaże się ona potrzebna.

M.ZUIKO DIGITAL ED 12-100 mm


Gwarancję obiektywu M.ZUIKO DIGITAL ED 12-100 mm 1:4.0 IS PRO można bezpłatnie przedłużyć o 6 miesięcy. W tym celu wystarczy zarejestrować się w serwisie MyOlympus.

Główne cechy:
  • profesjonalny zoom 8,3 x;
  • stała przysłona 1:4.0;
  • odporny na kurz, mróz i zachlapania;
  • minimalna odległość ustawiania ostrości: 1,5 cm;
  • kompensacja do 6,5 EV w połączeniu z kompatybilnymi modelami Olympus z wbudowaną 5-osiową stabilizacją obrazu wspierającymi technologię Sync IS;
  • powłoki ograniczające rozbłyski;
  • bardzo szybki i precyzyjny AF;
  • przycisk L-Fn i sprzęgło ostrości;
  • waga: 561 g.

Strona producenta: www.olympus.pl

Zobacz także:
Premiera Panasonic Lumix FZ2000
Olympus OM-D E-M1 MARK II
Panasonic prezentuje aparat LUMIX LX15
Nowe obiektywy Voigtlander
Oto Sony alfa 99 II
Nowy Samyang XEEN
Nowy obiektyw Zeiss
Nowy obiektyw Canon
Podwójna premiera Canon
Olympus na targach Photokina
Jesienne promocje Canon
Obiektywy Samyang Premium
Premiera obiektywu Sony
Obiektywy Irix w Polsce
Oto nowe statywy Genesis
Nowości od ZEISS

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.925s.