Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Panel wizyjny BenQ


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Już w 1965 roku Canon zaprezentował lustrzankę małoobrazkową (model Pellix) ze stałym, półprzepuszczalnym lustrem?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Panel wizyjny BenQ
Dodał: Błażej Organisty 30.09.2016
BenQ wprowadził na polski rynek PL490 – 49-calowy panel LED do budowy ścian wizyjnych o 3,5-milimetrowym odstępie między poszczególnymi panelami. PL490 ma rozdzielczość Full HD (1920x1080), kontrast 1300:1 i jasność 450 nitów (cd/m2).


BenQ PL490 to nowy na polskim rynku 49-calowy (124 cm) panel Full HD o jasności 450 nitów i kontraście 1300:1 przeznaczony do budowy ścian wizyjnych (video wall) pracujących w trybie ciągłym 24/7 czyli całą dobę przez 7 dni w tygodniu.

Nowy panel BenQ PL490


Producent przypomina, że przy tworzeniu ścian wizyjnych składających się z wielu ekranów kłopotliwa jest konieczność stosowania dzielnika sygnału wizyjnego (splitter), jaki jest wyświetlany na poszczególnych ekranach tworzących ścianę. BenQ rozwiązał tę niedogodność tworząc łańcuchowy system gniazd DP (Display Port) umożliwiający budowę ściany wizyjnej składającej się z max 25 ekranów – połączonych bezpośrednio tymi gniazdami – i automatyczne uzyskanie obrazu na całej ścianie. Wykorzystując dodatkowy splitter sygnału można budować ściany składające się z max 255 paneli.

PL490 wyposażony jest w oprogramowanie do kalibracji kolorów, które umożliwia ujednolicenie kolorów na całej ścianie wizyjnej.

Nowy panel BenQ PL490


Z kolei MDA to narzędzie do zdalnego – przez LAN czy RS232 – zarządzania panelami m.in. ustalania parametrów. wyświetlanymi na ekranach. Umożliwia również tworzenie harmonogramów włączania i wyłączania ekranów oraz mailowego powiadamiania administratora o zaistniałych wydarzeniach.

PL490 ma wiele gniazd połączeniowych m.in. Audio line-in/out, composite video in/out (RCA), composite video in/out (BNC), composite video in/out (YPbPr, RCA), D-sub in/out, HDMI in/out, DVI-D in/out, Display Port in/out, USB (typ A), RS232 in/out, RJ45 in/out, external speaker in/out (L/R).

Nowy panel BenQ PL490


Panel nie musi być podłączony do komputera – wyświetlane materiały mogą być odtwarzane bezpośrednio z nośnika pamięci podłączonego do gniazda USB lub modułu OPS podłączonego do gniazda standardu OPS (Open Plugable Specification).

Strona producenta: www.benq.pl

Zobacz także:
Nowe kamery 4K Panasonic
Nowe oprogramowanie do zarządzania barwą
Phottix prezentuje pierwszą lampę studyjną
Nowe produkty Broncolor
Epson zaprezentował nowe rozwiązania dla fotografów
Premiera lampy Olympus
Lumix GX80 – aktualizacja
Nowe obiektywy Olympus, cz. 3
Panasonic zapowiada aparat 6K
Nowe obiektywy Olympus, cz. 2
Już jest nowy Olympus PEN
Panasonic przedstawił nowy Lumix G80
Nowe obiektywy Olympus, cz. 1

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.475s.