Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Opolski Festiwal Fotografii – ostatni tydzień


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszy nowoczesny obiektyw zmiennoogniskowy powstał już w 1948 roku, najstarsza zaś tego typu konstrukcja pochodzi z przełomu XIX i XX wieku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Opolski Festiwal Fotografii – ostatni tydzień
Dodał: Błażej Organisty 08.11.2016
6. edycja Opolskiego Festiwalu Fotografii rozpoczęła się w czwartek, 29 września, i potrwa do 13 listopada. W programie wystawy, spotkania autorskie i warsztaty fotograficzne. Wszystko pod hasłem Przenikanie/Zanikanie.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Na tegorocznym 6. OFFie będzie można zobaczyć 15 wystaw, uczestniczyć w 6 spotkaniach autorskich i poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności na warsztatach fotograficznych. Tytułem tegorocznej edycji festiwalu jest „Przenikanie/Zanikanie".

Opolski Festiwal Fotografii


"Nic konkretnego się nie dzieje, następuje raczej powoli. Niezupełnie do końca i trwa. To procesy, które często się uzupełniają." To hasło przewodnie 6. Opolskiego Festiwalu Fotografii, w którym ponownie dominuje fotografia dokumentalna. Wystawy, zarówno indywidualne jak i zbiorowe, podejmują przeróżne tematy około człowieka, jego relacji z drugim, z przestrzenią, pamięcią. To historie relacji i ich dynamiki, właśnie owego przewodniego przenikania i zanikania. Bywają nieostre i czasem trudne do sprecyzowania. W dodatku często formalnie znajdują się gdzieś na pograniczu gatunków, powodując zanikanie granic.

Wystawy i warsztaty
W programie festiwalu znalazły się nazwiska artystów zajmujących się fotografią dokumentalną i reportażową. Najważniejszą prezentacją tegorocznej edycji OFFoto jest z pewnością pokaz zdjęć z monumentalnego projektu Zofii Rydet „Zapis socjologiczny”.
Seria kilkudziesięciu tysięcy negatywów, realizowana od 1978 roku niemal do końca życia Rydet w kilkunastu województwach w całej Polsce, nie przestaje zadziwiać i zdumiewać. Jest to dzieło, którego nie można pokazać w całości, a każdy wybór wydaje się być bardzo trudny. Zofia Rydet wchodziła do mieszkań i portretowała mieszkańców siedzących w reprezentacyjnym, najlepszym miejscu domu. W efekcie stworzyła obraz życia codziennego i tysiące twarzy.

Zofia Rydet, Zapis socjologiczny, 1978, poznańskie


Dokumentaliści, Tomasz Liboska i Michał Solarski, zaprezentują swój najgłośniejszy cykl - „Postrzyżyny". Jest to rekonstrukcja własnych wydarzeń sprzed lat. Prace te otrzymały nagrodę Gand Prix w konkursie LensCulture, Visual Storytelling Awards 2014.

Cykl „Zaginieni" Karoliny Jonderko jest kolejnym wielkim Polskim dziełem, które przybliży oglądającym problem osób zaginionych. Maciej Moskwa w reportażu "Wiosna, której nie ma" opowiada o mieszkańcach Syrii, którzy walczą dzień po dniu o godne życie. Fotografie Maksymiliana Rigamontiego „Miejsca których nie ma" opowiadają o miejscach znikających, osobach zapomnianych na Wołyniu.

Obok fotografii dokumentalnej i reportażowej organizatorzy pokażą także fotografię portretową młodych i zdolnych artystów: Pawła Frenczaka i Tomasza Wysockiego oraz wielu innych twórców.

Festiwal to nie tylko wystawy. To także spotkania autorskie i warsztaty fotograficzne. Warsztaty #tensmartfontopotrafi” prowadzi Paweł Frenczak, natomiast „Zarządzanie barwą oraz backup w domu każdego fotografa” prowadzi Jakub Kaźmierczyk. Zapisy: www.offoto.pl

W programie znalazł się także konkurs „Opole w 24 godziny". Szczegóły na stronie festiwalu.

Opole w 24 godziny
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.199s.