Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Nowa kamera Sony


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Znany film Tima Burtona, Gnijąca panna młoda (Corpse bride), nakręcony został cyfrową lustrzanką?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nowa kamera Sony
Dodał: Błażej Organisty 06.12.2016
Sony wprowadza kamerę PTZ z serii BRC, rejestrującą obraz 4K. Model BRC-X1000 łączy rozdzielczość 4K z elastycznym systemem zdalnego sterowania różnymi funkcjami kamery. W ofercie pojawi się też kamera HD BRC-H800.


Firma Sony rozwija ofertę zautomatyzowanych kamer PTZ z serii BRC, wprowadzając pierwszy model o rozdzielczości 4K: BRC-X1000.

Model BRC-X1000 idealnie nadaje się na główną kamerę w lokalnych ośrodkach telewizyjnych, studiach operatorów telewizji kablowej, w placówkach edukacyjnych, szpitalach i administracji publicznej, jak również do nagrywania wydarzeń na żywo w miejscach kultu religijnego, na uroczystościach ślubnych itp. Może także stać się kluczowym elementem złożonych produkcji w dużych obiektach, które potrzebują sprawdzonej efektywności, jaką zapewniają w produkcji kamery zdalnie sterowane BRC.

W ofercie pojawi się także wersja Full HD BRC-H800 z pojedynczym przetwornikiem CMOS Exmor R.

BRC-X1000


Kamery BRC-X1000 i BRC-H800 mają wiele cech, dzięki którym model HD Sony BRC-H900 stał się jednym z najbardziej efektywnych narzędzi produkcyjnych na rynku. Sercem nowych kamer jest wykonany w technologii BSI 1,0" przetwornik obrazu CMOS Exmor R połączony z procesorem obrazu oraz obiektywem Zeiss Vario-Sonnar T z 12-krotnym zoomem optycznym. Dodatkowe powiększenie obrazu bez utraty jakości umożliwia funkcja Clear Image Zoom, zwiększająca zoom do 24x w rozdzielczości HD i do 18x w 4K.

Kamera może również pracować w trybie HD 60p, znakomitym do rejestracji szybkich akcji podczas transmitowania na żywo imprez sportowych itp. Po wprowadzeniu obsługi formatu 24p (zaplanowanym na rok 2017) kamera zyska dodatkowe walory jako twórcze narzędzie zapewniające piękny efekt „bokeh” oraz kontrolę nad głębią ostrości.

W pamięci modeli BRC-X1000 i BRC-H800 można obecnie zapisać 16 ustawień pozycji (liczba ta zwiększy się w przyszłości dzięki planowanym modernizacjom). Bardziej skomplikowane ruchy kamery (przesuwanie w górę, w dół i w bok połączone z przejściem od zbliżenia do szerokiego kąta) można zaprogramować przy użyciu nowych funkcji sterowania, takich jak pamięć śladu czy synchronizacja ruchu PTZ. Ponadto można ręcznie sterować szybkością zoomu.

Firma Sony pracuje także nad nowym pilotem, który zwiększy intuicyjność i precyzję obsługi, jak również nad możliwością jednorazowego zdefiniowania adresu IP. Wprowadzenie tych rozwiązań jest planowane w 2017 roku.

Rozpoczęcie sprzedaży kamer BRC-X1000 i BRC-H800 zaplanowano na grudzień 2016 r.

Strona producenta: www.sony.pl

Zobacz także:
Aktualizacja od Sony
Nowy kamkorder Sony
Nowa Action Cam od Sony
Premiera monitorów Sony
Najnowsza kamera Sony
Kolejny aparat Sony
Premiera Sony RX100 V
Premiera projektora Sony
Oto Sony alfa 99 II
Znamy jury Sony World Photography Awards 2017
Premiera obiektywu Sony
4K SXRD, czyli nowy projektor Sony

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.839s.