Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Oprogramowanie  >  Nowe oprogramowanie do zarządzania barwą


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Już w 1965 roku Canon zaprezentował lustrzankę małoobrazkową (model Pellix) ze stałym, półprzepuszczalnym lustrem?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nowe oprogramowanie do zarządzania barwą
Dodał: Błażej Organisty 29.09.2016
Eizo Corporation przedstawiło nowe oprogramowanie służące do zapewnienia zgodności kolorystycznej na każdym etapie pracy z cyfrowymi obrazami. Quick Color Match to rozwiązanie upraszczające system zarządzania barwą, z którego zalet mogą korzystać zarówno dla hobbyści, jak i profesjonalni fotografowie.


Oprogramowanie Quick Color Match powstało w wyniku współpracy Eizo z trzema cenionymi na całym świecie liderami branży kreatywnej: Adobe, Canon i Epson. Połączenie ich wiedzy i doświadczenia pozwoliło stworzyć rozwiązanie do zarządzania barwą, ułatwiające uzyskanie zgodności kolorystycznej na każdym etapie pracy, aż do momentu druku.

Oprogramowanie Quick Color Match automatycznie dobiera ustawienia wszystkich urządzeń, aby ułatwić i przyspieszyć proces obróbki i druku zdjęć. Współpracując z kompatybilnym monitorem serii ColorEdge, oprogramowanie Quick Color Match automatycznie reguluje jego ustawienia takie jak jasność, wzmocnienie, krzywa gamma oraz przestrzeń barwna (Adobe RGB), a następnie tworzy na ich podstawie profil zoptymalizowany pod kątem konkretnego rodzaju papieru. Przeciągnięcie i upuszczenie obrazu w oknie Quick Color Match powoduje uruchomienie Photoshopa i automatyczne dopasowanie jego ustawień do wartości zalecanych dla danego rodzaju drukarki i papieru.

Eizo Quick Match Color


Jednym z największych wyzwań dla każdego fotografa jest uzyskanie wiernego odwzorowania kolorów na każdym etapie pracy. Oprogramowanie Eizo Quick Color Match to doskonałe rozwiązanie tego problemu, świetnie sprawdzające się podczas edytowania i drukowania zdjęć przy pomocy Photoshopa – skomentował Chris Quek z Adobe Systems Inc.

Po zainstalowaniu wtyczki Canon Print Studio Pro lub Epson Print Layout oprogramowanie Quick Color Match automatycznie dobiera profil do wydruku oraz ustawienia koloru i softproofingu zalecane przez Eizo. W ten sposób użytkownik może szybko i sprawnie drukować zdjęcia nie przejmując się gąszczem okien ze skomplikowanymi opcjami i ustawieniami – wystarczy wybrać rozmiar i rodzaj papieru, i jakość wydruku.

Oprogramowanie Quick Color Match współpracuje z większością monitorów graficznych ColorEdge (w tym z najnowszymi modelami), co daje ich użytkownikom jeszcze więcej możliwości i ułatwia stworzenie kompleksowego systemu zarządzania barwą.

Eizo przedstawiło oprogramowanie Quick Color Match na targach Photokina 2016, które miały miejsce w Kolonii (Niemcy) w dniach 20–25 września.

Aby za darmo pobrać oprogramowanie Quick Color Match lub sprawdzić szczegółowe informacje dotyczące kompatybilności sprzętu i oprogramowania, trzeba odwiedzić stronę www.eizoglobal.com.

Więcej informacji: www.eizo.pl

Zobacz także:
Phottix prezentuje pierwszą lampę studyjną
Nowe produkty Broncolor
Opolski Festiwal Fotografii – ostatni tydzień
Epson zaprezentował nowe rozwiązania dla fotografów
Wrześniowa odsłona konkursu MyOlympus
Premiera lampy Olympus
Lumix GX80 – aktualizacja
Nowe obiektywy Olympus, cz. 3
Panasonic zapowiada aparat 6K
Nowe obiektywy Olympus, cz. 2
Panasonic przedstawił nowy Lumix G80
Nowe obiektywy Olympus, cz. 1
Premiera Panasonic Lumix FZ2000
Olympus OM-D E-M1 MARK II

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.869s.