Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Opolski Festiwal Fotografii – ostatni tydzień


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus, jako pierwszy na świecie producent lustrzanek cyfrowych, zastosował profilaktykę w zakresie ochrony zdjęć przed brzydkimi plamami, będącymi śladem obecności kurzu na matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Opolski Festiwal Fotografii – ostatni tydzień
Dodał: Błażej Organisty 08.11.2016
6. edycja Opolskiego Festiwalu Fotografii rozpoczęła się w czwartek, 29 września, i potrwa do 13 listopada. W programie wystawy, spotkania autorskie i warsztaty fotograficzne. Wszystko pod hasłem Przenikanie/Zanikanie.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Na tegorocznym 6. OFFie będzie można zobaczyć 15 wystaw, uczestniczyć w 6 spotkaniach autorskich i poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności na warsztatach fotograficznych. Tytułem tegorocznej edycji festiwalu jest „Przenikanie/Zanikanie".

Opolski Festiwal Fotografii


"Nic konkretnego się nie dzieje, następuje raczej powoli. Niezupełnie do końca i trwa. To procesy, które często się uzupełniają." To hasło przewodnie 6. Opolskiego Festiwalu Fotografii, w którym ponownie dominuje fotografia dokumentalna. Wystawy, zarówno indywidualne jak i zbiorowe, podejmują przeróżne tematy około człowieka, jego relacji z drugim, z przestrzenią, pamięcią. To historie relacji i ich dynamiki, właśnie owego przewodniego przenikania i zanikania. Bywają nieostre i czasem trudne do sprecyzowania. W dodatku często formalnie znajdują się gdzieś na pograniczu gatunków, powodując zanikanie granic.

Wystawy i warsztaty
W programie festiwalu znalazły się nazwiska artystów zajmujących się fotografią dokumentalną i reportażową. Najważniejszą prezentacją tegorocznej edycji OFFoto jest z pewnością pokaz zdjęć z monumentalnego projektu Zofii Rydet „Zapis socjologiczny”.
Seria kilkudziesięciu tysięcy negatywów, realizowana od 1978 roku niemal do końca życia Rydet w kilkunastu województwach w całej Polsce, nie przestaje zadziwiać i zdumiewać. Jest to dzieło, którego nie można pokazać w całości, a każdy wybór wydaje się być bardzo trudny. Zofia Rydet wchodziła do mieszkań i portretowała mieszkańców siedzących w reprezentacyjnym, najlepszym miejscu domu. W efekcie stworzyła obraz życia codziennego i tysiące twarzy.

Zofia Rydet, Zapis socjologiczny, 1978, poznańskie


Dokumentaliści, Tomasz Liboska i Michał Solarski, zaprezentują swój najgłośniejszy cykl - „Postrzyżyny". Jest to rekonstrukcja własnych wydarzeń sprzed lat. Prace te otrzymały nagrodę Gand Prix w konkursie LensCulture, Visual Storytelling Awards 2014.

Cykl „Zaginieni" Karoliny Jonderko jest kolejnym wielkim Polskim dziełem, które przybliży oglądającym problem osób zaginionych. Maciej Moskwa w reportażu "Wiosna, której nie ma" opowiada o mieszkańcach Syrii, którzy walczą dzień po dniu o godne życie. Fotografie Maksymiliana Rigamontiego „Miejsca których nie ma" opowiadają o miejscach znikających, osobach zapomnianych na Wołyniu.

Obok fotografii dokumentalnej i reportażowej organizatorzy pokażą także fotografię portretową młodych i zdolnych artystów: Pawła Frenczaka i Tomasza Wysockiego oraz wielu innych twórców.

Festiwal to nie tylko wystawy. To także spotkania autorskie i warsztaty fotograficzne. Warsztaty #tensmartfontopotrafi” prowadzi Paweł Frenczak, natomiast „Zarządzanie barwą oraz backup w domu każdego fotografa” prowadzi Jakub Kaźmierczyk. Zapisy: www.offoto.pl

W programie znalazł się także konkurs „Opole w 24 godziny". Szczegóły na stronie festiwalu.

Opole w 24 godziny
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.095s.