Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Premiera projektora Epson


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Nazwa "Cztery Trzecie" nie ma nic wspólnego z proporcjami boków obrazu rejestrowanego przez matryce aparatów należących do tego systemu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Premiera projektora Epson
Dodał: Błażej Organisty 04.10.2016
Laserowy projektor marki Epson, obsługujący format Blu-ray Ultra HD, rozpoczyna erę wysokiej jakości obrazu 4K w kinach domowych. Model EH-LS10500 zapewnia wysoką jakość obrazu oraz wygodę obsługi dzięki funkcjom elektrycznej korekcji geometrii, zoomu i ostrości, a także rejestrowania i przywoływania ustawień obiektywu.


Z projektorem EH-LS10500 Epson wprowadza technologię obsługi rozszerzonej głębi kolorów (HDR) w modelach projektorów laserowych do kina domowego. Model został wyposażony w panele refleksyjne 3LCD z optymalizacją 4K, laserowe źródło światła oraz funkcję obsługi płyt Ultra HD Blu-ray oraz innych źródeł obrazu HDR, zapewniając niedoścignioną dotychczas jakość obrazu w kinie domowym.

Jak mówi Andrzej Bieniek Business Account Manager w Epson Europe: „HDR sprawia, że obraz oglądany w kinie domowym staje się bardziej realistyczny. Jesteśmy dumni z tego, co udało nam się osiągnąć w modelu EH-LS10500. Reprezentuje on najnowszą generację projektorów dla kina domowego z dwoma laserowymi źródłami światła, które potrafią odpowiednio oddać jakość materiałów o rozszerzonej głębi kolorów. HDR zwiększa kontrast między najciemniejszymi i najjaśniejszymi obszarami ekranu, a tym samym nadaje obrazowi większą głębię i pozwala wyświetlić szczegóły, które do tej pory nie były widoczne. Ponadto znacznie wzbogaca kolory. dzięki czemu EH-LS10500 idealnie odzwierciedli każdy obraz."

Epson EH-LS10500


Ponieważ projektor został stworzony z myślą o kinie domowym, został wyposażony w intuicyjną w obsłudze technologię, która zapewnia jak najwierniejszy obraz. Sercem projektora są panele refleksyjne 3LCD oraz podwójne laserowe źródło światła, których połączenie pozwala uzyskać szeroką gamę kolorów oraz wyjątkowe czernie. Wysoka wartość przysłony oraz możliwość wyświetlania szybko zmieniających się obrazów gwarantują doskonałą płynność oraz dokładność scen z wartką akcją.

Epson EH-LS10500


Ponieważ projektor EH-LS10500 jest produktem klasy premium, został także wyposażony w technologie skalowania materiałów rozdzielczości 1080p do 4K oraz obsługę formatu UHD BD. Ponadto projektor oddaje do dyspozycji użytkownika funkcje uwydatniania szczegółów, interpolacji klatek oraz kalibracji ISF. Nowoczesne źródło światła pozwoliło uzyskać bardzo szeroką gamę kolorów. Tym samym projektor doskonale radzi sobie z przestrzeniami kolorów sRGB, DCI i Adobe RGB, nie mając sobie równych w kwestiach reprodukcji braw. Dodatkowo nowe urządzenie jest zgodne z najnowszymi urządzeniami obsługującymi format Blu-ray Ultra HD, dzięki czemu jest przygotowany do wyświetlania materiałów 4K w warunkach kina domowego.

Epson EH-LS10500


Oprócz możliwości wyświetlania obrazów HDR o skali barw, która wiernie odzwierciedla zamierzenia reżysera, podwójne laserowe źródło światła cechuje się dużą trwałością: do 30 000 godzin w trybie Eco, co odpowiada oglądaniu 1 filmu dziennie przez 46 lat. Technologia laserowa umożliwiła też skrócenie czasu rozruchu projektora EH-LS10500, który w ciągu zaledwie 20 sekund uzyskuje optymalną jakość kolorów.

Entuzjaści kina domowego, którzy oglądają filmy w różnych proporcjach obrazu, z pewnością docenią funkcję rejestracji i przywracania różnorodnych ustawień położenia obiektywu. Wystarczy nacisnąć przycisk, aby przywołać jedno z 10 zapamiętanych ustawień pozwalających wyświetlać obraz w proporcjach sięgających 2,4:1.

EH-LS10500 trafi do sprzedaży w listopadzie 2016 roku.

Najważniejsze funkcje:
 • Obsługa HDR;
 • Obsługa formatu Blu-ray Ultra HD;
 • 1500 lm jasności;
 • Żywotność lampy wynosząca 30 000 godzin w trybie Eco;
 • Skalowanie do rozdzielczości 4K;
 • Podwójne laserowe źródło światła;
 • Elektryczna regulacja położenia obiektywu +/-90% w pionie i +/-40% w poziomie oraz zoomu do 2,1x;
 • Panele refleksyjne 3LCD;
 • Optymalna jakość kolorów już po 20 s od włączenia;
 • 10 pozycji pamięci ustawień obiektywu, obsługa proporcji obrazu do 2,4:1;
 • Tryb konwersji 2D na 3D oraz kontrola głębi 3D;
 • Trzyletnia gwarancja na wszystkie elementy.

Strona producenta: www.epson.pl

Zobacz także:
Nowość od Panasonic
Panel wizyjny BenQ
Nowe kamery 4K Panasonic
Nowe oprogramowanie do zarządzania barwą
Phottix prezentuje pierwszą lampę studyjną
Nowe produkty Broncolor
Epson zaprezentował nowe rozwiązania dla fotografów
Premiera lampy Olympus
Lumix GX80 – aktualizacja
Nowe obiektywy Olympus, cz. 3
Nowe obiektywy Olympus, cz. 2
Już jest nowy Olympus PEN
Panasonic przedstawił nowy Lumix G80
Nowe obiektywy Olympus, cz. 1
Olympus OM-D E-M1 MARK II
Panasonic prezentuje aparat LUMIX LX15
Oto Sony alfa 99 II
Nowy Samyang XEEN

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.68s.