Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Oprogramowanie  >  Nowe oprogramowanie do zarządzania barwą


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Założenia standardu Cztery Trzecie nakładają konstruktorom szczególne ograniczenia na dowolność konstrukcji obiektywów systemowych, dzięki którym nawet obiektywy szerokokątne umożliwiają uzyskanie poprawnego obrazu w każdym miejscu matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa
Nowe oprogramowanie do zarządzania barwą
Dodał: Błażej Organisty 29.09.2016
Eizo Corporation przedstawiło nowe oprogramowanie służące do zapewnienia zgodności kolorystycznej na każdym etapie pracy z cyfrowymi obrazami. Quick Color Match to rozwiązanie upraszczające system zarządzania barwą, z którego zalet mogą korzystać zarówno dla hobbyści, jak i profesjonalni fotografowie.


Oprogramowanie Quick Color Match powstało w wyniku współpracy Eizo z trzema cenionymi na całym świecie liderami branży kreatywnej: Adobe, Canon i Epson. Połączenie ich wiedzy i doświadczenia pozwoliło stworzyć rozwiązanie do zarządzania barwą, ułatwiające uzyskanie zgodności kolorystycznej na każdym etapie pracy, aż do momentu druku.

Oprogramowanie Quick Color Match automatycznie dobiera ustawienia wszystkich urządzeń, aby ułatwić i przyspieszyć proces obróbki i druku zdjęć. Współpracując z kompatybilnym monitorem serii ColorEdge, oprogramowanie Quick Color Match automatycznie reguluje jego ustawienia takie jak jasność, wzmocnienie, krzywa gamma oraz przestrzeń barwna (Adobe RGB), a następnie tworzy na ich podstawie profil zoptymalizowany pod kątem konkretnego rodzaju papieru. Przeciągnięcie i upuszczenie obrazu w oknie Quick Color Match powoduje uruchomienie Photoshopa i automatyczne dopasowanie jego ustawień do wartości zalecanych dla danego rodzaju drukarki i papieru.

Eizo Quick Match Color


Jednym z największych wyzwań dla każdego fotografa jest uzyskanie wiernego odwzorowania kolorów na każdym etapie pracy. Oprogramowanie Eizo Quick Color Match to doskonałe rozwiązanie tego problemu, świetnie sprawdzające się podczas edytowania i drukowania zdjęć przy pomocy Photoshopa – skomentował Chris Quek z Adobe Systems Inc.

Po zainstalowaniu wtyczki Canon Print Studio Pro lub Epson Print Layout oprogramowanie Quick Color Match automatycznie dobiera profil do wydruku oraz ustawienia koloru i softproofingu zalecane przez Eizo. W ten sposób użytkownik może szybko i sprawnie drukować zdjęcia nie przejmując się gąszczem okien ze skomplikowanymi opcjami i ustawieniami – wystarczy wybrać rozmiar i rodzaj papieru, i jakość wydruku.

Oprogramowanie Quick Color Match współpracuje z większością monitorów graficznych ColorEdge (w tym z najnowszymi modelami), co daje ich użytkownikom jeszcze więcej możliwości i ułatwia stworzenie kompleksowego systemu zarządzania barwą.

Eizo przedstawiło oprogramowanie Quick Color Match na targach Photokina 2016, które miały miejsce w Kolonii (Niemcy) w dniach 20–25 września.

Aby za darmo pobrać oprogramowanie Quick Color Match lub sprawdzić szczegółowe informacje dotyczące kompatybilności sprzętu i oprogramowania, trzeba odwiedzić stronę www.eizoglobal.com.

Więcej informacji: www.eizo.pl

Zobacz także:
Phottix prezentuje pierwszą lampę studyjną
Nowe produkty Broncolor
Opolski Festiwal Fotografii – ostatni tydzień
Epson zaprezentował nowe rozwiązania dla fotografów
Wrześniowa odsłona konkursu MyOlympus
Premiera lampy Olympus
Lumix GX80 – aktualizacja
Nowe obiektywy Olympus, cz. 3
Panasonic zapowiada aparat 6K
Nowe obiektywy Olympus, cz. 2
Panasonic przedstawił nowy Lumix G80
Nowe obiektywy Olympus, cz. 1
Premiera Panasonic Lumix FZ2000
Olympus OM-D E-M1 MARK II

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Zdjęcie zrobione przez...

Ten konkurs to zachęta do eksperymentów. Czekamy na Wasze niebanalne zdjęcia wykonane przez: okno, filtr, szybę, kawałek lodu, a nawet otwór w murze lub dziurkę od klucza.
Zdjęcie zrobione przez...
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[16.01.2018]
Autor:
Wiatr9
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.396s.